Kolejne progi na Gilarskiej jeszcze w tym roku | targowek.info

Kolejne progi na Gilarskiej jeszcze w tym roku

Plus remont i przedłużenie ścieżki rowerowej.

 

Remont ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Gilarskiej zapowiadaliśmy na targowek.info już kilka miesięcy temu, a teraz wiemy, kiedy to się dokładnie stanie.

Zarząd Dróg Miejskich właśnie ogłosił przetarg na wykonanie tego remontu. Prace mają być zakończone najpóźniej do 15 grudnia 2016 r. – ale mogą też skończyć się wcześniej, gdyż wykonawcy otrzymają dodatkowe punkty w przetargu, jeśli zaproponują skrócenie tego terminu.

Projekt zakłada remont istniejącej od kilku lat drogi dla rowerów wzdłuż ul. Gilarskiej i jej połączenie z ciągiem rowerowym i spacerowym wzdłuż Kanału Drewnowskiego.

Droga rowerowa na całej długości zostanie wykonana z asfaltu. Tam, gdzie dziś urywa się ślepo (przy przejściu dla pieszych), powstanie przejazd rowerowy łączący ją z ciągiem spacerowym po drugiej stronie ulicy.

Dobra wiadomość dla rowerzystów: w ten sposób powstanie dogodna trasa prowadząca z Bródna i Zacisza w głąb Targówka Mieszkaniowego.

Zła wiadomość dla kierowców: aby zapewnić bezpieczeństwo na planowanym przejeździe rowerowym oraz istniejącym przejściu dla pieszych, z obu stron zostaną zamontawane wyspowe progi zwalniające.

Projekt przebudowy wygląda tak:

 

Kliknij plan, żeby go powiększyć
Kliknij plan, żeby go powiększyć

 

 

zdjęcie na górze: ul. Gilarska / fot. Google Maps

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Kolejne progi na Gilarskiej jeszcze w tym roku

 • 2 września 2016 o godz. 15:24

  Latami walczyliśmy o to żeby nie niszczyć samochodów na dziurawych drogach a teraz sami dajemy sobie wciskać te ****** progi które jeszcze bardziej dezelują zawieszenie samochodu i uniemożliwiają normalną płynna jazdę powodując korki na małych osiedlowych uliczkach ( i nie tylko małych – patrz rembielińska)….

 • 2 września 2016 o godz. 16:14

  Wreszcie, stop psycholom drogowym. Oby jeszcze były separatory pasów ruchu, które uniemożliwią omijanie progów przez rozpędzonych frustratów.

  Powinni zbudować Nowotrocką, ogrodzić ekranami i tam można spokojnie dociskać.

 • 2 września 2016 o godz. 18:41

  Owszem, omijam progi na Handlowej, jeśli to tylko możliwe (nie jedzie nikt z naprzeciwka), na Gilarskiej i Jórskiego ominąć już się nie da. Omijam natomiast dlatego, że owe spowalniacze (na wszystkich w/w ulicach) są za wysokie i jeśli nie chcę zamordować wału korbowego, muszę redukować do jedynki. Rozumiem konieczność zapewnienia bezpieczeństwa, natomiast nie powinno się przesadzać z separatorami etc.

  P. S. Do sztambucha „medugorje” – chociaż staram się omijać progi na Handlowej, nie jestem chyba „rozpędzonym frustratem”, jadę tam nie szybciej niż 30 km/h. A tak w ogóle to popieram walkę z psycholami drogowymi, mówię całkiem poważnie. Pozdrowienia :)

 • 2 września 2016 o godz. 20:34

  kiedy Nowotrocka ! kierowcy i tak zasuwają a progi mijają środkiem. Ściany pękają, hałas przy którym nie da się żyć ! miały nie jeździć ciężarówki i autobusy przegubowe, a jeżdżą co chwila !!

 • 3 września 2016 o godz. 06:59

  Radzę sie wyprowadzić do lasu skoro wszystko Ci przeszkadza…

 • 3 września 2016 o godz. 08:29

  Tom Ryan – realnym problemem jest niedorozwój infrastruktury drogowej. Przecież sznurki samochodów na Jórskiego, Gilarskiej, Handlowej a wcześniej Trockiej to efekt braku Nowotrockiej. Wartość jednej – dwóch kamienic oddanych przez HGW.

  I pytanie do dzielnicowych radnych PO co robili dla budowy Nowotrockiej? Obiecywała to HGW na pierwszą kadencję, od której początku minęło 10 lat.

 • 3 września 2016 o godz. 11:58

  Też omijam progi od Radzyminskiej do Rolanda jak się tylko da. Jak się nie da, płaczę łzami.
  W to miejsce powinna już dawno być zrobiona Nowotrocka.
  I nie tak, że albo most Krasińskiego albo Nowotrocka.
  Nie jestem wrogiem progów, ale jeśli będą leżeć przed każdym przejściem dla pieszych to trochę idiotyzm. Rozumiem przy szkole czy przedszkolu.
  Miasto z uporem maniaka walczy z czymś, z czym jeszcze przez 10-20 lat nie wygra. Z mentalnością narodu który dopiero 26 lat temu dostał możliwość posiadania. Obecne pokolenia chcą prestiżu posiadania samochodu, i nie przesiądą się na rower czy do komunikacie miejskiej. Szczególnie przy obecnej organizacji komunikacji i rozwlekłości miasta, gdzie do pracy jedzie się 20 km. Tyle filozofii.
  A progi powinny być łagodniejsze i powinno być ich mniej.
  Typowo polskie, chciałbym autostradę do wsi ale nie przez moje pole.

 • 3 września 2016 o godz. 17:29

  medugorje – masz sto procent racji co do infrastruktury u nas, nie wiem skądinąd, czy doczekam się tej Nowotrockiej. Zaś co do PO – nigdy na nich nie głosowałem, co nie znaczy, że potępiam w czambuł ich wyborców. O nie! Sam w latach dziewięćdziesiątych i na początku nowego tysiąclecia wygłaszałem głupoty i podejmowałem kompletnie kretyńskie decyzje w wyborach. Wstyd mi za to, przepraszam.
  Dla Ciebie medugorje pozdrowienia :)

 • 5 września 2016 o godz. 08:46

  Szkoda, bo gdyby ludzie jeździli samochodami po osiedlach max 50-60 km/h to by progów nie było…

 • 5 września 2016 o godz. 15:32

  do Major: nie przesadzaj z tym posiadaniem. Tu nie o to chodzi. Chodiz o to, że nam się zabrania nic nie dając w zamian.

 • 6 września 2016 o godz. 09:00

  I TKA BEDE JEZDZIL 120 KM /H TAMTĘDY

 • 6 września 2016 o godz. 15:57

  @społek – to twój pasek w tedeiku tyle wyciąga?

 • 7 września 2016 o godz. 15:09

  Tym miastem żądza sami przyjezdni debile (Słoiki) najpierw stawiali wszedzie ekrany akustyczne teraz progi na każdej ulicy rozumiem okolice szkół boisk przedszkoli rozumiem dużych skupisk ludzi ale na gilarskiej ? Parę starych chałupek pola chaszcze i stadniny haha paranoja

 • 7 września 2016 o godz. 17:04

  i bardzo dobrze, że będą kolejne progi. czekamy na Nowotrocką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.