Bazarek jak stadion? Jupitery podobno nie dają spać

28
Share

Wygląda na to, że wreszcie się doczekaliśmy. Za tydzień otwarty ma być nowy bazarek na Trockiej! Niektóre pawilony mogą działać już jutro. Ale niespodziewanie pojawił się nowy problem…

 

To prawda, że pół roku za późno. To prawda, że po nerwowym poszukiwaniu lokalizacji. Ale najważniejsze, że bazarek wreszcie wróci. I to w odmienionej formie. Nowe pawilony mają wodę, prąd, będzie więc czyściej, cieplej i w ogóle bardziej elegancko.

Kupcy dostali już klucze do pawilonów, trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że oficjalne otwarcie ma być w sobotę za tydzień – 22 października. A niektórzy kupcy mogą zacząć handel już jutro, czyli w środę 12.10.

Cieszymy się oczywiście razem z kupcami, którzy wreszcie będą mogli pracować w normalnych warunkach – namioty na szutrowym parkingu, to jednak nie było komfortowe rozwiązanie.

Jest jednak pewna sprawa, o której napisał do nas Janusz z Gajkowicza. Chodzi o intensywne oświetlenie bazarku, które działa od kilku dni.

„Obserwuję jak szybko , sprawnie powstaje >>tymczasowy<< bazarek przy Trockiej. Stoją już nowe pawilony, wybrukowane chodniki pomiędzy nimi i….. latarnie. Jasność ogromna przez całą noc. Tyle latarni z takim natężeniem, że rolety w oknach nic nie dają. Czy to konieczne? Czy oświetlenie nie może być słabsze? Czy nie może palić się np. co trzecia latarnia? A może to ma być bazarek całodobowy stąd potrzeba takiego oświetlenia?

Drodzy włodarze bazarku – w blokach obok mieszkają ludzie którym ma to prawo przeszkadzać! – pisze Janusz.

Nie wiemy czy latarnie aż tak bardzo przeszkadzają. Z pozycji chodnika, nie wygląda to źle.

 

Bazarek na Trockiej nocą / fot. targowek.info

Bazarek na Trockiej nocą / fot. targowek.info

 

Faktycznie wczoraj bazarek był oświetlony do późnych godzin wieczornych, ale to dlatego, że ciągle trwają tam prace wykończeniowe i wszyscy chcą zdążyć na czas. Zapewne gdy pawilony będą urządzone, na noc oświetlenie bazarku będzie wyłączane.

 

oba zdjęcia: targowek.info

28
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx