Aż 10 mln zł na remont „obwodnicy” Targówka. Serio!

9
Share

Brzmi to jak żart albo jak sen, ale to prawda. Wrócą miejsca parkingowe, będzie też zieleń, chodnik i ścieżki rowerowe. Obwodnica Targówka będzie wreszcie elegancka. 

 

Apelowaliśmy o to już w 2013 roku. Tzw. obwodnica Targówka, czyli ciąg Handlowa, Ossowskiego, Barkocińska, Myszkowska niewiele zmieniła się od czasu budowy osiedla. Wprawdzie w zeszłym roku odnowiono same jezdnie, ale chodniki i cała reszta pamiętają czasy budowniczych z PRL-u.

Dlatego zaproponowaliśmy, żeby szeroki pas między płotem GKP a jezdnią lepiej wykorzystać. I w końcu dojdzie to do skutku. W czwartek Rada Warszawy przyznała 10 mln zł na modernizację obwodnicy, którą przeprowadzi Zarząd Dróg Miejskich.

A już w tym roku zamówiona zostanie  dokumentacja, która pokaże, co dokładnie będzie zrobione. Na całym ciągu powstaną wydzielone drogi dla rowerów, które zastąpią pasy rowerowe, zlikwidowane na czas budowy metra. Na jezdni wyznaczone będzie pas do parkowania – to rekompensata za parkingi społeczne, zlikwidowane w związku z budową metra. Jezdnie i chodniki zostaną oświetlone nowymi latarniami. Na całym ciągu pojawi się atrakcyjna zieleń miejska: drzewa i krzewy, wyremontowane zostaną stare techniki.

Prace mają być prowadzone już w 2017 roku.

Nasza propozycja przebudowy ulicy z 2013 r.

Nasza propozycja przebudowy ulicy z 2013 r.

Pozostaje pytanie, skąd nagle taka hojność władz miasta dla naszej dzielnicy. Przypomnijmy, że przez ostatnie 25-lecie nie wydano tu ani złotówki więcej ponad absolutne minimum. Naszym zdaniem to kolejny efekt budowy metra. Po prostu włodarze miasta przestraszyli się, że z nowej kolejki będzie się wysiadało na dziurawy chodnik obwodnicy i po prostu byłby wstyd.

fot. ZDM

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx