Ranking restauracji na Targówku, Bródnie i Zaciszu

45
Share

Nie tylko fast foodami człowiek żyje. W naszej dzielnicy działa kilka lokali gastronomicznych, które nie dają się zaszufladkować. Wolicie bar Kefirek czy raczej kuchnie bałkańską?

 

Pytaliśmy już was o sushi, pizze, kebaby, teraz czas na większe urozmaicenie. Poniżej prezentujemy lokale na Targówku, Bródnie i Zaciszu, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach. Głosujcie, wpisujecie opinie i koniecznie piszcie, jeśli o kimś zapomnieliśmy.

 

Autorskie Bistro & Cafe, ul. św. Wincentego 95/3

Lokal na wysokim poziomie, ostatnio reklamuje się ofertą slow food. Serwują lekką kuchnia opartą na świeżych, nie mrożonych produktach.

Bałkańska Dusza, ul. Kanałowa 6

Bałkańska restauracja działa na Zaciszu od wiosny i przyciąga sporo osób. W menu m.in.  takie przysmaki jak Gibanica, Ramstek w bajcu czy Lignje na żaru.

Bar Stokrotka, ul. Kondratowicza 23

Mielone, schabowe, tradycyjny żurek – w Stokrotce można zjeść, jak na obiadku u babci. Do tego sympatyczny ogródek.

Bar Kefirek, ul. Kondratowicza 25

Czas się tu zatrzymał, ale za to właśnie lubimy bary mleczne. A także za niskie ceny. Za 30 zł w Kefirku można się najeść do syta. W dwie osoby.

Bistro U Hanki, ul. Remiszewska 14E

Nowoczesny bar z pierogami, zestawami obiadowymi, codziennie dwie różne zupy. Godny polecenia na Targówku Mieszkaniowym.

Gorący Talerz, ul. Bartnicza 13

Najsłynniejsze zapiekanki na Bródnie. I nie tylko zapiekanki. Mają całe zestawy obiadowe, makarony itp.

Jagiellonka, ul. św. Wincentego 83

Restauracja działa od 1985 roku, a mieści się w budynku dyrekcji Cmentarza Bródnowskiego. Żyją głównie z organizacji konsolacji, ale czynni są przez siedem dni w tygodniu.

Little America/Bistro 99, ul. św. Wincentego 99

Dwa lokale w jednym wnętrzu. Little America to bar w stylu amerykańskim, w menu królują hamburgery. Na przeciwko znajduje się Bistro 99 – stawiają tu na kuchnię polską, w menu m.in. kotlety, leniwe i pierogi.

Restauracja Kacperek, ul. św. Wincentego 85

Relikt dawnych czasów. Elegancki (dawniej) lokal z szatnią, który na raz może pomieścić kilkuset gości. Popularny na stypy.

Restauracja U Piłkarzy, ul. Kołowa 18

Lokal na stadionie GKP. Głównie organizują imprezy okolicznościowe, mają też transmisje z dużych wydarzeń sportowych. W ogródku czasami jest grill.

Restauracja Zapętlona, ul. Codzienna 8

Najpierw znana jako Pysznodajnia długo była jedynym lokalem oprócz pizzeri na Zaciszu. Po zmianie wystroju i nazwy w menu królują zestawy kuchni polskiej.

Villa Ostródzka, ul. Ostródzka 14A

Restauracja ukryta przy cichej uliczce na obrzeżach osiedla. Plusuje dużym ogródkiem ze stolikami na zewnątrz i mini placem zabaw dla dzieci i całkiem niezłą, wyszukaną kuchnią.

zdjęcie: Pawel Loj/Flickr CC 2.0

GŁOSUJEMY !!!

 

Zagłosuj też w pozostałych rankingach kulinarnych:

 

fot. Boca Dorada / Flickr CCNajlepszy kebab na Bródnie, Targówku i Zaciszu [RANKING]

Sushi / fot. Antti T. Nissinen / FlickrNajlepsze sushi na Bródnie, Targówku i Zaciszu [RANKING]

Pizza na Bródnie, Targówku i Zaciszu. Która jest najlepsza? [RANKING]

fot. Jorge Gonzalez / Flickr CCChińczyk i inne kuchnie azjatyckie na Bródnie i Targówku

 

45
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx