Aż 10 mln zł na remont "obwodnicy" Targówka. Serio! | | targowek.info

Aż 10 mln zł na remont „obwodnicy” Targówka. Serio!

Brzmi to jak żart albo jak sen, ale to prawda. Wrócą miejsca parkingowe, będzie też zieleń, chodnik i ścieżki rowerowe. Obwodnica Targówka będzie wreszcie elegancka. 

 

Apelowaliśmy o to już w 2013 roku. Tzw. obwodnica Targówka, czyli ciąg Handlowa, Ossowskiego, Barkocińska, Myszkowska niewiele zmieniła się od czasu budowy osiedla. Wprawdzie w zeszłym roku odnowiono same jezdnie, ale chodniki i cała reszta pamiętają czasy budowniczych z PRL-u.

Dlatego zaproponowaliśmy, żeby szeroki pas między płotem GKP a jezdnią lepiej wykorzystać. I w końcu dojdzie to do skutku. W czwartek Rada Warszawy przyznała 10 mln zł na modernizację obwodnicy, którą przeprowadzi Zarząd Dróg Miejskich.

A już w tym roku zamówiona zostanie  dokumentacja, która pokaże, co dokładnie będzie zrobione. Na całym ciągu powstaną wydzielone drogi dla rowerów, które zastąpią pasy rowerowe, zlikwidowane na czas budowy metra. Na jezdni wyznaczone będzie pas do parkowania – to rekompensata za parkingi społeczne, zlikwidowane w związku z budową metra. Jezdnie i chodniki zostaną oświetlone nowymi latarniami. Na całym ciągu pojawi się atrakcyjna zieleń miejska: drzewa i krzewy, wyremontowane zostaną stare techniki.

Prace mają być prowadzone już w 2017 roku.

Nasza propozycja przebudowy ulicy z 2013 r.
Nasza propozycja przebudowy ulicy z 2013 r.

Pozostaje pytanie, skąd nagle taka hojność władz miasta dla naszej dzielnicy. Przypomnijmy, że przez ostatnie 25-lecie nie wydano tu ani złotówki więcej ponad absolutne minimum. Naszym zdaniem to kolejny efekt budowy metra. Po prostu włodarze miasta przestraszyli się, że z nowej kolejki będzie się wysiadało na dziurawy chodnik obwodnicy i po prostu byłby wstyd.

fot. ZDM

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Aż 10 mln zł na remont „obwodnicy” Targówka. Serio!

 • 27 sierpnia 2016 o godz. 11:38

  Zrobic obwodnice – uplynic ruch uliczny – nastawiac garbow – zakorkowac :) faktycznie genialne !

 • 27 sierpnia 2016 o godz. 11:59

  No szkoda, że dopiero teraz, no ale może będzie ładniej. Trzymamy kciuki

 • 27 sierpnia 2016 o godz. 12:05

  Spada poparcie dla HGW i temu taka decyzja. Rozdała 7 MLD zł w postaci kamienic dla znajomych to 10 MLN spadnie dla najbardziej nielubianej przez nią dzielnicy.

 • 29 sierpnia 2016 o godz. 06:56

  Ciekawe kiedy dadzą coś na ulice Łodygową :(

 • 29 sierpnia 2016 o godz. 09:06

  CZYLI ZROBIĆ REMONT, POTEM ZROBIĆ METRO I DROGI I ZNOWU TEN SAM REMONT ŚCIEŻEK :0 ZOBACZYCIE, ŻE BĘDA TO 2 RAZY ZROBIĆ I 2 X PŁACIĆ

 • 29 sierpnia 2016 o godz. 09:43

  do Obywatela RP: już dali na zasypanie dziury przy skręcie w prawo na Radzymińską i na tym zakończył się fundusz na Łodygową, co będzie dalej? HGW wie najlepiej, pozdrawiam

 • 29 sierpnia 2016 o godz. 12:29

  Super, powoli Targówek staje się cywilizowany:)

 • 21 lutego 2017 o godz. 11:29

  Tylko po co te progi zwalniajace … tak sie teraz korkuje ze w godzinach szczytu lepiej nie wyjezdzac na ulice… trzeba poszerzyc o jeden pas jeszcze i usunac progi ! wtedy bedzie naprawde plynny ruch.

 • 27 sierpnia 2017 o godz. 00:22

  I byle nie było „krowich placków” (czyli takich malutkich rond) !!!! A dowiedziałem się, że palnują je przy Kołowej, Pratulińskiej i Gorzykowskiej!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.