Konsultacje w sprawie ul. Lusińskiej | targowek.info

Konsultacje w sprawie ul. Lusińskiej

Nowa „arteria” Targówka przejdzie w przyszłym roku (spóźniony co najmniej o rok) remont. Na razie urzędnicy konsultują z mieszkańcami rodzaj przyszłej nawierzchni ulicy.

 

O ulicy Lusińskiej, łączące Handlową i Borzymowską, pisaliśmy ostatnio już kilka razy – zawsze z tego samego powodu. Zapuszczona wąska uliczka, pokryta w małej części starą trylinką, a w większości jeszcze starszymi kocimi łbami, nagle po rozpoczęciu budowy metra stała się jednym z głównych objazdów rozkopanego Targówka Mieszkaniowego.

W godzinach szczytu regulanie pojawiają się na niej korki, a zawsze jadące nią auta telepią się na urokliwym, lecz niemiłosiernie dziurawym przedwojennym bruku.

 

fot. targowek.info
Ulica Lusińska /fot. archiwum targowek.info

 

Także już na targowek.info pisaliśmy o prawdopodobnym remoncie Lusińskiej w 2017 roku. Tak naprawdę powinien on zostać przeprowadzony przed rozpoczęciem budowy metra i związanych z nią utrudnień – ale oczywiście „nie dało się”.

Teraz już oficjalnie urzędnicy potwierdzają, że „da się” wyremontować ulicę w przyszłym roku. Nim to się jednak stanie, zarząd dzielnicy postanowił przeprowadzić konsultacje społeczne mające rozstrzygnąć, jaki rodzaj nawierzchni jezdni i chodników ma być zastosowany.

Aktualna propozycja urzędu jest taka, żeby kocie łby (kamienie polne) usunąć i zastąpić je betonową kostką, a chodnik wykonać z kostki albo płyt betonowych.

Uwagi na ten temat mieszkańcy mogą składać pocztą tradycyjną i mejlową, osobiście w urzędzie na Kondratowicza, albo na spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 4 października 2016 r. (wtorek), w godz. 17:30 – 19:30 w szkole podstawowej nr 28 przy Gościeradowskiej 18/20 (więcej szczegółów na ten temat tutaj).

 

 

My mamy tzw. „mieszane uczucia” – z jednej strony remont Lusińskiej jest od dawna konieczny, z drugiej usunięcie przedwojennych kocich łbów na zawsze zniszczy klimat tej uliczki.

Może wystarczyłoby uzupełnienie ubytków i wyrównanie obecnie leżących kamieni polnych? Oczywiście wtedy podczas jazdy ulicą wciąż będzie trochę trzęsło – ale za to nie trzeba będzie od razu montować progów spowalniających…

A jakie są wasze propozycje w tej sprawie?

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Konsultacje w sprawie ul. Lusińskiej

 • 27 września 2016 o godz. 07:54

  konsultacje? to się zrobila główna ulica TGK obecnie. Dalej parkują na wyjeździe w Handlową i nie ma przejazdu. Można koła urwać.

 • 27 września 2016 o godz. 10:18

  Zostawić kocie łby! Koniecznie. Kostka to najgorsze rozwiązanie.

 • 27 września 2016 o godz. 10:21

  To musiała jakaś Danusia wymyśleć tą kostkę. Albo kocie łby albo asflat.

 • 27 września 2016 o godz. 11:23

  do koło: widać , że głowa w kształcie koła

 • 27 września 2016 o godz. 11:50

  Zgodnie z jakimś tam dokumentem w mieście nie można już robić chodników z kostki a wyłącznie z płyt. Kostka to najgorszy syf!!

 • 27 września 2016 o godz. 13:56

  Do redakcji: zbanujecie tego osobnika, co pisze jako SPOŁEK? zaśmieca forum poprzez obrażanie osób, które mają odmienne od niego zdanie. Powalczycie trochę z tkaim syfem.

 • 27 września 2016 o godz. 16:21

  Zostawcie Lusińską bez zmian!!! Wręcz zagrodzić ją!! Przecież Borzymowska jest teraz pusta, więc jaki problem dojechać do Wincentego???

 • 27 września 2016 o godz. 21:35

  Zlikwidować samochody które stoją na Lusinskiej bo koszmarem jest aby wymineły sie tam dwa auta. Te graty to zawalidrogi. Załatać dziury na zimę, poszerzyć wjazd na końcu ulicy i trzeba przetrwać zimę. A remont w przyszłym roku i nie ma co debatować.

 • 28 września 2016 o godz. 12:15

  Najprościej zamknąć ruch na ulicy – postawić zakazy wjazdu i z bańki… Dzisiaj natomiast miasto wykonało mega ciężki projekt – wymalowało „kopertę” pod drzwiami Rossmanna na Dalanowskiej. To dopiero inwestycja.

 • 28 września 2016 o godz. 14:19

  Tylko dl amieszkańców zostawić, wjazd z jednej strony. Wystarczy odciąć dojazd od handlowje – i tazk jest wąsko. Jakoś nie widac inwalidów w tyh samochodach na Lusińskiej, żeby musili każde 5 metrów jechać.

 • 29 września 2016 o godz. 12:45

  „usunięcie przedwojennych kocich łbów na zawsze zniszczy klimat tej uliczki” – Jaki klimat ulicy z tym szrotem z samochodami na pewno ma swój klimat. Szkoda to remontować jak dookoła się nic nie zmieni.

 • 29 września 2016 o godz. 20:00

  Kocie łby MUSZĄ ZOSTAĆ !! Jeśli ktoś je chce usuwać to niech się najpierw porządnie stuknie w głowę.

 • 3 października 2016 o godz. 09:01

  Lusińska ma niepowtarzalny klimat. Jedyne, co powinno się zmienić to chodniiki, bo są w opłakanym stanie. Przecież do Handlowej można dojechać albo Korzona i Złotopolską, albo Dalanowską. Metro kiedyś powstanie a my stracimy piękną, oryginalną nawierzchnię! Poza tym, z tego, co mi wiadomo, to okoliczni mieszkańcy sprzeciwiają się tworzeniu z Lusińskiej autostrady wylotowej.

 • 11 października 2016 o godz. 12:42

  „Lusińska ma niepowtarzalny klimat. Jedyne, co powinno się zmienić to chodniiki, bo są w opłakanym stanie. Przecież do Handlowej można dojechać albo Korzona i Złotopolską, albo Dalanowską”

  Gratuluje myślenia. Chyba ktoś tu spojrzał na mapę i wysnuł wnioski. To „dojechać” w godzinach porannych oznacza, że nie mogę wyjechać z garażu na Chyrowskiej bo auta stoją w korku przez całą Złotopolską.
  I wyprzedzę stwierdzenia że można z Chyrowskiej wyjechać bezpośrednio na Trocką… Proponuje choć raz przejechać się ową drogą a sami stwierdzicie że na Lusińskiej to nie ma kocich łbów. A remontu zawieszenia nikt mi nie zafunduje.
  Na koniec w ten sposób: Wyjazd z Chyrowskiej do Handlowej to ok 150-170m, o godzinie 7:30 w deszczu pokonuje się tą odległość 7-10 minut!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.