Dlaczego na budowie metra jest taki hałas? | targowek.info

Dlaczego na budowie metra jest taki hałas (nawet w nocy)?

Wszystkiemu są „winne” ściany szczelinowe. Podajemy szczegółowe wyjaśnienie.

 

To, że na budowie jest hałas w dzień, to nic dziwnego. Ale ostatnio budowniczowie II linii metra nie odpoczywają nawet w nocy, na co mieszkańcy coraz bardziej się uskarżają, m.in. w komentarzach na targowek.info.

Skargi dotarły też do urzędu dzielnicy, który zapytał o przyczyny hałasu budującą metro firmę Astaldi. Co się okazało? Otóż obecnie na budowie metra rozpoczęło się wykonywanie ścian szczelinowych, a prawidłowa technologia wymaga aby prace prowadzić w sposób nieprzerwany i ciągły.

Jak informuje Astaldi, prawidłowa budowa ścian szczelinowych składa się z następujących etapów:

Głębienie – średni czas wykonania około 15 godzin;
Wyciąganie elementów rozdzielczych – średni czas 5 godzin;
Czyszczenie szczeliny – średni czas wykonania na 7 godzin;
Zbrojenie – średni czas wykonania około 1 godziny;
Betonowanie – średni czas wykonania około 8 godzin.

„Wygłębiona szczelina powinna zostać zabetonowana tak szybko, jak to możliwe. Należy zapewnić taką wydajność produkcji i dostawy mieszanki betonowej, aby prędkość wznoszenia betonu w szczelinie była nie mniejsza niż 3 m/h. Betonowanie należy rozpocząć niezwłocznie po ustawieniu szkieletu zbrojeniowego. Czas od oczyszczenia i odbioru dna szczeliny do początku betonowania nie powinien być dłuższy niż 4 h” – dodaje w korespondecji Astaldi.

Łącznie na wykonanie jednej ściany szczelinowej potrzeba więc około 36 godzin. Należy przy tym pamiętać, że wykonawca podaje jedynie średni czas wykonywanych prac – i że tych ścian jest wiele.

Urząd dzielnicy Targówek w imieniu wykonawcy przeprasza mieszkańców za utrudnienia. I chyba, skoro chcemy mieć mietro w naszej dzielnicy, trzeba te przeprosiny przyjąć :)

 

Zobacz obraz z kamery online na budowę metra

 

zdjęcie na górze: budowa metra na Targówku / fot. Metro Warszawskie/archiwum

PRZECZYTAJ TEŻ:

46 komentarzy na temat “Dlaczego na budowie metra jest taki hałas (nawet w nocy)?

 • 14 września 2016 o godz. 14:19

  Tylko nie rozumiem dlaczego w nocy na budowie trąbią ……….

 • 14 września 2016 o godz. 15:35

  To jest nie do zniesienia. Szczegolnie odglosy takie jak przy cofaniu sie ciezarowki np.
  Oszalec mozna!

 • 14 września 2016 o godz. 18:08

  Wielkie dzięki za wyjaśnienie. .. a czy firma Astaldi podała przybliżony termin zakończenia budowy ścian szczelinowych?

  W obecnej sytuacji pozostaje znosić te tortury..
  Ale byłoby łatwiej gdyby firma Astaldi informowała okolicznych mieszkańców co się dzieje i kiedy orientacyjnie się skończy. …dawałoby to odrobinę nadziei na zakończenie tej gehenny ;)

 • 14 września 2016 o godz. 19:23

  Tym metrem to już chyba tylko do psychiatry będę jeździć! Można zwariować

 • 14 września 2016 o godz. 21:31

  Szczelinowanie ma się zakończyć do Wigilii – potwierdzone info.
  Musimy więc wytrzymać jeszcze te 3miesiace

 • 14 września 2016 o godz. 22:18

  A co z zapisem w pozwoleniu na budowę, że inwestor ma stosować technologie wyciszające, np płyty tłumiące hałas.. ?
  Co z zakazem składowania materiałów budowlanych pod koronami drzew, co nie jest respektowane?
  O ile się orientuję to materiałów budowlanych nie !można również składować w odległości mniejszej niż 0,75 m od ogrodzenia, ale to pewnie jakiś mit..
  Co z pełnym ogrodzeniem placu budowy.. podpinanie się pod prywatny ażurowy płot to nie jest ogrodzenie placu budowy chroniące okoliczne nieruchomości przed zapyleniem i hałasem.. a taki obowiązek też wynika z treści pozwolenia..
  A kiedy ktoś na budowie zacznie walczyć z zapyleniem i bedzie polewał suche miejsca wodą?
  Wody chyba im ewidentnie brakuje, bo nawet maszyna do zamiatania drogi jeździ na sucho..
  Na tymczasowym chodniku wzdłuż bloku Ratulinska 10 brak oświetlenia.. już jest ciemno, a zimą będzie jeszcze gorzej..
  Nie ma to jak budowa.. cieszmy się, za kilka lat będzie Metro! A co w trakcie, to cicho,bo każdy kto krytykuje ten dywersant i słoik!

 • 14 września 2016 o godz. 23:26

  @Ill
  Na tablicy informacyjnej znajdują się dane kierownika budowy (nazwisko, numer uprawnień budowlanych). Zainteresowanym proponuję wykonanie zdjęć i udanie się z nimi do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa celem konsultacji z zapytaniem „czy tak można” oraz do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego – już na skargę. Nikt budowy nie zatrzyma, bo to sensu nie ma, ale może będą się z Państwem trochę bardziej liczyć.

  Proszę mi wierzyć, jeśli ktoś na swojej działce rekreacyjnej postawi przyczepę kempingową bez kół (na cegłach), natychmiast zgłosi się powiatowy inspektor nadzoru, oskarży o samowolę budowlaną i – w najlepszym przypadku – będzie wysoka grzywna. Oczywiście z nakazem rozbiórki.

  Wykonawca (tu Astaldi) zapewne oszczędza na wszystkim. Wygrali przetarg „za ileś tam” i chcą nie tyle zmieścić się w kwocie ofertowej, ile jeszcze więcej zaoszczędzić. A Polscy podwykonawcy i kierownicy budów chodzą na ich smyczy, bo jest groźba, że im nie zapłacą.

 • 15 września 2016 o godz. 00:15

  Brak metra, źle. Budują metro źle. Matko, wy nigdy w domu remontu nie robiliście, wylewki, glazury? Pewne rzeczy wymagają ciągłości. A może by tak zamiast 3 lat, że względu na niedogodności, ten termin wydłużyć do 4, 5 wtedy od 9 (bo pewnie dla niektórych 8 to za wcześnie) do 15, no bo od 16 juz w domu albo wcześniej. Ba niech będzie 5 lat, to może i w końcu wola ruszy to razem skończą.
  Nie przesadzajcię, to jest miasto. Zawsze na wieś się można przeprowadzić.
  I tak postęp, nie ma płuca na RSM Praga – szok!

 • 15 września 2016 o godz. 06:31

  BOTOTY czy odpowiesz gdzie mieszkasz? Czy zamienisz się na mieszkania na ten okres?
  Czy dalej będziesz ziać jadem?
  Pewnie tylko na ostatnie moje pytanie twoja odpowiedź będzie TAK.
  3 lata hałasu pod nosem. 3 lata jazda metrem za darmo. Rekompensata.
  W sądach ludzie za byle pierdoły wygrywają odszkodania itp. A tutaj nie jest pierdoła bo człowiek nie może pójść do normalnie do pracy bo cały czas ma wiercenie w głowie!

 • 15 września 2016 o godz. 09:17

  A tak z innej beczki, co się stało z profilem targówek.info na fb? bo widzę że mi zniknął z polubionych

 • 15 września 2016 o godz. 14:56

  jakby była składana skarga na zakłócanie ciszy nocnej, na te p.. lone hałasy przez które jedni chyba popadną w alkoholizm a drudzy w lekomanię (aby, jakoś zasnąć, przy szczelnie zamkniętych oknach, przez temp +30 w dzień i przy ciepłej nocy – ciekawe ile pozwów się posypie o odszkodowanie za zniszczenie zdrowia?) to poproszę o info na maila keyla1@wp.pl, również chętnie pod taką skargą złoże swój podpis

 • 15 września 2016 o godz. 22:13

  ann13 ma dobry pomysł… chetnie podpisze sie pod pozwem zbiorowym…

 • 16 września 2016 o godz. 14:19

  Chorzy jesteście, to narzekanie to już cecha narodowa. Myśleliście że co? Metro wyczarują z kapelusza? Przecież to logiczne było że roboty będą trwać 24 godziny a nie 8 dziennie. Ludzie, na jakiej planecie wy żyjecie?!

 • 16 września 2016 o godz. 16:13

  @asia Róg Orłowskiej/Trockiej – mogę się zamienić choć chyba różnicy nie będzie :)

 • 16 września 2016 o godz. 21:44

  Bototy …. zapraszamy na Pralatowską … różnicę odczujesz juz dzisiejszej nocy !
  okna od wschodu czyli centralnie na plac budowy.. zapraszamy :)

  po tygodniu tłumaczenia sobie ze to w koncu budowa i trzaba to znosić… zmeczenie brakiem dobrego jakościowo snu i dziwne poczucia ciagłego zmeczenia i rozdraznienia ( nie wiadomo skąd ) stwierdzisz ze moze ci dziwni i wiecznie niezdowoleni ludzie moze maja odrobine racji….chcesz spróbowac ?

 • 16 września 2016 o godz. 22:32

  Polecam kupić sobie zatyczki do uszu, budzik pod poduszkę i problem z głowy

 • 17 września 2016 o godz. 08:52

  Proponuję kompromis dla tych, którym przeszkadza budowa. Idziecie do metra i dostajecie w rekompensacje darmowe przejazdy. Ale nic za darmo. Z kolei wy w razie sprzedaży lub wynajmu mieszkania, oddajecie zyski wynikające z poszybowania cen, bo mieszkanie blisko metra.

  Chyba uczciwe rozwiązanie? Bo kilka miesięcy niedogodności, a potem dziesiątki lat korzyści, choćby w wygodnym i błyskawicznym podróżowaniu po mieście. To już wam przeszkadzać nie będzie. Tak poza tym, trzeba było patrzeć w plany zagospodarowania. Sprzedać mieszkanie i kupić np. na Białołęce, gdzie… są protesty, bo nie hałasują im budując metro.

  Coż, są ludzie, którzy zawsze znajdą powód do narzekania. Jest metro źle, nie ma metra źle.

 • 17 września 2016 o godz. 13:53

  BOTOTY albo masz okna po drugiej stronie budowy, albo jesteś marynarzem (w tej chwili na morzu) , albo jesteś niedosłyszący. Można by jeszcze sugerować, że jesteś wielce tolerancyjny. Jednak to nie pasuje do twojej wypowiedzi.
  ANU….nie będę żyć „dziesiątki” lat. Teraz mam mieć hałas przez 3 lata więc przez 3 lata chciałabym jeździć za darmo metrem M2. I w zamian mogę obiecać że mieszkania nie sprzedam przez te 3 lata.
  Bez złości proszę. Was to nie boli to zadowoleni jesteście. My narzekamy bo mamy powód a na was…też przyjdzie czas

 • 17 września 2016 o godz. 14:43

  Nalezaloby wysiedlic tych poszkodowanych. Ale bylaby afera, bo zapewne przykuliby sie do swoich mieszkan

 • 17 września 2016 o godz. 18:24

  K.w. tak ci to trudno pojąć, że niektórzy tolerują ten hałas mając w perspektywie następne dziesiątki lat jazdy metrem? A te hałasy nie będą trwały 3 lata tylko kilka miesięcy do wybudowania ścian szczelinowych. A jeżeli masz gotowe rozwiązanie, darmowa jazda metrem w zamian za hałasy to po co narzekasz skoro jesteś w stanie zgodzić się na taką transakcję?

 • 17 września 2016 o godz. 22:07

  ….. czy bym się przykłuła? Nie sądzę. Chociaż ciężko pracuję bo jestem na etapie wykupu i spłacam raty za mieszkanie. Zatem nie mogę go sprzedać do 2021. W innym przypadku wybrałabym opcję mieszkania tam gdzie ty tj. okna po drugiej stronie budowy.
  Najedzony głodnego nie zrozumie i nie mam żalu -jeszcze po du…ie nie dostałeś od życia i …hałasu przy budowie.
  Czekam na zimę – zamknę okna i w końcu normalnie wyjdę do pracy

 • 18 września 2016 o godz. 11:11

  czytam i nie wierzę, ludzie czy wy macie problem z czytaniem ze zrozumieniem?
  MY niezadowoleni nie narzekamy bo taka jest nasza natura..
  Każdy psychicznie zdrowy człowiek rozumie że BUDOWA = HAŁAS
  Zdajemy sobie sprawę że tak naprawdę w perspektywie czasu jesteśmy szczęściarzami bo mieszkania będą droższe ( jeśli ktoś planuje sprzedać – ja nie )
  że bliskość stacji metra bardzo ułatwi życie ( brak mało przyjemnych spacerów na przystanek w deszcz czy śnieg )
  że to ogromna oszczędność czasu podczas poruszania sie po mieście itd…MY TO WSZYSTKO WIEMY.. ALE ….nie zmienia to faktu że tego hałasu nie da sie wytrzymać.
  Tak naprawdę nie ma kiedy odpocząć… zrozumcie co my przeżywamy.. Prace ( na całego ) zaczynaja się w niedziele wieczorem i trwaja nieprzerwanie do południa w sobotę….jedna spokojnie przespana noc z soboty na niedzielę nie daje szans na regenerację…
  Mimo sporo dobrej woli i chęci zrozumienia tego że to TYLKO PARE MIESIĘCY i tak musi być, nasze organizmy tego nie przerabiają…. przebywanie w CIĄGŁYM NIEPRZERWANYM HAŁASIE jest nie do zniesienia…..za te parę miesięcy szczelinowania bede zmuszona brać leki albo na serce albo na nerwice…. i nie wytłumacze tego mojemu ukladowi nerwowemu ze to tylko szczelinowanie i zaraz (4 miesiące) sie skonczy…. STĄD NASZE OBURZENIE I BRAK AKCEPTACJI za zaistaniałą sytuację… JESTEŚMY ZMĘCZENI I ROZDRAZNIENI BRAKIEM DOBREGO SNU I ZNOSZENIEM OGROMNEGO HAŁASU W NOCY.. I MAMY PRAWO NARZEKAĆ BO TO MY TO ZNOSIMY….a teksty o wyprowadzce na białoleke czy wysiedleniu nas lub ze polaczki musza ponarzekac TYLKO świadczą o tym że nie wiecie o czym mówicie…. Gdybym chciała mieszkac na białolece to bym mieszkala, ale nie o to chodzi…. ciesze sie ze bedzie metro, jestem wielką zwolnenniczką tego ze idzie przez środek osiedla itd….. chodzi mi o hałas W NOCY i tylko o to!…juz bardziej łopatologicznie nie umiem tego wytumaczyć…..

 • 18 września 2016 o godz. 11:55

  MONIKA myślę, że Twoja wypowiedź choć wyczerpująca, to i tak nie zostanie zrozumiana. Ci którzy krytykują nas nie mają tego problemu bo nie mieszkają bezpośrednio przy budowie . Udają wyrozumiałych i wielce tolerancyjnych, a tymczasem sami są wypaczeni i wchodzą na takie fora tylko po to by krytykować innych. Ot i taki hejt! Wiele portali pełnych jest takich osób. Niektórym nawet płaci się za wstawianie negatywnych komentarzy. Jednak przyjdzie i na nich pora. Niekoniecznie będzie to hałas od budowy. I wtedy może pomyślą i wspomną….

 • 18 września 2016 o godz. 15:08

  To dobrze, że niektórzy rozumieją, że ten hałas musi być i nie ma jak tego ominąć. Minie te 4 miesiące i wszystko wróci do normy, nasze samopoczucie też. Zresztą teraz we wrześniu upałów już niema i ja spokojnie zamykam na całą noc okno w sypialni. Ale jest jak widać mały odsetek ludzi , który pomimo wyjaśnienia nadal narzekają. Tylko jaki ma to sens, skoro prac się nie da przerwać to te narzekanie w ogóle nic nie zmieni, samopoczucia też. Rozumiem narzekania, kiedy mają one określony cel np. przerwanie prac w nocy gdy to można zrobić. W takim przypadku ja sam również bym narzekał skoro wiedziałbym, że moje narzekanie może zmienić ten stan rzeczy. Natomiast gdy takie narzekanie nic nie może zmienić wówczas daję sobie z tym spokój bo bez sensu jest narzekać bez celu. Tak czy inaczej trzeba to przeczekać, nie ma innego wyjścia, nasze narzekania nic tu nie mogą zmienić.

 • 18 września 2016 o godz. 19:29

  „chodzi mi o hałas W NOCY i tylko o to!…juz bardziej łopatologicznie nie umiem tego wytumaczyć…..”

  Ale łopatologicznie wytłumaczono ci to w artykule. Nikt nie robi tego na złość. Taka jest technologia. Prace trzeba przeprowadzić jednym ciągiem, bez przerw, i niestety trwa to na tyle długo, że obejmuje również godziny nocne.

  „Łącznie na wykonanie jednej ściany szczelinowej potrzeba więc około 36 godzin. Należy przy tym pamiętać, że wykonawca podaje jedynie średni czas wykonywanych prac – i że tych ścian jest wiele”.

  Ile ma doba? 24 godziny. Będzie noc po drodze? Będzie.

 • 18 września 2016 o godz. 19:37

  Nie możemy ponarzekać?! Możemy, bo o tym jest artykuł. A Wy, szczęśliwcy nie odczuwający tego trudu , po co wchodzicie na te forum ? Tacy z Was mili i tolerancyjni ludzie? ! To może słowo pocieszenia?

 • 18 września 2016 o godz. 21:22

  Mieszkam przy samym teatrze Rampa skąd hałasy budowy również są słyszalne a szczególnie odgłos jakby cofającej ciężarówki. Na szczęście odgłosy te są na tyle daleko, że da się spać przy otwartym oknie. Ale przy okazji mam pytanie do odgłosów z samego parku czy Wam nie przeszkadzają? Chodzi mi o krzyczącą/śpiewającą młodzież, nierzadko rozbijane butelki, nieraz wyrywane ze stojaków rowery veturilo, czasem rozpędzanie i hamowanie z piskiem ww. rowerów (bez przerwy przez jakieś pół godziny pisk opon po betonie co jakieś 20 sekund) itp, itd. Cieszę się, wakacje się już skończyły a najbardziej się ucieszę jak zacznie się zima i to oby jak najbardziej mroźna. Nawet doszło do tego, że hałasy z budowy zagłuszały mi odgłosy z parku przez co dużo lepiej się śpi..Nie chcę wyjść na jakiegoś narzekającego emeryta bo mam dopiero 30 lat ale to naprawdę bywa uciążliwe i nieraz przez to siedziałem niewyspany w pracy..a co więcej nie ma raczej perspektywy na zmianę tej sytuacji (podczas gdy hałasy z budowy w końcu znikną). Czy ma ktoś podobne spostrzeżenia? Ciekawe czy z tym można coś zrobić?

 • 18 września 2016 o godz. 22:14

  hehehe anu…. przeczytaj to jeszcze raz …. powoli….

 • 18 września 2016 o godz. 22:17

  NIEWYSPANY współczuję. Ja też od jakiegoś czasu czekam na zimę by zamknąć okna na noc. U mnie przy bloku jest przystanek, który na czas budowy metra nie funkcjonuje. Teraz służy on pijakom . Siedzą i syfią. Oczywiście sprawy fizjologiczne również załatwiają. Straż podjezdża i nic bo oni wyszkoleni w chowaniu alkoholu. Tak więc mam coś za coś. Budowa metra i pijaki zamiast rozpędzonych motorów. Mieszkam w tym miejscu 40 lat i chętnie bym już zamieniła mieszkanie. Niestety jeszcze przez kilka lat nie mogę. I tak , za kilka lat będzie metro i stacja pod blokiem oraz wyścigi motorów

 • 19 września 2016 o godz. 22:33

  Na szczęście teraz noce zrobiły się zimne i można spokojnie sobie w końcu zamknąć okna na noc i odciąć się od tego hałasu. W sukurs przyszła nam w końcu pogoda :) Mogą sobie teraz budować te ściany szczelinowe.

 • 22 września 2016 o godz. 12:05

  Jak zwykle u nas w kraju trzeba wykonać takie pracę budowlane, tak aby przy okazji upodlić ludzi. Może zamiast zatrudniać narody znane z „olewactwa” i „tumiwisizmu” warto było rozejrzeć się za budowniczymi którzy potrafią uszanować zarówno naturę jak i okolicznych mieszkańców. U nas oczywiście nie ma na takie fanaberie pieniążków, są za to na miliony poronionych pomników i Świątyń Opatrzności. Chory Naród z nas i tyle. Wszystkim którzy tu postulują o nie marudzenie życzę z całego serca powtórki z rozrywki pod ich oknami. I tyle. A co do korzyści płynących z mieszkania tuż obok metra… to się jeszcze okaże. Spodziewajcie się nie tylko wzrostu cen za nasze nieruchomości ale przede wszystkim podniesienia wysokości podatków które będziemy musieli opłacać naszym wspaniałym Urzędasom, którzy kiedy są potrzebni ( choćby w sytuacji takiej jak teraz) mają nas głęboko….. Nie chcę źle wróżyć ale obawiam się, że odczujemy również to, że mieszkamy nad stacjami metra. Mnie absolutnie nie cieszy ta inwestycja. Więcej jest w niej złych aspektów niż dobrych ( to co że będę miała pod nosem stacje, ludzie ruch jest wskazany, spacer jeszcze nikogo nie zabił nawet w deszcz)

 • 29 września 2016 o godz. 14:03

  do K.w
  zycze Ci w zyciu tylko takich problemow jak kilkumiesieczny halas zza okna- „jeszcze po du…ie nie dostałeś od życia” to twierdzenie dotyczy chyba Ciebie

 • 30 września 2016 o godz. 08:46

  Do ……
  Nigdy tego nie mówię bo i nie myślę w ten sposób , ale dla ciebie zrobię wyjątek.
  Hałas przy budowie to nie jest mój jedyny i największy problem dlatego mam nadzieję , że ten i wszystkie inne przejdą na ciebie (tylko na 1 miesiąc ) bo chciałabym odrobinę szczęścia

 • 30 września 2016 o godz. 13:42

  Typowa mentalnosc pewnych grup spolecznych. Jak komus bedzie zle to mi sie poprawi, albo przynajmniej uszczesliwi mnie, ze inni tez cierpia. Ja tobie jednak szanowna K.w nie zycze tego co mnie sie przytrafilo.

 • 30 września 2016 o godz. 18:36

  Do ….
  To nie jest forum o nieszczęściach a o hałasie w nocy!
  Na szczęście już chłodniej , okna zamknięte więc da się normalnie iść do pracy :)
  PS. Tylko osoby zakompleksione i (lub) nie najlepiej wykształcone piszą teksty „pewne grupy społeczne…” itp

 • 1 października 2016 o godz. 14:13

  Domagasz sie aby pisac wprost, jasno i przystepnie, gdyz masz problem ze zrozumieniem? Wez sie do roboty, aby splacic szybciej kredyt. Oto moja rada. Prosta i uniwersalna.

 • 2 października 2016 o godz. 07:18

  Do…..
  Ograniczeniem twoim jest myślenie, że chodzi tylko o pieniądze!
  Regulacje WAM stanowią o tym , że nie mogę sprzedać przez 5 lat.
  Przedstawiasz się różnymi podpisami i przewijasz się na forach tylko po to by krytykować innych.
  I w tej sytuacji wybieram opcję – jesteś zakompleksiony…

 • 2 października 2016 o godz. 22:48

  Slyszalem coś w kebabie o tym , swoją drogą ze mieszkania podrozeja tak to pewien bym nie był , wolał bym mieszkać np na woli a kupić mieszkanie taniej no ale cóż ja z halasem problemu nie mam , wiele innych ogólnie ch***

 • 3 października 2016 o godz. 17:06

  Nie krytykuje. Stwierdzam, ze jesli nic nie mozesz zrobic to przeczekaj, choc to moze byc subiektywnie w danej chwili trudne, czy nawet niewykonalne.
  Do innych smiesznostek sie nie odnosze. Jesli nie wezmiesz sobie tego do serca (w co watpie), to proponuje. Lagodny protest (przykuc sie do kaloryfera lub balustrady), zaostrzenie protestu (przykucie do maszyny budowlanej). Jesli chcesz sie dalej osmieszac, prosze bardzo.

 • 5 października 2016 o godz. 17:26

  Mam okna na ul.Radzymińską
  Narzekacie na hałas metra przez jakiś czas
  Przy Radzymińskiej zawsze jest głośno
  Amatorzy

 • 6 października 2016 o godz. 14:48

  Mieszkam na rogu Handlowej i Orłowskiej. I choć w domu mam identyczną batalię jak ta tutaj w komentarzach(ja jestem z tych co zniosą niedogodności by później było lepiej a moja lepsza połowa z chęcią by wszystkich wykurzyła ). To wydaje mi się, że na trockiej nie rozpoczeli jeszcze prac nad owymi ścianami. Porównując hałas na trockiej do niosącego się przez park ze „studni” pomiędzy blokami obok kościoła, śmiem twierdzić, że są głośniejsze od dźwigu pod domem na trockiej.
  A sygnał dźwiękowy cofającej się ciężarówki niesie się po chacie że aż strach.
  Aczkolwiek dla mnie gorszy jest przystanek autobusowy pod oknami na handlowej gdzie odbijający się dźwięk od (wyciszonego) sufitu, ruszającego starego solarisa potrafi wyrwać z głębokiego snu.

 • 11 października 2016 o godz. 00:58

  ta budowa to pradziwy koszmar ale tak to juz jest jak w powiedzeniu ze syty nie zrozumie glodnego,poprostu nikt sie nie liczy z mieszkancami a najlepiej sie wymandrzac jak sie tego nie slyszy dzien i noc na okraglo mysle ze w cywilizowanych krajach jest to nie mozliwe a co nnajwazniejsze to miejmy nadzieje ze te nasze bloki sie nie zawala bo osobisci nie wieze ze ktos to sumiennie nadzoruje.

 • 11 października 2016 o godz. 21:38

  Nie wytrzymam !!!!! Nie sypiam od tak dawna. A rano do pracy. Myślałam że najgorsze za nami, ale dzisiaj włączona maszyna zaprowadzi nas na oddział psychiatryczny. Moje jelita wariują, mam mdłości. W nocy nie da się tego znieść!!!!! Wszystko rozumiem, ale każdy człowiek jest tak stworzony, że musi spać. A my nie sypiamy !!!!!!

 • 11 października 2016 o godz. 22:08

  Pani Ewo, łączę się w bólu. Też mam mdłości, nie mogę zebrać myśli. Okna pozamykane, zatyczki do uszu niewiele dają. Szyby w oknach drżą. Wykończę się przez to. To, co dziś się zaczęło, nie da się porównać z wcześniejszym hałasem. Czy ktoś może ma jakieś informacje, jak długo popracuje ta szara maszyna do tortur? Pozdrawiam wszystkich cierpiących, za miesiąc spotkamy się w najbliższej poradni zdrowia psychicznego. :(

 • 15 października 2016 o godz. 00:25

  drogie panie czy ktoś się przemuje że my się tak męczymy ,dostali pozwolenie na prace w nocy od dyrekcji ochrony środowiska i mają nas gdzieś trąbią sobie calą noc może trzeba tu interwęcje wezwać na pomoc bo faktycznie oszalejemy

 • 5 stycznia 2017 o godz. 02:55

  I dalej spać nie dają :(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.