Dziś zamykają ulicę Rolanda | targowek.info

Zamykają ulicę Rolanda

Nadszedł kulminacyjny moment remontu ulicy, czyli frezowanie.

 

O rozpoczęciu remontu ul. Rolanda na Zaciszu informowaliśmy we wrześniu. Remontowany jest odcinek od ul. Codziennej do ul. Rajmunda. Robotnicy już wymienili krawężniki oraz studzienki kanalizacyjne, teraz nadszedł czas na zdarcie starego asfaltu i położenie nowego.

Frezowanie miało się rozpocząć 7 października o godz. 20. wieczorem, na ulicy stały już informujące o tym znaki – ale kilka godzin przed zamknięciem drogi zostało przełożone. Urząd Targówka poinformował w komunikacie, że z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe, frezowanie i układanie nowej nawierzchni jezdni ul. Rolanda zostanie wykonane dopiero w następny weekend, w dniach 14–16 października 2016 r.

(Na marginesie, wg aktualnych prognoz w najbliższy weekend ma być ok. 10 st. C, pochmurno z przejaśnieniami, prawdopodobieństwo deszczu wynosi 5–25%. Czy to naprawdę aż takie „niekorzystne warunki pogodowe”???)

Weekedowy remont spowoduje zmianę trasy autobusów linii 512. Prawdopodobnie pojadą okrężną drogą ul. Młodzieńczą, Kondratowicza, św. Wincentego do Gilarskiej – ale jeszcze oficjalnej informacji ZTM na ten temat nie ma (gdy tylko ZDM poda szczegóły, umieścimy je na targowek.info)

Koszt remontu ul. Rolanda wyniesie nieco ponad 500 tys. zł brutto.

 

zdjęcie na górze: ul. Rolanda po każdej większej ulewie. Choć akurat odcinek na zdjęciu nie jest teraz remontowany… /fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

2 komentarzy na temat “Zamykają ulicę Rolanda

 • 7 października 2016 o godz. 12:12

  frezowanie :D a za rok znowu remont bo zapomnieli czegoś :D
  będą progi zwalniające? bardzo o nie prosimy bo przecież one powoduję, że się hamuje hahahahhahaha co za marnotrawstwo

 • 7 października 2016 o godz. 21:50

  Zdjęcie do artykułu jest czerstwe, gdyż ukazuje nie ten odcinek Rolanda. No i nie ten czas :-)
  Rzeczywiście teraz odbywa się remont ul. Rolanda. Wymieniane są krawężniki, reprofilowane rowy odwadniające wzdłuż tej ulicy. I tu psikus. Ostatnie deszcze (2-3 dni temu) zalały na pewien czas ul. Rolanda w pobliżu skrzyżowania z ul. Rajmunda. Czyżby remont był niewystarczający i jednak potrzebna jest przebudowa? Wyrzucone pieniądze?
  Ponadto ostatnie prognozy pogody raczej się nie sprawdzają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.