Zmiany na drogach w okolicach 1 listopada – będzie ciężej niż zwykle

16
Share

Wiemy jakie ulice będą zamknięte w tym roku na Bródnie i Targówku w czasie Wszystkich Świętych. W 2016 roku dojazd do cmentarza i zaparkowanie samochodu będą jeszcze trudniejsze niż w poprzednich latach.

 

Urząd dzielnicy Targówek poinformował o planowanych zmianach w organizacji ruchu w rejonie cmentarza Bródnowskiego. W ostatnich latach wyglądało to w naszej okolicy mniej więcej podobnie, ale w tym roku – z powodu budowy metra i zabudowy pola PGR – czekają nas duże zmiany:

1. od 29.X do 1.XI 2016 r. włącznie, nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego ul. św. Wincentego od ul. Borzymowskiej do bramy technicznej cmentarza.

2. od 27.X nie będzie wjazdu pojazdami na teren cmentarza (nawet dla inwalidów).

3. bramy cmentarza przy Kirkucie i od ul. Chodeckiej będą otworzone od 29.X, furtki wejściowe od 23.X.

4. ul. Matki Teresy z Kalkuty od Chodeckiej będzie przeznaczona na parking.

5. ul. Wysockiego – jezdnia zachodnia nie będzie zamykana, posłuży do wyjazdu, jezdnia wschodnia będzie zamknięta. Odcinek od ul. Syrokomli do ul. Matki Teresy z Kalkuty zostanie całkowicie wyłączony z ruchu kołowego.

6. ul. Borzymowska na odcinku od ul. Gościeradowskiej do ul. Wincentego będzie zamknięta od 29.X.

7. przystanek tramwajowy na ul. Odrowąża będzie odsunięty o 60 m od bramy w kierunku Ronda Żaba w celu udrożnienia dojścia do bramy cmentarza.

8. z uwagi na budowę metra, nie będzie napływu ruchu kołowego od ul. Radzymińskiej.

9. ponieważ na polu PGR rozkręciła się budowa bloków, nie będzie organizacji parkingów na polu od strony ul. św. Wincentego.

Te dwa ostatnie punkty oznaczają poważne utrudnienia dla kierowców samochodów. Szykujmy się 1 listopada 2016 r. na jeszcze większe korki wokół Cmentarza Bródnowskiego, niż to było rok temu.

 

 

zdjęcie na górze: ul. św. Wincentego / fot. archiwum targowek.info

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx