Śledztwo w sprawie bomby na Bródnie prowadzi Prokuratura Krajowa

1
Share

Sprawców eksplozji, w której zginął 48–letni mężczyzna, szukają najważniejsi prokuratorzy w Polsce.

 

Do wybuchu w bloku na ul. Turmonckiej 8 doszło w piątek późnym wieczorem. Akcję ratunkową na gorąco opisaliśmy tutaj, teraz tylko przypomnijmy, że po eksplozji bomby podłożonej pod drzwiami jednego z mieszkań zginął 48–letni Krzysztof M., oficjalnie właściciel kiosku działającego obok niedalekiej „Biedronki”. Drugi mężczyzna został lekko ranny.

Obecnie trwa dochodzenie, mające wytłumaczyć powody zamachu. Już w piątek policja wykluczyła atak terrorystyczny, natomiast bardzo prawdopodobnie są różnego rodzaju porachunki przestępcze.

Jak potwierdziło Tvn Warszawa, śledztwo prowadzą służby najwyższego szczebla: Prokuratura Krajowa, a konkretnie jej Wydział Zamiejscowy Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji.

Śledczy zbadają ślady znalezione w miejscu eksplozji (w wyniku wybuchu zostały uszkodzone drzwi mieszkania Krzysztofa M. oraz klatka schodowa na jego piętrze). Rmf.fm podaje, że prokuratorzy przesłuchają też niektórych mieszkańców bloku przy Turmonckiej.

Wszystko wskazuje na to, że zabity 48–latek był właśnie celem zamachowców. Portal interia.pl podaje, że drugi z mężczyzn w mieszkaniu, lekko ranny, w miejscu eksplozji znalazł się przypadkowo – prawdopodobnie miał tam po prostu naprawić komputer.

Jak dotąd w sprawie bomby na Bródnie nikt nie został zatrzymany.

 

zdjęcie na górze: blok na ul. Turmonckiej, w którym doszło do wybuchu / fot. Google Maps

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx