Też możesz zrobić rzeźbę do Parku Bródnowskiego

2
Share
Pierwsza część rzeźby ukazującej mieszkańców Bródna jest już gotowa. Ale będą następne i każdy może pomóc je robić. Pierwsza okazja już dziś.

 

Powstanie autoportretu mieszkańców Bródna już zapowiadaliśmy. Paweł Althamer wymyślił, że będzie to coś na kształt „Mieszkańców Calais”, czyli rzeźba przedstawiająca mieszkańców osiedla.

Dzieło ma być gotowe i uroczyście odsłonięte 3 września. Na razie powoli powstaje, a każdy jego element robi inna grupa mieszkańców. Na razie za formowanie postaci wzięli się uchodźcy z ośrodka na Targówku Fabrycznym (prosimy bez napinki, to tylko kobiety i dzieci). Warsztaty poprowadzili artyści z laboratorium rzeźby Reaktor: Krzysztof Ostrzeszewicz i Paweł Chmielewski. Inspiracją dla powstania rzeźby była postać greckiej bogini Ejrene, portretowanej z małym dzieckiem. Zwracano się do niej z prośbami o pokój, bezpieczeństwo i pomyślność.

 

zdjęcia Iga Winczakiewicz i Maciej Wołosiuk 

 

Kolejne postacie będą rzeźbić kolejne grupy, tym razem już bezpośrednio mieszkańców Bródna, i każdy może spróbować dołączyć się do prac. Warsztaty odbędą się jeszcze: w siłowni i klubie fitness Gravitan, w restauracjach Amrit Kebab i Bella Napoli, w kościele parafialnym Marii Magdaleny (przy ul. Echa Leśne na Podgrodziu), w pracowni plastycznej Umbra (Bazyliańska 1), w Domu Kultury Świt, w Urzędzie Dzielnicy Targówek i przy Domku Herbacianym w Parku Rzeźby.

Terminów na razie organizatorzy nie podają, ale można pytać w tych miejscach, na pewno nie będą tego ukrywać. Na przykład w pracowni Umbra odbyły się już dwa warsztaty, a trzeci odbędzie się dziś w godz. 15 – 20.

Odsłonięciu rzeźby 3 września towarzyszyć będzie duża impreza w Parku Bródnowskim. Podczas niej zobaczymy m.in. performansy Marty Ziółek oraz Nika Kosmasa i Helgi Wretman. W planach także – piknik kulinarny przy Domku Herbacianym z udziałem barów i restauracji z Bródna, set Djski rapera z Targówka Blendmastera RIPa, rozgrywki piłkarskie Etnoligi oraz warsztaty i oprowadzania po Parku Rzeźby.

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx