Picie wódki pod chmurką i dziurawa Łodygowa – to największe problemy naszej dzielnicy według Komendy Głównej Policji. Listę zagrożeń może poszerzać każdy z was.
Nowa jakość w policji. Komenda Główna wprowadziła pilotażowy program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Innowacyjne narzędzie ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców, w wersji pilotażowej będzie funkcjonowało na terenie Warszawy i okolic, a także na Podlasiu i Pomorzu.
Jak wygląda Mapa Bezpieczeństwa Policji
W skrócie wygląda to tak, że największe bolączki danej okolicy naniesione są na mapę. Kolorem czerwonym te potwierdzone, żółtym – czekające na weryfikację.
Jak widać, w naszej dzielnicy problemów na razie nie ma zbyt wiele. Najczęściej pojawia się nielegalne picie alkoholu w miejscu publicznym. To wykroczenie zaznaczono m.in. nad Zalewem Bardowskiego, przy kortach na Askenazego, a na Bródnie na Turmonckiej i Łojewskiej.
W Parku Bródnowskim mapa sygnalizuje częste akty wandalizmu. Przy bloku na Wysockiego zgłoszono nielegalne parkowanie na chodniku przed klatkami schodowymi, a na Zaciszu, na małym skrzyżowaniu Roślinnej z Rozwadowską, złą organizację ruchu.
Mapa Komedy Głównej Policji wytyka też to, co mieszkańcy Targówka wiedzą od dawna – fatalny stan nawierzchni ulicy Łodygowej. Która wyremontowana miała być wiele lat temu, a wciąż wyremontowana nie jest.
Jak działa Mapa Bezpieczeństwa Policji
Mapa Bezpieczeństwa jest dostępna na stronie internetowej Komendy Stołecznej, a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy.
Informacje wykorzystywane w mapie zagrożeń opierają się na trzech filarach:
- w pierwszym filarze gromadzone są informacje z policyjnych systemów informatycznych;
- drugi filar to część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych;
- trzeci filar opiera się o informacje pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.
Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji zebranych w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej.
W założeniu na mapie znajdą się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie: kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój, uszkodzenie rzeczy, wymuszenie, bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, oszustwo na wnuczka i na policjanta oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe. Co ciekawe, żadna z tych pozycji nie występuje na Targówku. Czyżby do takich przestępstw dochodziło rzadko, czy raczej mapa jest dopiero aktualizowana?
Informacje do Mapy Bezpieczeństwa może dodać każdy za pomocą interaktywnej strony. Następnie policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, zostaną wprowadzone wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje
UWAGA! Mapa Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.
Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa znajdziecie tutaj.
I koniecznie napiszcie w komentarzach, jakie problemy naszej dzielnicy powinny się tam znaleźć.
zdjęcie na górze: Policja/archiwum
Janinówka – parkowanie samochodów na pasie wyznaczonym dla pieszych pomimo ustawionego zakazu parkowania i znaku informującego o odholowywaniu aut (tak na marginesie widziałam kilkakrotnie przejeżdżającą tędy policję i straż miejską, które były ślepe na te ewidentne łamanie przepisów, a przecież tam stoi łatwa gotówka).
Pozdrawiam.
Na Łodygowej do skrętu w prawo wykopana jest dziura, a korek jest do samych Ząbek. Dlaczego wykopano dziurę, tego nie wie nikt. Kiedy zostanie zasypana, tego też nie wie nikt. No ale jeszcze jedna dziura mniej czy więcej na Łodygowej nikomu nie będzie przeszkadzała. Oby do wiosny!!!
61 pisałam o tym, dziura jest wykopana ze względu na awarię. Awaria jest usuwana.
W „bistro” pod orłami co dwa, trzy dni nawalone towarzystwo się bije i awanturuje, czasami odchodzą na bok, a czasami jarają zielsko bezpośrednio przy barze. Straszna patologia z całej okolicy teraz siedzi w jednym miejscu, a policja udaje że niczego nie widzi i nie słyszy (jak np jadą Wincentego to klapki na oczy). Po zamknięciu baru „klienci” zostają niejednokrotnie przez kolejne godziny i wydzierają się pod kamienicą w której mieszkają ludzie pracujący. Żeby móc zasnąć przed 1 w nocy trzeba mieć dużo szczęścia, a o odpoczynku w weekend nie ma mowy.
bistro pod orłami to niezła patola siedzi. Kiedys przy Trockiej na tyłach siedzieli ale chyba się tam uspokoiło. MASAKRA
do Pani Katarzyny: a jakaż to poważna awaria nie pozwala zasypać dziury? Zdaje się że po drugiej stronie ulicy wszystko wróciło do normy, niestety nie widziałem żeby ktokolwiek pracował przy usuwaniu tej awarii, już teraz są gigantyczne korki a jak wrócą ludziska z wakacji to będzie prawdziwy armageddon, nie będę już pisał o nawierzchni ul. Łodygowej bo to po prostu czarna rozpacz, pozdrawiam
Pijaństwo w okolicy skrzyżowania Łabiszyńskiej z Suwalską.
Ciągłe pijaństwo przy 24h (alkoholowy) na Ogińskiego 11C oraz Nieszawska 6 „Źródełko” (alkoholowy)
każdy weekend wycie od 21 do 3-5 rano, chyba że akurat stoi patrol
Przepraszam autora artykułu…ale gdzie od kiedy to ul Roslinna krzyżuje się z Rozwadowską???
Może wreszcie służby odpowiedzialne za utrzymanie porządku o bezpieczeństwo zainteresują się patologiczną klientelą Ropucha na Mokrej 33. Codziennie ma w tym miejscu proceder spożywania alkoholu oraz sprzedaż go osobom nietrzeźwym przez obsługę tego sklepu. To są w większości przypadków te same osoby – Mareczek z szeleczkami, jego kompan od flaszki w kaszkietówce, złomoarz z niebieską torbą ikea, czy bezdomny który za hydro zrobił sobie kibel i który wiecznie przychodzi tu pić…
Witam, też bym chciał poruszyć temat pijaństwa pod kasztanem między blokami. Przydało by się zająć piciem alkoholu między blokami przy ul.Łojewskiej 16 na tyłach bloku, a ul. Suwalską 31, też na tyłach bloku. Rośnie tam drzewo kasztanowe pod którym bardzo często zbierają się zwolennicy picia i głośnych rozmów, oraz swoich wywodów, często do późnych godzin nocnych, a nawet porannych. Schodzą się tam miejscowe żuliki z tych bloków, a nieraz też z innych podwórek i okolic. Codzienne spożywanie alkoholu jest utrapieniem mieszkańców tych bloków. Nikt nie ze służb nie reaguje, straż miejska rzadko tam zagląda, policja też. Bo żeby zobaczyć trzeba… Czytaj więcej »
Picie alkoholu i branie narkotyków na podwórku na Bazyliańkiej 18 i w okolicy bloku. Nikt nie ze służb nie reaguje, straż miejska rzadko tam zagląda, policja też. Pijacy jak widzą wjeżdżający jakiś patrol to szybko chowają alkohol, i palą głupa że nic nikt nie spożywa i że jest cisza i spokój. Osobi pijące na tym podwórku to od wielu lat są te same osoby… czyli od wielu lat mają przyzwolenie bo nikt nie reaguje. W poliżu jest szkoła i plac zabaw dla dzieci!!!!! Może pora się zająć tymi pijakami ?!
Jechanie ul. Łodygową z Ząbek do Warszawy w godzinach 12-15 zupełnie mija się z celem. Ostatnio obserwowałam przechodnia, który wszedł na chodnik w okolicach przejazdu kolejowego idąc nieśpiesznie wręcz spacerowo i tak poruszał się szybciej od autobusu i tak wędrował do samej Radzymińskiej. Ostatecznie autobus utknął na światłach a przechodzień poszedł dalej… Czy doprawdy trzeba do 145 lub 345 zaprosić urzędników ratusza lub burmistrza dzielnicy, aby wreszcie ktoś zadecydował o konieczności dokonania jakichkolwiek zmian na tym odcinku???
W sierpniu na Bródnie został pobity czterdziestokilkuletni mężczyzna. Zmarł w szpitalu. O tym cisza…
Czas by Burmistrz wziął się za poprawe bezpieczenstwa!
Ciągłe pijaństwo pod sklepem alkoholowym (24 h) przy Wejherowskiej. Nocne imprezy pod blokiem przy Wejherowskiej 3.
Niezły wysyp konfidentów tutaj… Wandalom obcinać ręce ale dajcie ludziom się napić od czasu do czasu!