Targówek znowu oszukany? Budowa mostu Krasińskiego odłożona? | targowek.info

Targówek znowu oszukany? Budowa mostu Krasińskiego odłożona?

Wszystko wygląda na to, że możemy się pożegnać się z szybkim dojazdem do śródmieścia Warszawy…

 

Miało wreszcie być dobrze, a wygląda na to, że będzie jak zawsze. Jeszcze w maju władze Warszawy zapewniały, że most i trasa Krasińskiego, mające połączyć ponad Wisłą i torami kolejowymi Bródno z Żoliborzem oraz śródmieściem Warszawy, na pewno powstaną w najbliższych latach.

Włodarze miasta ogłaszali, że wreszcie mają zagwarantowane pieniądze i budowa planowanego od lat 30. XX wieku mostu wreszcie odbędzie się w latach 2021–23. Wiadukt na Bródno miał być gotowy w roku 2024.

Ale wiele wskazuje na to, że nasza dzielnica – oraz prawa strona Wisły – znów okazały się mniej ważne od Bemowa.

Dziś rano wiceprezydenci Warszawy Renata Kaznowska i Michał Olszewski ogłosili, że miasto już ma nowe, inne plany: priorytetem władz Warszawy przestały być nieliczne duże i ważne inwestycje ogólnomiejskie – zaś stały się inwestycje drobne, lokalne, za to w dużej ilości. Oraz dociągnięcie zachodniej nitki II linii metra do pól i chaszczy na Morach, na granicy Warszawy i Ożarowa Mazowieckiego.

„Gazeta Wyborcza” napisała wprost, że żeby zebrać pieniądze na metro na głuchych krańcach Bemowa, miasto postanowiło skasować kilka innych dużych inwestycji – w tym most i trasę Krasińskiego na Targówek.

Na dzisiejszej konferencji jeszcze nikt z władz miasta tego oficjalnie nie chciał potwierdzić. Ale…

– Taka decyzja nie jest na razie podjęta, to spekulacje – zastrzegł Michał Olszewski, cytowany przez „TVN Warszawa”. Lecz nie wykluczył takiego scenariusza. – Postawienie sobie jako priorytetu zadań z zakresu transportu publicznego, o czym pani prezydent mówi od początku pierwszej kadencji, wymusza pewne zmiany w budżecie, także przesunięcia dużych inwestycji drogowych – dodał wiceprezydent Olszewski.

Za tydzień we wtorek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz–Waltz oficjalnie ogłosi szczegóły dotyczące sposobu sfinansowania zadań, które postanowiła zrealizować w najbliższym czasie. I wtedy dowiemy się na pewno, co obecnie chodzi po głowie władzom stolicy. Bo kto zapłaci za ten nowy plan, już się domyślamy: zapłaci Bródno i trasa Krasińskiego.

Jak podaje „Gazeta” władze Warszawy wymyśliły nawet dla naszej dzielnicy „pocieszenie”: podobno znów mają obiecać… budowę ulicy Nowotrockiej. Tak, tej samej, która jest planowana od kilkudziesięciu lat, a od kilkunastu lat solennie obiecywana przez Hannę Gronkiewicz–Waltz oraz całą Platformę Obywatelską przed każdymi wyborami samorządowymi, zaś potem po cichu skreślana w planów i przesuwana na „świętego nigdy”…

 

Porównujemy dojazd do centrum z Żoliborza i Targówka. Widać różnicę?

Wszystkie kłamstwa o moście Krasinskiego – prostujemy, wyjaśniamy

 

zdjęcie: wizualizacja mostu Krasińskiego

PRZECZYTAJ TEŻ:

18 komentarzy na temat “Targówek znowu oszukany? Budowa mostu Krasińskiego odłożona?

 • 28 września 2016 o godz. 14:55

  Jeśli pominąć słowa powszechnie uznane za obraźliwe, to nie mam nic do skomentowania

 • 28 września 2016 o godz. 14:58

  A to Deb…e! Kret..i! Słoje z miodem w uszach! Mędrki z dysfunkcją intelektualną! i ha!Gie!wu! i nawzajem!

  przecież Nowotrocka miała byc przedłużeniem trasy Krasińskiego. Gdzie tych biednych zabiedzonych mieszkańców Ząbek doprowadzi Nowotrocka? W czarną dziurę HGWu zakorkowaną słoikami z białej łąki!

 • 28 września 2016 o godz. 15:03

  A ja sie pytam co Pis robi?! Czemu HagieWU nie została jeszcze aresztowana????!!!! Do roboty się weźcie!

 • 28 września 2016 o godz. 15:16

  Podobno chcieli ją aresztować, ale się Grzegorz Schetynow nie zgodził.

 • 28 września 2016 o godz. 15:19

  Tu nie ma co komentować, ani nawet aresztować.
  Tu trzeba publicznie ściągnąć im majtadały i publicznie wybatożyć!

 • 28 września 2016 o godz. 15:37

  Słoiku, nie masz strony własnej wsi?

 • 28 września 2016 o godz. 16:35

  Hehe – bardzo dobrze. potrzebna jest Nowtorcka i tramwaj wzdluż wincentego do Głębockiej. A nie most dla dewelopera.

 • 28 września 2016 o godz. 16:36

  Jakie metro na Bemowo? Skoro mają być promowane mniejsze inwestycje wybudujcie im wąskotorówkę. Południową obwodnicę Warszawy proponuję zaś zawęzić do jednego pasa i wysypać szutrem.
  Dlaczego ta „nowa filozofia” inwestycyjna ma dotknąć tylko Mostu Krasińskiego?

 • 29 września 2016 o godz. 08:12

  Zasypać budowę spalarni kontrolami i pod byle pretekstem za każdym razem ją zamykać. Umowa to umowa….

 • 29 września 2016 o godz. 08:39

  Trzy stacje w kapustę będą budować a tymczasem jakiś idiota zatwierdził koniec II metra na Bródnie na skrzyżowaniu Rembielińskiej i Kondratowicza zamiast dobudować jedną stację do PKP Toruńska zapewniając połączenie z linia kolejową z Legionowa oraz dojazd z Płochocińskiej. Do tego mogliby tam zrobić stację odstawczą na powierzchni ziemi za 30% tego co będzie ich kosztować wykopanie pod ziemią i wybetonowanie placu 600mx100m pod Bazyliańską, o kosztach społecznych (w tym moich) nie wspominając. Mogliby również spokojnie duży P&R wybudować dla mieszkańców Białołęki, no ale po co? Idioci naszym miastem rządzą.

 • 29 września 2016 o godz. 10:04

  „Most dla dewelopera”? Przepraszam, a niby dla kogo mają być te stacje metra na zadupiu, jak nie dla deweloperów, którzy tam budują ??? Mieszkańcy Bródna na most czekają już 80 lat, a władza buduje metro na kartoflisku, bo ktoś kiedyś tam zamieszka? Ile ratusz wziął od deweloperów w łapę ?!?

 • 29 września 2016 o godz. 10:40

  do starydziad

  ostatnia stacja metra przy toruńskiej – nie wiesz stary co gadasz
  kompletnie bez sensu
  Białołęka powinna być kanalizowana w pierwszą nitkę w Młocinach

 • 29 września 2016 o godz. 10:42

  TARGOWEK OSZUKANY? CHYBA WY….CHANY

 • 29 września 2016 o godz. 12:04

  Słoje i Słoiki z Żoliborza zrobiły swoje.
  Czas, żeby urzednicy z Targówka przestali puszczać wiatry w fotele, a wzieli się do roboty. Bródno potrzebuje jeszcze dwóch mostów. Czas by Targówek dogadał sie Pragą i wybudował wiadukty przez tory kolejowe na przedłużeniu Budowlanej oraz Bartniczej… potem jak HaGieWoo wsadzą, to się dobuduje mosty.

 • 29 września 2016 o godz. 12:05

  urzednicy ratusza do roboty! Czas samemu rozpocząc budowę mostów!

 • 29 września 2016 o godz. 14:17

  no i dobrze ze nie ma tego mostu. Szkoda mi mieszkańców zabek, niech sie przesiada w komunikacje miejska, a nie kaza nam wdychac swoje spaliny. Przynajmniej nie rozjada do konca tej dzielnicy. I tak ma powietrze jedno z najgorsyzch w warszawie

 • 29 września 2016 o godz. 15:36

  Ośmiornica PełOwska wciąż silna…niestety

 • 29 września 2016 o godz. 19:04

  jeśli rzeczywiście mostu nie będzie, ale w zamian Targówek może dostać pieniądze na szybką budowę ulicy Nowotrockiej – TO JESTEM NA TAK !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.