Skrzyżowanie Rembielińskiej z Kondratowicza będzie przebudowane

20
Share

Rada Warszawy przyznała pieniądze na przebudowę jednego z głównych skrzyżowań Bródna. Nowa organizacja ruchu u zbiegu Kondratowicza i Rembielińskiej będzie gotowa jeszcze w tym roku. 

 

Zarząd Dróg Miejskich wystąpił o dodatkowe 5 mln zł na remonty i przebudowy dróg i w czwartek Rada Miasta przyznała te pieniądze. Wystarczy na wyfrezowanie kilku ulic i remonty chodników. Troszkę z niespodziewanego zasilenia konta ZDM skapnie też w naszej dzielnicy.

Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę skrzyżowania Kondratowicza z Rembielińską.

O wypadkach w tym miejscu pisaliśmy na targowek.info wielokrotnie – ostatnie groźne zderzenie miało tam miejsce w połowie czerwca (samochód wylądował na boku, jedna osoba trafiła do szpitala), a wiosną w tym samym miejscu zginął instruktor nauki jazdy. Zaś do niebezpiecznych zdarzeń i drobniejszych kolizji dochodzi tam niemal codziennie.

Pisaliśmy już na targowek.info jak przebudowane będzie skrzyżowanie. Skasowana zostanie możliwość skrętu w lewo z Bazyliańskiej w kierunku Annopolu i z Rembielińskiej w Bazyliańską. W zamian pojawi się teoretycznie bezpieczna zawrotka z wydzielonym pasem do zawracania na Kondratowicza.

A więc np. jadąc Remblieńską od Galerii Renova trzeba będzie skręcić w prawo w Kondratowicza, tam zawrócić i dopiero wjechać prosto w Bazyliańską.

 

ZOBACZ PROJEKT PRZEBUDOWY SKRZYŻOWANIA REMBIELIŃSKIEJ, KONDRATOWICZA I BAZYLIAŃSKIEJ

 

Tak na pewno będzie bezpieczniej. A czy przy okazji nie utworzą się wielkie korki? Zobaczymy już tej jesieni. ZDM zapowiada przebudowę skrzyżowania w najbliższych miesiącach.

 

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx