Frezowanie ul. Rolanda | targowek.info

Frezowanie ul. Rolanda

Prace potrwają okrągły miesiąc.

 

Urząd Targówka ogłosił rozpoczęcie od dzisiaj remontu zaciszańskiej ulicy Rolanda – na odcinku od ul. Codziennej do ul. Rajmunda. To jedne z tych robót, które własnymi środkami przeprowadza nasza dzielnica (a nie, jak zazwyczaj, ZDM).

Remontowany odcinek to ma długość około 300 metrów, podczas prac ma być wymieniona nawierzchnia drogi, krawężniki oraz studzienki kanalizacyjne. Cały remont ma planowo potrwać około miesiąca.

Samo frezowanie – i związane z tym prawdopodobne zamknięcie całej ulicy – będzie na szczęście trwało znacznie krócej. Na razie robotnicy pracują tylko na skaju jezdni, utrudnienia w ruchu są więc minimalne. Samochody i autobusy linii 512 jeżdżą bez przeszkód.

Kiedy Rolanda zostanie zamknięta bezpośrednio na frezowanie i kładzenie asfaltu jeszcze urzędnicy nie podają – zapewne będzie to któryś z weekendów na początku października.

Jak informuje wiceburmistrz Targówka Grzegorz Gadecki, koszt remontu ul. Rolanda wyniesie nieco ponad 500 tys. zł brutto.

 

Jezioro na ul. Rolanda /fot. targowek.info
Tak wygląda ul. Rolanda po każdej większej ulewie. Ale akurat odcinek na zdjęciu nie będzie teraz remontowany… /fot. archiwum targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

2 komentarzy na temat “Frezowanie ul. Rolanda

  • 21 września 2016 o godz. 12:37

    A ZA ROK BEDZIE PRZEBUDOWA BO SCIEZEK ROWEROWYCH NIE ZBUDOWALI :D hahahahah

  • 29 września 2016 o godz. 01:41

    Nie rozumiem co i po co robią na Rolanda. Był zwykły krawężnik – będzie szeroki, tzn. krawężnik, płyta chodnikowa, krawężnik. Po co? Chyba pod przyszłą stację metra Zacisze, żeby przyjezdni mieli gdzie stawiać swoje samochody. Tylko wtedy żegnaj autobusie na Rolanda. Żadnych pomysłów na odwodnienie nie widać, wręcz wydaje się, że tworzą głębsze koryto, żeby woda stała na ulicy wysoko. Wszystko kosztem szerokości ulicy, która nigdy nie była pomyślana jako La Strada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.