Wkrótce budowa wielkiego domu komunalnego na Odrowąża

32
Share

O planach zbudowania dużego budynku komunalnego na Bródnie pisaliśmy po raz pierwszy już ponad rok temu. Teraz te plany wchodzą w etap realizacji: dzielnica właśnie prowadzi przetarg, mający wyłonić wykonawcę inwestycji.

 

Budynek stanie na ulicy Odrowąża – ogólnie mówiąc między ul. Pożarową i Budowlaną, a ściślej pomiędzy Zespołem Szkół im. P. Wysockiego i planowanym wjazdem na Trasę Krasińskiego.

Dzięki materiałom przetargowym wiemy, jak będzie wyglądał przyszły dom komunalny, w którym zmieści się także nowe publiczne przedszkole oraz przeniesiona z sąsiedztwa poradnia psychologiczno-pedagogiczna (o żłobku, wcześniej też planowanym w tym budynku, obecna dokumentacja milczy).

Według aktualnych planów w budynku powstanie 156 mieszkań komunalnych (ponad połowa o powierzchni 25-35 m2, a kilkanaście największych lokali będzie dochodziło do 60 m2). Jak precyzyjnie wyliczyli architekci, łącznie w budynku komunalnym na Odrowąża ma zamieszkać 407 osób.

Budynek w kształcie wielkiej litery L będzie miał zmienną wysokość – od strony Trasy Mostu Krasińskiego będzie ośmiokondygnacyjny, od strony Zespołu Szkół czterokondygnacyjny. Malutki segment od strony podwórka będzie miał trzy kondygnacje.

 

Projekt frontowej elewacji domu komunalnego przy ul. Odroważa / mat. UD Targówek

Projekt frontowej elewacji domu komunalnego przy ul. Odroważa / mat. UD Targówek

 

Dwa dolne poziomy zajmie garaż na 162 samochody, do którego będą prowadziły dwa wjazdy od strony ul. Pożarowej. Prawie cały przeszklony parter zostanie przeznaczony na handel oraz usługi.

Twórcy projektu planują wykończenie budynku „wysokiej klasy materiałami, w elewacji tynki szlachetne i cegła elewacyjna”, choć nie wiemy, czy nie kłóci się to z jednym z głównych założeń przyjętych przy projekcie, którym jest „szybkość i niski koszt wykonania”. Żeby wyciszyć mieszkania, w ścianach od strony Trasy Krasińskiego i ul. Odrowąża zaplanowano okna dźwiękochłonne.

Trwający obecnie przetarg na wykonawcę budowy będzie rozstrzygnięty we wrześniu 2016 r. Oddanie budynku do użytku planowane jest w 2019 roku. Szacunkowy koszt budowy to 40 mln złotych.

 

odrowaza-3d-projekt

Przyszły budynek komunalny (z prawej) razem z sąsiadem, istniejącym piętrowym domem przy ul. Pożarowej / mat. UD Targówek

 

 

AKTUALIZACJA 24.11.2016:

32
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx