Chłopiec na hulajnodze potrącony na Łodygowej | | targowek.info

Chłopiec na hulajnodze potrącony na Łodygowej

Skończyło się na złamanej ręce, ale piątkowy wypadek to kolejny dowód, że remont Łodygowej jest po prostu konieczny.

 

O wypadku wiemy od czytelniczki Iwony. W popołudniowych godzinach szczytu chłopiec przechodził przez pasy na skrzyżowaniu Łodygowej z Wyspową. Nie zauważył go podjeżdżający w korku kierowca samochodu dostawczego. Na szczęście prędkość nie była zbyt duża, ale i tak 13-latek jest mocno poturbowany i ma złamaną rękę.

– Po raz kolejny urzędnicza opieszałość doprowadziła do wypadku. Ta ulica już dawno powinna być przebudowana, a piesi w szczególności dzieci powinny mieć bezpieczne przejścia do szkoły – napisała do nas Iwona i w pełni się z nią zgadzamy.

Urzędnicy i radni to obiecują Łodygową, to znowu przekładają jej remont. Ostatnio podawaną datą był rok 2017, ale już mówi się o przełożeniu inwestycji na lata 2017-19.

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Chłopiec na hulajnodze potrącony na Łodygowej

 • 22 października 2016 o godz. 23:52

  Szkoda, że decyzja podjęta 2 dni temu przez „urzędników ” o przełożeniu remontu Łodygowej przyczynia się do utrzymaniu takiego zagrożenia. Mieszkam obok, mam dzieciaki… Ktoś chce przyłączyć się do protestu? Wystarczy jak zablokujemy przejazd poprzez blokadę przejścia…

 • 23 października 2016 o godz. 01:32

  Jestem za protestem. Któregoś popołudnia trzeba zablokować przejście dla pieszych. Może wtedy władze Warszawy przyspiesza swoje działania.

 • 23 października 2016 o godz. 08:32

  Dorosły ma problem z przejściem w tym miejscu ,a co dopiero dziecko !!! Na pobocze nie da się zjechać bo można koła urwać !!!! O nawierzchni lepiej nie wspominać !!!!!
  TU ZACZYNA SIĘ WARSZAWA. ??????!!!!!!!!!
  Jestem za protestem !!!!!

 • 23 października 2016 o godz. 10:52

  Głupoty wypisujecie. Są tam pasy, jest wysepka, akurat dosyć równy odcinek, oświetlenie. Takie same sytuacje zdarzają się na wielu innych przejściach, w korku, gdy kierowcy pchają się na pasy, choć nie ma miejsca na kontynuowanie jazdy za nimi lub pali się zielone i akurat wchodzą piesi. Nagminna sytuacja na skrzyżowaniu Codziennej z Młodzieńczą.

 • 23 października 2016 o godz. 11:48

  W takim razie skoro to głupoty to proponuję kilka razy dziennie przejść przez jezdnię w tym miejscu!! Powodzenia, ale własnego dziecka samodzielnie już raczej nie proponuję wysyłać !!
  Może to rozjaśni punkt widzenia….

 • 23 października 2016 o godz. 20:33

  to już nawet nie jest jezdnia tylko jakiś utwardzony syf (jestem drogowcem w jednej z największych firm drogowych) Zawsze jak jadę Łodygową myślę nad możliwością : Którędy bym pojechał żeby nie pokazywać tego czegoś np gościom z zagranicy. Wstyd mi tego miejsca.

 • 24 października 2016 o godz. 07:28

  Dokładnie tak, WSTYD takiej Drogi DOJAZDOWEJ do Warszawy.
  Stan drogi, poboczy oraz chodników(a raczej tego czegoś co niby jest chodnikiem) jest gorszy niż FATALNY. W czasie deszczowej pogody pieszy nie mają którędy się tam poruszać, albo trzeba iść błotem albo dziurawym chodnikiem na który chlapie woda z pod kół samochodów. Ostatnio widziałem jak kobieta z wózkiem kombinowała jak przejść żeby nie zostać ochlapaną (pomiędzy ul.Pszczyńską a Przewoźników).
  Po ostatnich deszcze w ogóle w drodze pojawiło się sporo wielkich dziur – porażka.
  Brak inwestycji na Targówku robi z niego taką filmową „13 dzielnicę”, taki margines społeczny.

 • 27 października 2016 o godz. 16:58

  „Którędy bym pojechał żeby nie pokazywać tego czegoś np gościom z zagranicy. Wstyd mi tego miejsca.” – na pewno nie Janowiecką, bo jest tam jeszcze gorzej. Obie wylotówki przypominają ukraińskie szosy.

 • 22 stycznia 2017 o godz. 13:28

  Mieszkam na Wyspowej 1. Odprowadzamy dziecko do żłobka codziennie przechodząc przez pasy na skrzyżowaniu Łodygowa/Wyspowa/Potulicka. Bardzo niebezpieczne jest przejście od strony Putulickiej, a dlatego że zaczyna się przy pasach zatoczka dla autobusów i wielu kierowców nie widzi, albo nie chce widzieć że ktoś stoi i czeka na przejście. Prawnie kodeks nakazuje kierowcy zwolnić kiedy zbliża się do przejścia dla pieszych, a w praktyce bywa różnie. Dodatkowo auta ciężarowe. Logiczne jest że kierowca siedzący w szoferce nie ma tak dobrego pola widzenia. Tu potrzebne są światła. Skorzystali by kierowcy którzy próbują wyjechać z Wyspowej czy Potulickiej. A o urzędnikach napiszę jedno. Jakby mówili przed wyborami że dadzą sobie rękę uciąć za remont Łodygowej to teraz nie mieliby czym podrapać się po d***e.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.