Ławki z Zachęty trafiły na Bródno

11
Share

Pamiętacie list dzieci z Bródna w sprawie ławek i piaskownicy? Burmistrz nie pomógł, spółdzielnia też nie, ale pomógł im lokalny artysta. Przytachał ławki aż z Zachęty!

 

Kilka dni temu pisaliśmy o liście Heli, Janka, Julki, Leona i Stasia, którzy upomnieli się o swoją piaskownicę na podwórku przy ul. Nadwiślańskiej. Spółdzielnia mieszkaniowa, w ramach walki z nocnymi biesiadnikami, usunęła miejsce zabaw maluchów – oraz ławki, na których przysiadali ich rodzice.

Dzieci argumentowały, że one piwa nie piły, a zostały pokrzywdzone przez winy innych. Oczywiście list, choć opisały go media, na władzach spółdzielni i dzielnicy wrażenia nie zrobił. Ale nie został bez echa.

Wczoraj zareagował na niego Michał Mioduszewski, związany z Bródnem artysta, psycholog społeczny i animator działań kulturalnych:

„Ławka to rzecz wspólna, niezbędna do wygodnego odpoczynku – szczególnie w miejscach gdzie jest zieleń i chodnik. W odpowiedzi na apel Heli, Janki, Leona, Juli jedna z ostatnich niezagospodarowanych ławek trafiła na Bródno” – napisał na swoim profilu. I co napisał, tak zrobił.

Chodzi o ławki i meble, które w lecie stały na Letnim Tarasie Miejsca Projektów Zachęty przy ul. Gałczyńskiego, na tyłach Nowego Światu. To dodatkowa przestrzeń wystawowa dobrze wszystkim znanej Narodowej Galerii Sztuki Zachęta z placu Małachowskiego. Latem powstał przed nią ogródek z meblami wykonanymi ze styroduru (materiał podobny do styropianu, ale dużo trwalszy) właśnie przez Michała Mioduszewskiego

Lato i projekt skończyły się i każdy, kto chciał, mógł sobie zabrać meble do domu. Zostało parę ławek, które wczoraj sam autor przywiózł na Bródno, na podwórko, z którego spółdzielnia zabrała piaskownicę.

Żeby było ciekawiej, Mioduszewski przywiózł je na ciągniętym własnoręcznie wózku. Tak przynajmniej wynika ze zdjęć, na których kolejno widzimy jak jedzie z ul. Gałczyńskiego, przez Tamkę, Most Świętokrzyski, koło ZOO, przez Wysockiego, żeby już o zmierzchu ustawić ławki na podwórku przy Nadwiślańskiej.

Mamy nadzieję, że postoją tam jak najdłużej.

 

Ławka to rzecz wspólna, niezbędna do wygodnego odpoczynku – szczególnie w miejscach gdzie jest zieleń i chodnik. W…

Opublikowany przez Michal Mioduszewski na 5 październik 2016

fot. na górze artykułu: Michał Mioduszewski / Facebook

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx