Tak powstał megakorek na Trasie Toruńskiej

10
Share

Niemal codziennie na Trasie Toruńskiej i AK dochodzi do wypadków, które kompletnie paraliżują najszybszą arterię w naszej cześci Warszawy. Zobaczcie film, jak doszło do wtorkowego wypadku, po którym megakorek rozlał się na pół miasta.

 

We wtorek przed godziną 7 rano, jeszcze przed świtem, na Trasie AK (bielańskim przedłużeniu „naszej” Trasy Toruńskiej) doszło do karambolu – wpadło na siebie pięć samochodów, jedna osoba została ranna. Ponieważ działo się to na początku porannego szczytu, natychmiast porobiły się korki, które rozlały się daleko poza samą trasę. Kierowcy próbujący ominąć zator na S8 utknęli w korkach na Białołęce, Żeraniu i Bródnie. U nas na kilka godzin stanęły m.in. Wysockiego, Bazyliańska, Łabiszyńska, św. Wincentego…

A od czego to wszystko się zaczęło? Teraz możemy to zobaczyć na własne oczy, dzięku filmikowi nagranemu przez kamerę w samochodzie internauty Przemysława Wróblewskiego, który umieścił go na YouTube:

 

 

Przyjrzyjcie się temu filmikowi jeszcze raz. Do wypadku doszło na lewym, najszybszym pasie ruchu w stronę centrum miasta. Ruch był dość duży, ale samochody jechały – pozornie – spokojnie i bezpiecznie. Nikt nie robił żadnych niebezpiecznych manewrów, nikt gwałtownie nie zmieniał pasów, było nawet sucho. Wszyscy kierowcy jechali dość równo – i bardzo szybko.

Z filmu wynika, że jedyną przyczyną wypadku była właśnie nadmierna prędkość samochodów. Gdy ktoś gdzieś z przodu zaczął z jakichś powodów hamować, nagle za nim zaczęła hamować cała trasa. I okazało się, że dla jednego z tych „spokojnych”” i „jadących bezpiecznie” kierowców zabrakło już miejsca – samochód nie zdążył się zatrzymać, rozpoczynając karambol i największe korki w Warszawie tej jesieni.

Przypomnijcie sobie ten filmik, jeśli przypadkiem kiedyś zdarzy się wam „spokojnie” i „bezpiecznie” pędzić po Trasie Toruńskiej….

 

Tak ten sam karambol wyglądał kilkadziesiąt minut później w obiektywie strażaków, którzy przyjechali na akcję ratunkową:


20161018_jrg06_044_01

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx