Plac zabaw na budowie. I to jaki fajny!

6
Share

Taczka na środku, obok jakiś szlauch i niezamontowane elementy, a zabawa na nowym placu zabaw na Zaciszu trwa w najlepsze. Widać, jak bardzo był tu potrzebny. 

 

Długo rozkręcała się ta budowa, ale ostatnio mocno przyśpieszyła. Plac zabaw przy Domu Kultury Zacisze przy Blokowej jest już prawie gotowy. „Prawie”, to ważne słowo, bo formalnie budowa nie jest ukończona. Na środku walają się jeszcze narzędzia, stoi toi toi dla robotników, a całości strzeże tabliczka „Prace niebezpieczne. Przejście zabronione”.

Ale widać, że dzieciaki z Zacisza nie mogły się doczekać na swój plac i wczoraj po południu na zabawkach był już tłok. Zajęta była część dla starszych dzieci, które przyszły tu same po szkole, ale też dla młodszych, których przywieźli rodzice. Ci ostatni siedzieli z resztą na wspólnych ławkach z robotnikami, którzy mieli fajrant.

 

 

Podobna sytuacja była dwa lata temu z placem przy Sternhela. To pokazuje tylko, jak tutejsze dzieciaki nie mogą się doczekać na takie miejsca. Jeszcze kilka lat temu na całym Zaciszu nie było żadnego placu zabaw. Mieszkańcy pisali petycje i jedyne co dostalo, to mały placyk przy nowym przedszkolu.

Dopiero budżet partycypacyjny sporo zmienił w tej sprawie. Rok temu powstał m.in. fajny plac przy Tużyckiej (choć czasami okradany), a w tegorocznym budżecie mieszkańcy przegłosowali budowę tego przy Domu Kultury Zacisze.

 

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx