Którędy pojedzie tramwaj na Zieloną Białołękę? | targowek.info

Którędy przez Bródno pojedzie tramwaj na Białołękę? [ZDJĘCIA]

Zanosi się na to, że największą oprócz metra inwestycją na Targówku, będzie budowa tramwaju na Zieloną Białołękę. Tory pobiegną przez Bródno. A którędy dokładnie?

 

Zabrali nam most Krasińskiego, opóźnią budowę Łodygowej i obwodnicy Śródmieścia, ale za to (być może) mamy mieć tramwaj na Zieloną Białołękę. O tej inwestycji mówi się od dawna, ale sprawa nabrała tempa wraz z ostatnimi zmianami kadrowymi w ratuszu. Nowa wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska zapowiada przyśpieszenie budowy trasy, która w dużej części będzie biegła przez Bródno.

Na niedawnej komisji inwestycji i infrastruktury Rady Warszawy spółka Tramwaje Warszawskie przedstawiła następujący harmonogram:

2017-2018 – prace studialne i koncepcyjne oraz raport oddziaływania na środowisko

2019-2020 – prace projektowe (stała organizacja ruchu, projekt budowlany) oraz przetarg na roboty budowlane

2021-2022 – budowa trasy

Szacunkowy koszt budowy to około 150 mln zł. Tramwaje zakładają jedną pętlę przy urzędzie dzielnicy Targówek przy Kondratowicza, czyli przy przyszłej stacji metra. Na Białołęce pętle mają powstać na przecięciu z planowaną trasą mostu Północnego i docelowa przy Ostródzkiej.

 

Węzeł tramwajowy z Trasą Toruńską

Nas oczywiście bardziej interesuje przebieg linii przez Bródno. Linia musi być połączona z istniejącą siecią torów. Ostateczną trasę mamy poznać wkrótce, ale mówi się głównie o przebiegu wzdłuż ul. Matki Teresy z Kalkuty, św. Wincentego i Głębocką na Białołękę.

Politycy i dziennikarze mają krótką pamięć, ale przypomnijmy, że już raz analizowano przebieg tej trasy i firma DHV  w 2012 roku na zlecenie ratusza przygotowała koncepcję w kilku wariantach. Wyglądało to tak:

Koncepcja tramwaju na Białołękę / materiały DHV Polska
Koncepcja tramwaju na Białołękę / materiały DHV Polska

 

Najtrudniejszy będzie oczywiście pokonanie Trasy Toruńskiej. Projektanci zaproponowali pięć wariantów przejścia linii tramwajowej przez Trasę Toruńską: dwa w tunelu oraz trzy na wiadukcie. Wszystkie zapewne bardzo drogie.

 

A co na Bródnie?

Nowa koncepcja będzie musiała odpowiedzieć na więcej pytań. Także na Bródnie. Po której stronie jezdni pobiegnie linia tramwajowa w naszej dzielnicy? Kto będzie miał tory pod oknami, gdzie można spodziewać się protestów mieszkańców?

Przyjrzeliśmy się tej trasie jeszcze raz. Na Matki Teresy z Kalkuty nie ma problemu. Wzdłuż ulicy są duże, wolne tereny. A tory zmieszczą się nawet między jezdnią z murem cmentarnym i to jest optymalny ich przebieg. Wymaga jedynie likwidacji kilku parkingów.

Matki Teresy z Kalkuty / fot Targowek.info
Matki Teresy z Kalkuty / fot. targowek.info

 

Schody zaczynają się dalej. Jak zorganizowany zostanie ruch na skrzyżowaniu św. Wincentego, Matki Teresy i Gilarskiej, gdzie tramwaje będą miały lewoskręt? Już teraz korki stoją tu non stop, także poza godzinami szczytu. Wkrótce dojdzie kilka tysięcy mieszkańców (i samochodów) z osiedli budowanych na polu PGR. Czy da się wydzielić jeszcze jeden cykl świateł dla tramwajów? To skrzyżowanie – tak jak cała ul. św. Wincentego – wymaga totalnego przebudowania. Bez tego zatka się jeszcze bardziej.

Korek na Wincentego o godz. 12 / fot Targowek.info
W korku na ul. Wincentego stoją tez autobusy. To raczej słaba zachęta do przesiadki na komunikację  / fot. targowek.info

 

Tramwaj w kierunku Białołęki zapewne będzie biegł prawą stroną ul. św. Wincentego. Budowa będzie więc wymagała usunięcia drewnianych zabudowań PGR Bródno.

Korek na Wincentego / fot Targowek.info
Korek na Wincentego / fot. targowek.info

 

Dalej na ul. św. Wincentego tory na pewno się zmieszczą, bo zostawiono tu rezerwę pod poszerzenie ulicy. To ten szeroki trawnik pod osiedlem Zielone Zacisze. Ciekawe, czy mieszkańcy są gotowi na przyjęcie tramwaju tuż pod oknami?

fot Targowek.info
fot. targowek.info

 

To samo pytanie dotyczy mieszkańców nowych osiedli między św. Wincentego a Laskiem Bródnowskim. Czy deweloperzy sprzedając mieszkania informowali o możliwych torach w tym miejscu?

Ul. św. Wincentego / fot Targowek.info
Ul. św. Wincentego / fot. targowek.info

 

To oczywiście problemy, które da się rozwiązać. Wskazujemy jedynie potencjalne konflikty, na które tramwaj może trafić na bródnowskim odcinku. Na pewno potrzebne będą konsultacje społeczne nad przebiegiem trasy, które pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

58 komentarzy na temat “Którędy przez Bródno pojedzie tramwaj na Białołękę? [ZDJĘCIA]

 • 24 października 2016 o godz. 07:39

  Żeby skomunikować Białołękę totalnie zakorkują i tak wiecznie zakorkowane Bródno… Wspaniała inicjatywa.

 • 24 października 2016 o godz. 08:06

  Białołęka powinna sama wybudować odnogę z obecnej linni na Annopol, skręt w prawo przy Factory, dalej przez Ostródzką do Głębockiej. Przesiadka z metra będzie na Rembielińskiej. Targówek powinnien wykorzystać środki na rozbudowę ulic, poszerzenie Wincentego, budowę Nowotrockiej, modernizację Łodygowej i połączenie Radzymińskiej z rondem Żaba.

 • 24 października 2016 o godz. 08:50

  Nie damy wyciąć jednego drzewa . Będziemy blokować strajkować itp. Nie dla paraliżu Targówka i niszczenia jego unikalnej tkanki. Nie nie i jeszcze raz nie. Po co na Targówku Tramwaj który tu się nie zatrzyma?

 • 24 października 2016 o godz. 08:53

  Podobno na przystanku Kondratowicza (przy metrze ) będzie stać policja i pilnować żeby nikt nie wsiadł. Przystanek ma być tylko dla wysiadających. Każdy kto wsiądzie będzie natychmiast aresztowany i odwieziony do aresztu. Mandat za próbę wsiadania do tramwaju jadącego z Białołęki na Targówku – 10 tyś złotych i 5 lat więzienia.

 • 24 października 2016 o godz. 09:03

  To raczej z założenia jest tramwaj dla Białołęki żeby dojechać do (przyszłego) metra.
  Sam Targówek (tzn dokłądnie Wincentego) niewiele na tym zyska. Hałas tylko większy, więcej ludzi do metra, może tylko mniej samochodów parkujących przy metrze.

 • 24 października 2016 o godz. 09:22

  Jeśli to ma być tramwaj dla Białołęki to idealnie pasuje dobudowanie trasy od Annopola, z priorytetem dla tramwaju i bezkolizyjnymi rozwiązaniami. Przecież tak wyjdzie najtaniej! Można (w miarę możliwości) jeden pas na odcinku Kondratowicza – Trasa Toruńska dodać dla busów i tyle.

 • 24 października 2016 o godz. 09:57

  Mieszkam na Głębockiej na Białołęce. Nie chcę żadnych tramwajów pod oknem. Tramwaj chcą ale Słoje z Derbów a nie Białołęka zwana Zieloną . Zakorkuje wszystko do końca i nic nie pomoże. Nie dla faworyzowania Osiedli Derby

 • 24 października 2016 o godz. 10:07

  Tramwaj zakorkuje Wam ulice? Proponuję się ogarnąć komentatorom. Przez to, że tramwaj będzie dowoził ludzi z Białołęki do metra, mniej ludzi z Białołęki będzie jeździć samochodami.

 • 24 października 2016 o godz. 10:16

  BRÓDNO JUŻ TERAZ STOI!!!!! CAŁY DZIEŃ KORKI OD RATUSZA DO RONDA ŻABY.

 • 24 października 2016 o godz. 10:23

  Popieram SZ i JARO. Przy Annopolu przewidziana jest zajezdnia tramwajowa w okolicach Faktory. Kontynuacja z zajezdni do TOG-u wzdłuż Trasy Toruńskiej po stronie Białej jest chyba najmniej uciążliwa, a i nie trzeba budować kolejnej przeprawy nad ekspresówką. Będzie taniej. Wykorzystany zostanie w większym zakresie już istniejący pokazowy odcinek torów. Nowe tory na Bródnie nie zatkają i tak sparaliżowanych skrzyżowań. Tylko czy rządzący są w stanie wschłuchać w głos ludu?

 • 24 października 2016 o godz. 10:38

  tramwaj tak, ale tylko jeśli pójdzie prosto Wincentego do Żaby. Wtedy i my skorzystamy. Jeśli ma być tylko dowozówka do metra dla ZB niech spadają na drzewo.

 • 24 października 2016 o godz. 10:47

  Nie nie i jeszcze raz nie. Nie popierali mostu chociaż by z niego najwięcej korzystali. Teraz my zablokujemy tramwaj. Tramwaj zakorkuje nas na amen. W dodatku nie będzie służył mieszkańcom Białołęki tylko Marek itp. Szybki autobus pomoże wszystkim.

 • 24 października 2016 o godz. 11:15

  No to jest jakaś masakra. Tramwaj tuż pod oknami kilku osiedli, podczas, gdy spokojnie można puścić tramwaj na Białołękę wykorzystując istniejące tory na Annopolu, nie dokładając hałasu mieszkańcom św. Wincentego. Poza tym urzędnikom brakuje jasnej koncepcji – co chwilę zmieniają plany, przeznaczenie terenów. Dziś metro – jutro tramwaj, dziś tramwaj trasą A – jutro trasą B, dziś teren pod niską zabudowę – po jakimś czasie wyrastają nowe wieżowce. Słabe to strasznie. Przydałoby się włączyć myślenie i przestać mydlić ludziom oczy. Taką sytuację wykorzystują deweloperzy – skoro nie ma jasnego planu, to sprzedajemy za grube pieniądze to, co widać, a tramwaju na Wincentego póki co nie widać. A to, że za kilka lat może będzie i mieszkania stracą na wartości, to już nie ich sprawa, sprzedali i problem z głowy. Takie rzeczy tylko w Polce!

 • 24 października 2016 o godz. 11:39

  Nie będzie żadnego tramwaju. To walka PO o elektorat. Natomiast powinny być bus pasy na Głębockiej do metra lub jedno-stacyjna odnoga II linii gdzieś za Toruńską.

 • 24 października 2016 o godz. 12:01

  Cały ruch powinien być puszczony ulicą Matki Teresy z Kalkuty w stronę przyszłego mostu, a ulica Wincentego na skrzyżowaniu z Gilarską w stronę ronda żaba powinna być zamknięta całkowicie dla ruchu.

 • 24 października 2016 o godz. 12:04

  Tramwaj to przeżytek, zajmuje tylko przestrzeń miejską!! Tworzy bariery ślą pieszych!! No chyba że ma jeździć tempem zaprzęgu konnego :-) ale ludzie nie chcą podziwiać krajobrazu tylko szybko sie przemieszczać. Sieć tramwajowa tego nie umożliwia.

 • 24 października 2016 o godz. 12:08

  Gdybym wiedział, że będę miał tramwaj pod oknem w życiu nie kupowałbym mieszkania na osiedlu przy samej końcówce Św. Wincentego i lesie!

  Co do trasy tramwaju: Wyborcza podawała, że z Teresy z Kalkuty mógłby też skręcić w Chodecką i na Chodeckiej w prawo w Kondratowicza – zatrzymując się przy Urzędzie; później skręcić dopiero w lewo w Wincentego! Na jeden bałagan wychodzi. Czy poza dojazdem ludzi z ZB do metra ktoś korzystałby z tego tramwaju na dalszym odcinku?

  Wydłużenie z Annopola, co jest czasem podnoszone wydaje się lepszą opcją, a najlepiej zaproponować należało metro od Kondratowicza za Trasę Toruńską ze stacją pod samym skrzyżowaniem Kondratowicza?Wincentego i zlikwidować tam w końcu stację benzynową!

 • 24 października 2016 o godz. 12:46

  „Czy mieszkancy sa gotowi na przyjecie torow To ten szeroki trawnik pod osiedlem Zielone Zacisze. Ciekawe, czy mieszkańcy są gotowi na przyjęcie tramwaju tuż pod oknami?”
  A czy byli przygotowani ze kupujac mieszkanie w Warszawie miasto bedzie sie rozwijalo i nie konczy sie na skrzyzowaniu wincentego i kondratowicza ? Ze te rejony to bedzie w krotce najwiekszy punkt przesiadkowy do stacji metra z zielonej bialoleki i ruch wzrosnie parokrotnie?
  NIe byli o rany ,cywilizacja dosiega przedmiesc co za nieprzyjemna sytuacja

 • 24 października 2016 o godz. 13:05

  Mieszkańcy są przygotowani na metro i punkt przesiadkowy, natomiast na pewno nie są przygotowani na tramwaj, który wogóle tu nie będzie im potrzebny. Jak widać trasa tego tramwaju jest mocno problematyczna i coś mi się wydaje, że mieszkańcy wzdłuż Św. Wincentego będą mieli tu decydujące zdanie.

 • 24 października 2016 o godz. 13:12

  linia powinna mieć odnogę od Zaby w Wincentego I prosto do głębockiej. Wiem, że nie ma za dużo miejsca na Wincentego ale nie z takich opresji można wyjść, zwęzić działki kamieniarzom itd.

 • 24 października 2016 o godz. 13:15

  korki na Bródnie się zanczną jak będzie już metro I cała białołęka będzie dojeżdżać samochodami do pierwszej stacji, a parkingów niestety brak I mają zlikwifdować wszystkie wzdłuż Rembielińskiej aż do Bartniczej. Powodzenia !!!

 • 24 października 2016 o godz. 14:43

  Czy z Białołęki nie było by lepiej dorzucić troszkę więcej autobusów w tym dojazdowych do metra na Bródnie – problem z głowy. Bo na Chodeckiej i na Teresy z Kalkuty to my se postawimy mur i figa z makiem. Zresztą niech poszerzą Głębocką od Malborskiej dalej dalej do Okrągłej albo jeszcze dalej a nie nowe blokowiska sory rezydencje słoikowe i się wszystko rozwiaze ot problem z głowy.

 • 24 października 2016 o godz. 14:54

  Mogą dojeżdżać autobusami a nie samochodami. Odbiorą raz czy dwa zholowany samochód za pare stow to sie odechce wygodnictwa. Dlaczego kilkadziesiąt tysięcy ludzi ma mieć gorzej żeby ZB miała lepiej? Trzeba było nie kupować mieszkania na zadupiu

 • 24 października 2016 o godz. 15:09

  Nie ma się czym emocjonować. Od koncepcji do przecięcia wstęgi, w przypadku inwestycji miejskich, zwykle upływa jakieś 10-15 lat. A w tej chwili to jest tylko gruba kreska na mapie w skali 1:10000. Także na razie to lipa i humbug.

 • 24 października 2016 o godz. 16:30

  Najwięcej protestów będzie …… na Białołęce. Przecież ta linię chcą developerzy nie mieszkańcy.

 • 24 października 2016 o godz. 17:27

  Tramwaj będzie bo wykupiono ziemię od mojej rodziny pod pętlę, co więcej: w planach było to co najmniej od 18 lat

 • 24 października 2016 o godz. 17:38

  A most Krasińskiego w planach jest niemal od 100 lat :D

  Plany planami a życie życiem

 • 24 października 2016 o godz. 22:25

  A kiedy tramwaj wzdłuż Nowoziemowita? Planowany jest od dłuższego czasu niż ten na Białołękę?

 • 25 października 2016 o godz. 07:19

  PRZECIEZ TE TRAMWAJ CHCA DEWELOPERZY ZEBY SPRZEDAWAC KOLEJNE MIESZKANIA NA SKRAWKACHC ZIEMI.

  + WYCIAC KAWAL LASU POD KOLEJNE OSIEDLA.
  W KONCU BEDZIE TAM TRAMWAJ TO I LAS MOZNA WYCIAC

 • 25 października 2016 o godz. 08:45

  Białołeka ma szybki dojazd do obwodnicy. Na Targówek nie powinno ich się wpuszczać!!!

 • 25 października 2016 o godz. 10:05

  Białołęka zawsze krzyczy jaką to Bródno ma cudowną komunikację! Widać dzisiaj, Grota stoi, Wincentego stoi, Odrowąża zapewne też. No cudnie nie ma co…

 • 25 października 2016 o godz. 11:24

  do mmm: wszystko stoi i będzie gorzej. Co najmniej 3 nowa osiedla powstają. Czyli powiedzmy 1000 mieszkańców = 900 aut :)

 • 25 października 2016 o godz. 12:03

  3 osiedla? Więcej
  Poborzańska, Przy szpitalu, koło ch targówek ogromne, pola pgr, jedno się buduje, pod drugie się grodzą, przy skrzyżowaniu Wintentego i Kondratowicza, a i ma być wojskowe za stadniną.

  Załamka

 • 25 października 2016 o godz. 12:07

  Uświadomiony mieszkaniec miasta używa komunikacji miejskiej , roweru; Samochodem jeżdżą tylko w wyjątkowych sytuacjach, biorąc pod uwagę pieniądze, czas, zanieczyszczenie środowiska i innych mieszkańców. To ludzie o ograniczonej wiedzy na temat sposobu życia w mieście ( również z ościennych miejscowości – np. Ząbki WWL, )tworzą korki, zaśmiecają miasto. To nie wieś.

 • 25 października 2016 o godz. 12:29

  co z tej komunikacji w tej chwili? W każdą stronę wszystko stoi, stoją i razem autobusy. Tylko podziękować tym wygodnickim z Ząbek, Marek, Białołęki a i z Targówka/Bródna nie brakuje.

 • 25 października 2016 o godz. 14:12

  Ale czy tzw. Zielona Białołęka w ogóle będzie chciała jechać do drugiej linii metra? Tramwaj wprawdzie nie będzie stał w korkach ale w sam sobie jest najwolniejszym środkiem komunikacji. Dojazd z stacji Kondratowicza do pierwszej linii metra to będzie 15 minut albo i więcej. To już z takiego Derby lepiej wsiąść w E9 i bezpośrednio przesiąść się do pierwszej linii metra.

 • 25 października 2016 o godz. 14:13

  @szkoła miasta
  przy tych zabudowach remontach to już niedługo i rowerem nie przejedziemy.

 • 25 października 2016 o godz. 15:55

  Wincentego to nam głownie Białołęka korkuje. Większość aut w tym korku to auta z Białołęki. Zatem niech sobie budują te osiedla na Bródnie, już bardziej tej ulicy zakorkować nie można. Po prostu mniej aut z Białołęki wjedzie bo nie dadzą rady. Ci z nowych osiedli wyprą tych jadących z Białołęki. Korki jakie były takie i będą. Najgorzej jak w końcu wpadną na pomysł wiecznie odkładanego poszerzenia Wincentego. Wówczas otworzy to napływ dla nowych aut z Białołęki i wszystko będzie stało nie na jednym ale na dwóch pasach i zatka się na Rondzie Żaba. Zatem w interesie Bródna jest nieposzerzanie Wincentego , gdyż wówczas w tą ulicę wjedzie więcej aut z Białołęki i zatka ją tak samo jak teraz na jednym pasie ale spowoduje to niestety jeszcze dłuższą podróż gdyż ten korek będzie się wolniej przemieszczał. Póki co poszerzenie tej ulicy jest odłożone do zakończenia budowy metra na Bródnie.

 • 25 października 2016 o godz. 17:53

  poszerzenie tak, ale z przeznaczeniem jednego pasa na bus pas. Wtedy bardzo na tym skorzystamy. Mówię oczywiście o użytkownikach komunikacji miejskiej.

 • 26 października 2016 o godz. 08:57

  do szkoda miasta:

  brednie! propaganda.
  Jeździłem do pracy na Wilanów z Targówka samochodem. Rano około 40-55 minut z powrotem godzina. W wakacje rano 25 minut z powrotem 40.
  Stwierdziłem, że wynosi mnie to za dużo i korki i czas wiec wybrałem autobus. Ile jadę? Rano 1,5 godziny wracam godzinę 1.20 Stoję Już od cmentarza po Rondo Żaba. Potem stoję przy Starzyńskim. Z powrotem to samo. Sam wyjazd z Bródna zajmuję mi 30 minut. Rowerem? Nie każdy pracuje 200 od domu. Ja na rowerze 20 km z chęcią ale jak mam być mokry i smierdzący to podziekuje.
  Po drugie czasami widzę takich zapalonych kolarzy. Rano jedzie do pracy a wraca z rowerem w metrze.
  Żenada

 • 26 października 2016 o godz. 09:21

  W większości biur są teraz łazienki. Znam parę osób, które jeżdżą rowerami, ale te osoby po dojeździe do biura idą najpierw pod prysznic. Sporo osób ma taką możliwość, ale i tak mówią że nie będą siedzieć śmierdzący z lenistwa bo nie są przyzwyczajeni nawet do najmniejszego wysiłku. Oczywiście są osoby, które pracują jeszcze w starych po PRL-owskich biurowcach i takie osoby oczywiście nie będą jeździły rowerem bo nie mają możliwości wzięcia prysznica, ale takich biurowców nie jest już dużo.

 • 26 października 2016 o godz. 17:13

  @bolo iszkoda miasta
  zawsze można rano pojechać zbiorkomem, a wrócić veturilo jak ktoś nie ma możliwości wzięcia prysznica w pracy. bo w domu to raczej każdy ma łazienkę,

 • 27 października 2016 o godz. 10:25

  Tak protestujecie przeciwko tramwajowi na Zieloną Białołękę, a mogę się założyć, że spora część mieszkańców Targówka będzie tym tramwajem dojeżdżać do CH Targówka. Zresztą my nie walczyliśmy o tramwaj, tylko metro. Tramwaj to ochłap, który władze miasta nam rzuciły na odczepnego.

 • 27 października 2016 o godz. 10:43

  Więc podsumujmy. Najlepszą alternatywą jeśli już mają puścić tramwaj na Białołękę, jest ślad przez Annopol. I tyle.

 • 27 października 2016 o godz. 12:45

  a moim zdaniem nie. Jesli pójdą tymi samymi torami co tramwaje z Annopolu ograniczy to kursowanie „naszych” tramwajów.

 • 27 października 2016 o godz. 14:26

  A co, kupiliście sobie te tramwaje, że są wasze???

 • 27 października 2016 o godz. 14:34

  Jakich „naszych” tramwajów? W takim razie niech Targówek opowie się za metrem do ZB i będzie po problemie.

 • 27 października 2016 o godz. 14:43

  Tramwaje są własnością miasta o ile się nie mylę. A za „nasze” mogą je uznać wszyscy, którzy płacą tu podatki. Targówek i tak będzie miał w Parku Bródnowskim P&R:))

 • 27 października 2016 o godz. 18:00

  przystanek tramwajowy niech bedzie przy samym wejsciu do metra,ulatwi to pasazerom szybka przesiadke ,trasa moze biec wzdloz wincentego ,moze sie nawet konczyc przy metrze ,zamiast blokow na rogu park and drive ale z glowa na kilka tys miejsc zeby nie bylo tloczno ,w przyszlosci najlepiej kolejne stacje metra w strone bialoleki ale od biedy tymczasowo mozna zrobic takie rozwiazanie

 • 27 października 2016 o godz. 21:48

  warszawiakz Lewandowa wiesz co to cudzysłów i do czego służy? To się poducz a potem się wymądrzaj.
  Jak będziesz parkował w parku brodnowskim to ja pierwsza zadzwonię na SM i odbierzesz sobie auto z płatnego parkingu. Podręcznikowy cebulak

 • 13 listopada 2016 o godz. 18:53

  Żadnego tramwaju kosztem lasu bródnowskiego!

 • 22 listopada 2016 o godz. 10:10

  jestem za tym żeby w najbliższym partycypacyjnym cały budżet przeznaczyć na tereny zielone i ratowanie wszystkich które są. NIE DLA BETONU I BETONÓW

 • 4 kwietnia 2017 o godz. 18:48

  tak, tak tak

 • 14 kwietnia 2018 o godz. 09:04

  Tunel tunel i jeszcze raz tunel

 • 14 kwietnia 2018 o godz. 22:12

  Ja chcę tramwaj na Radzymińskiej

 • 11 grudnia 2018 o godz. 16:10

  Budujcie tę trasę jak najszybciej, to skandal, żeby takie wielkie osiedla nie miały nawet tramwaju, że już nie mówiąc o metrze, czy chociaż SKM, a jak poszerzycie Wincentego, to porblem się rozwiąże

  100 RAZY TAK DLA TRAMWAJU NA BIAŁOŁĘKĘ

 • 12 grudnia 2018 o godz. 14:12

  Budujcie tę trasę jak najszybciej, a na Annopolu nie ma gdzie zrobić odnogi, bo wszędzie są zakłady przemysłowe, a poza tym odnoga z Annopolu oznaczałaby, że hałas mieli by nie ludzie mieszkający w blokach (1. Zasada mieszkania w blokach – hałas pod oknami), tylko ludzie, którzy kupili sobie dom z ogródkiem, a poza tym, można poszerzyć Św. Wincentego, ja w ogóle uważam, że tramwaje powinny biec ciągiem Głębocka – Wincentego – Kondratowicza – Rembielińska, ale mniejsza z tym, tramwaj nie zakorkuje Św. Wincentego, ale odkorkuje, bo ludzie przesiądą się samochodu do tramwaju.
  100 RAZY TAK DLA TRAMWAJU NA BIAŁOŁĘKĘ

  PS. Myślę, że nie powinni robić linii tylko do Gilarskiej, tylko dalej do mostu Gdańskiego i do metra Dworzec Gdański, wtedy wszyscy na tym zyskamy, bo linia odciąży 500 i 527

 • 24 października 2019 o godz. 14:07

  A gdzie druga jezdnia ul. św.Wincentego- w planach od 50-lat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.