Most Krasińskiego całkowicie "zamrożony"? W zamian Nowotrocka i kawałek obwodnicy? | targowek.info

Most Krasińskiego całkowicie „zamrożony”? W zamian Nowotrocka i kawałek obwodnicy?

Przesunięcie budowy mostu Krasińskiego to dla niektórych za mało. Radni PO chcą go de facto skasować! W zamian przynajmniej proponują ruszenie innych opóźnionych inwestycji w dzielnicy…

 

O pomyśle władz Warszawy na przesunięcie rozpoczęcia budowy mostu i trasy Krasińskiego najwcześniej na 2024 rok pisaliśmy już kilkukrotnie.  Ostateczną decyzję podejmie jednak Rada Warszawy, która zbiera się jutro, 20 października. Natomiast już wczoraj obradowała stołeczna Komisja Infrastruktury i Inwestycji, która zaproponowała spore zmiany w projekcie ratusza. Jakie to zmiany – pisze portal wyborcza.pl.

Otóż okazuje się, że Komisja Infrastruktury Rady Warszawy proponuje… całkowicie wstrzymać nawet przygotowania do budowy mostu Krasińskiego!

W dotychczasowej propozycji ratusza, owszem, gros pieniędzy jest przesunięty na rok 2024, ale na najbliższe lata pozostało przynajmniej jeszcze kilkadziesiąt milionów złotych na przygotowania (np. wykupy gruntów). Teraz jednak, jak informuje wyborcza.pl, głosami radnych PO komisja przyjęła stanowisko, żeby zabrać nawet te ostatnie pieniądze – co będzie oznaczało całkowite przerwanie jakichkowiek przygotowań do budowy mostu i trasy z Bródna do lewobrzeżnej Warszawy co najmniej na najbliższe 6-8 lat.

To oznacza też, że nawet jeśli w połowie lat 20. XXI wieku nowe władze Warszawy dostrzegą wreszcie problemy komunikacyjne Bródna, całą inwestycję trzeba będzie zacząć praktycznie od początku – a trasa Krasińskiego powstanie najwcześniej w okolicach 2030 roku. Albo i nigdy.

Co w zamian? Pisaliśmy już na targowek.info, że ratusz Warszawy zaproponował, by oprócz przesunięcia mostu Krasińskiego „przy okazji” przesunąć też m.in. budowę obwodnicy śródmiejskiej na Targówku oraz remont Łodygowej na Zaciszu. Wg. portalu wyborcza.pl radni w Komisji Infrastruktury mają nowy, wreszcie ciut lepszy dla naszej dzielnicy pomysł.

Przewodnicząca komisji Iwona Wujastyk, radna PO wybrana na Targówku, stwierdziła, że most Krasińskiego „wciąż bardziej dzieli, niż łączy” i dlatego radni zabraną resztkę pieniędzy z mostu – około 80 mln zł – chcą przeznaczyć na trzy inwestycje drogowe w dzielnicy, których ostatnio nie było nawet w długofalowych planach miasta:
* budowę ul. Nowotrockiej
* domknięcie praskiej części obwodnicy śródmiejskiej z ronda Wiatraczna do ronda Żaba
* przebudowę ul. św. Wincentego

Portal wyborcza.pl żadnych ewentualnych dat tych inwestycji nie podaje, a my tylko przypomnimy, że wcale to nie są nowe projekty – ale od dawna opóźnione plany, które już były wielokrotnie przez władze Warszawy i przez tych samych radnych obiecywane, planowane, a potem kasowane…

Dlatego o ile rezygnacja z mostu Krasińskiego wydaje się już pewna, to w powstanie Nowotrockiej czy obwodnicy uwierzymy dopiero, gdy na ich budowy wreszcie wjadą koparki. Ostateczną(?) decyzję w tej sprawie podejmie cała Rada Warszawy jutro, 20 października. Będziemy o tym pisać na targowek.info

zdjęcie na górze: TaxBrackets.org/Flickr

PRZECZYTAJ TEŻ:

19 komentarzy na temat “Most Krasińskiego całkowicie „zamrożony”? W zamian Nowotrocka i kawałek obwodnicy?

 • 19 października 2016 o godz. 10:34

  Bezradni radni z Targówka to sobie mogą proponować…. Po co jest ich 20- kilku, skoro na TGK jest coraz gorzej? Czy ktoś tu w ogóle działa?
  Mieszkańcom TGK na logikę najbardziej potrzebna jest Nowotrocka (ulga dla zaciszańskich uliczek, arteria międzyosiedlowa), która dochodząc do obwodnicy śródmiejskiej jednocześnie stanowi nowy, brakujący wyjazd z dzielnicy na południe. Zniknie dzięki niej koszmar całodziennych korków na Chełmżyńskiej i sznur do skrętu na Szmulki. Łodygowa jest wtedy mniej potrzebna, bo ściąga ruch z powiatu wołomińskiego. Kilka osób z nowych osiedli na tej ulicy wmawia jednak całej dzielnicy, że to inwestycja życia i śmierci (a wystarczy frezowanie i chodnik). Tak samo jest z budowaniem pewnego „mostu na moście” poza naszą dzielnicą (podczas, gdy brakuje przepraw w innych rejonach stolicy).

 • 19 października 2016 o godz. 10:41

  za dwa lata przesuną pieniądze z Nowotrockiej i Wincentego na Most a za kolejne dwa lata z Mostu na Nowotrocką i Wincentego i dzięki Bogu będzie już 2021 r. a potem w tym samym trybie do u… śmierci.

  To jest genialny pomysł na zarządzanie miastem..

 • 19 października 2016 o godz. 10:45

  Bolek dobrze pisze, najbardziej potrzebna Nowotrocka, prawie 40 lat w planach ! na polu PGR powstają kolejne osiedla, szkoła. Już teraz gilarska jest wiecznie zakorkowana. Ja te dzieciaki będą bezpiecznie docierać do nowej szkoły ?! Budować Nowotrocką !

 • 19 października 2016 o godz. 10:49

  nowotrocka ahahahahha jak mnie bawi ten temat :D
  kawałek obwodnicy czyli co? chodnik 100 metrowy? W naszej dzielnicy nie ma władz

 • 19 października 2016 o godz. 10:53

  GDZIE 4 PASY NA SW WINCENTEGO? ROBIĄ NOWE OSIEDLA NA POLU PGR A JEDEN PAS JAK BYŁ TAK JEST. JUŻ TERAZ STOI SIĘ 20 MIN WZDŁUŻ CMENTARZA! JEDNE PRZYSTANEK!!! AZ SIE BOJE JAK LUDZIE ZAMIESZKAJA NA NOWYM OSIEDLU

 • 19 października 2016 o godz. 11:25

  oj żeby nie było kasy dla tej nowotrockiej jak najdłużej

 • 19 października 2016 o godz. 11:29

  Cieszę się że wiosną POżegnamy to towarzystwo. Te 10 lat to czas hańby.

 • 19 października 2016 o godz. 12:50

  A Łodygowa dobrze się trzyma więc jej również nie trzeba robić, bo po co :( :/
  Szkoda Gadać na te rządy.

 • 19 października 2016 o godz. 15:24

  Wystarczy 80 baniek, by rozwiązać problemy Targówka.
  Być może jeszcze nie słyszeliście, ale radni Warszawy chcą za 80 milionów – zaoszczędzonych na zamrożeniu budowy Mostu Krasińskiego – rozwiązać większość problemów komunikacyjnych naszej dzielnicy. Otóż wczoraj komisja inwestycyjna Rady Miasta przyjęła stanowisko, w którym proponuje te pieniądze wydać na:
  – budowę ul. Nowotrockiej, która ułatwiłaby dojazd do powstających stacji metra na Targówku;
  – domknięcie obwodnicy śródmiejskiej z ronda Wiatraczna do ronda Żaba;
  – przebudowę ul. św. Wincentego.
  Bardzo się cieszymy, że na to wszystko potrzeba tak niewielką, w skali miasta, kwotę.
  Podpisujemy się pod tym stanowiskiem obiema rękoma, szczególnie że Nowotrocką obiecują nam od 40 lat, o budowie brakującego odcinka obwodnicy śródmiejskiej pisaliśmy rok temu, że to ważniejsza inwestycja niż most z Żerania na Żoliborz, a problem zakorkowanej Wincentego uderzy w nas wszystkich na Bródnie wraz z oddaniem pierwszym mieszkań na polach PGR-u. Przypominamy też, że apelowaliśmy o wytyczenie wspólnego tram-bus pasa między Rondem Żaba a ulicą Matki Teresy z Kalkuty, ale wówczas byliśmy uznawania za miejskich terrorystów ;)
  Nie gniewamy się, że nasze pomysły przejmuje teraz partia rządząca dzielnicą i miastem, tylko mocno trzymamy za Was kciuki. Może w końcu nasi przedstawiciele we władzach dzielnicy i miasta myśleć będą w pierwszej kolejności o mieszkańcach Targówka, a nie wytycznych z Ratusza. Może też warto zrobić jakąś dzielnicową zrzutę na te 80 milionów, by kuć żelazo póki gorące.
  A gdyby brakowało pomysłów na zdobycie tej kwoty, to przypominam się bardzo ciekawy polski film w tym temacie: https://www.youtube.com/watch?v=5npsn4GCuGA

 • 19 października 2016 o godz. 15:58

  Jaka jest Łodygowa każdy widzi (lub może zobaczyć) dziura na dziurze brak chodnika bo to jest obok to co najwyżej ścieżka. Po lekkim deszczu dramat dla pieszych.
  Jestem w stanie założyć się, że podobnie uczęszczanej drogi w gorszym stanie nie ma w całej Warszawie. Remont tej ulicy jest KONIECZNY!
  Ktoś proponuje frezowanie i chodnik. Jako mieszkaniec Wyspowej… chętnie bym się to zgodził, ale zamiast tego słyszymy, że remont jest nieopłacalny bo już za chwilę zostanie gruntownie przebudowana. Takie podejście do Łodygowej słyszałem w roku
  2009
  2010
  2011
  2012
  2013
  2014
  2015
  i 2016
  Ile jeszcze ???!!!

  Skoro 2 pasy na Łodygowej nie można zrobić od tylu lat to trudno. Proszę o sensowny chodnik i odświeżenie jezdni. Ale już teraz, a nie w 2024!

 • 19 października 2016 o godz. 16:25

  @ruch.sasiedzki – czy nie o tym wlasnie jest ten caly artykul???
  @zzacisza – dokladnie tak!!!!!!!

 • 19 października 2016 o godz. 16:46

  Developer który budował osiedle „Wilno” dogadał się z PKP i wybudował przystanek kolejowy, to nie można było przy sprzedaży ziemi PGR-u zobowiązać Developera do partycypacji w kosztach przy poszerzeniu Św.Wincentego?

 • 19 października 2016 o godz. 16:51

  My was, podłe sukinsyny- włodarze miasta i dzielnicy już wkrótce rozliczymy.

 • 19 października 2016 o godz. 18:18

  Wars
  on tylko wciskał kit, że dostanie się na drugą strnę Wisły trwa 10 min. autobusem
  hahaha

 • 19 października 2016 o godz. 22:47

  Do Bolek: kolego zanim ocenisz potrzebę remontu Łodygowej to mam pytanie czy widziałeś tę ulicę? Jak sobie wyobrażasz ulicę w cywilizowanym mieście? Zamiast przeciągać wirtualne inwestycje może lepiej zawalczyć razem i nie poddawać się wymyslom urzędasów? Do tego czasu odwal się od Łodygowej.

 • 20 października 2016 o godz. 11:47

  do „3.Świat”: a widziałeś Janowiecką kolego? Łodygowa przy Janowieckiej to istny bulwar! A Jaowiecka to też jest wylotówka.

 • 20 października 2016 o godz. 11:48

  P.S. drodzy radni, a co z połączeniem Pratulińska-Stalowa, jak ju zobwodnice do Żaby chcecie przedłużąć? Dlaczego nawet lokalny ruch musi z konieczności odbywac się Radzyminska? To nie jest normalne.

 • 21 października 2016 o godz. 08:13

  „Developer który budował osiedle „Wilno” dogadał się z PKP i wybudował przystanek kolejowy, to nie można było przy sprzedaży ziemi PGR-u zobowiązać Developera do partycypacji w kosztach przy poszerzeniu Św.Wincentego?”
  Oczywiście, że można było. Tyle, że teraz już jest po ptakach.

 • 24 października 2016 o godz. 11:13

  Targówek jest odcięty torami. Przebicia na długim odcinku możemy policzyć na placach jednej reki. Wymienaim z dużym naddatkiem nawet jeśli coś należy do innej dzielnicy:
  Strażacka, „długo obiecywane nic”, „tunel do nikąd” Radzymińska, „nic”, Żaba, „obietnice” Toruńska

  Dla odmiany Wola ma dużo mniejszym kawałku:
  Towarowa, Kasprzaka, Wolską, Górczewską, Obozową, Powązkowską, Popiełuszki

  Nawet „wiadukt Krasińskiego” nad torami wyprowadzilby czesc ruchu z ul Wysockiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.