Najfajniejsza historia, jaką przeczytacie dziś w internecie

5
Share

To nie jest artykuł na ważny temat. Ale jest to bardzo miła historia. Biorą w niej udział: zagubiony piesek Hirek z Targówka, pewien portal internetowy oraz jego świetni czytelnicy.

 

Jesteśmy tak zadowoleni, że od razu zdradzimy wam zakończenie: ta opowieść kończy się szczęśliwie. I my mieliśmy w tym dobrym zakończeniu swój mały udział. Ale po kolei.

Zaczęło się od tego, że wczoraj, w piątek rano, Hirek, pies z Targówka, urwał się ze smyczy. Przy okazji zerwał jeszcze obrożę i uciekł. To był błąd, którego potem bardzo żałował. Wybaczcie mu.

Przez kolejne godziny psiak błąkał się po Zaciszu. Był coraz bardziej głodny i zmęczony. Zapewne zrozumiał, że źle zrobił, ale nie był w stanie sam znaleźć drogi do domu. Lecz Hirek miał szczęście – błąkając się po ulicy Jórskiego spotkał panią Dominikę.

„Pies ewidentnie skądś uciekł lub ktoś go wyrzucił. Nie ma adresówki ani obroży, tylko przeciwpchelna. U nas na ulicy nikt go nie kojarzy” – stwierdziła pani Dominika, która postanowiła pomóc psiakowi.

Zagubiony pies był przyjazny, dał sobie założyć obrożę i smycz. Ale co z nim dalej zrobić? Przed godziną 15. pani Dominika wezwała ekopatrol Straży Miejskiej, który miał zawieźć psa do schroniska na Paluchu. I po raz pierwszy w dziejach można dziękować strażnikom, że reagują tak powoli…

Straż poinformowała, że ekopatrol przyjedzie najwcześniej za godzinę. Pamiętacie wczorajszą pogodę? Było zimno i siąpił nieznośny deszcz. Pani Dominika postanowiła oprócz Straży Miejskiej powiadomić jeszcze kogoś innego – czyli nas, portal targowek.info.

„Czekamy na ekopatrol, ale zjawi sie dopiero za około godzinę. Pies trafi do schroniska, ale jeśli udostępnicie informację, może wróci do domu. Marzniemy z nim już długo na dworze, więc sprawcie, żeby to nie poszło na marne, proszę” – napisała pani Dominika w prywatnej wiadomości na naszym profilu na facebooku.

O 15:10 wiadomość o odnalezionym psiaku była już na naszym profilu. „Udostępniajcie jego zdjęcie i jeśli ktoś zna tego pieska, prosimy o kontakt!” – napisaliśmy. A wy, czytelnicy targowek.info, zaczęliście to robić i przekazywać dalej wiadomość.

W ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut, z pomocą czytelników, informacja o psie z Zacisza dotarła do około 10 tysięcy osób na całym Targówku (wiemy to ze statystyk Facebooka).

„Witam, to pies mojej dziewczyny, zerwał się i uciekł dzisiaj…” – napisał do nas pan Adrian, który na zdjęciu rozpoznał Hirka. Skontaktowaliśmy go ze znalazcą zwierzaka. „Piesek reaguje na imię, pani już do nas jedzie, więc chyba wszystko skończy się dobrze. Dzięki wam!” – kilka minut potem pisała do nas na Facebooku pani Dominika.

I faktycznie skończyło się dobrze. W piątek o godzinie 16. zziębnięty, ale szczęśliwy Hirek wrócił do swoich właścicieli. „Jest już wykąpany, wysuszony i nakarmiony. Właśnie poszedł spać. Dziękujemy z całego serca!” – napisał nam wieczorem pan Adrian.

To nie była historia tak ważna jak np. most Krasińskiego czy Nowotrocka. Ale to historia o tym, że wciąż wszyscy potrafimy sobie pomagać, żeby uratować zagubionego psiaka. I nie piszemy tu o nas – ale o was: o pani Dominice i innych dobrych mieszkańcach Targówka, którzy pomogli tej historii napisać szczęśliwe zakończenie.

Miłego dnia życzymy.

 

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx