Co z parkingiem na Wyszogrodzkiej? | targowek.info

Co z parkingiem na Wyszogrodzkiej?

Nasz czytelnik dopytuje co z parkingiem przy ul. Wyszogrodzkiej, który miał powstać w tym roku. Urzędnicy zapewniają, że jeszcze zdążą.

 

Mieszkańcy Bródna pamiętają i pilnują projektów, na które głosowali w budżecie partycypacyjnym. I bardzo dobrze!

Krzysztof napisał do nas w sprawie parkingu przy ulicy Wyszogrodzkiej. Projekt polega na budowie prawie 200 miejsc do parkowania ukośnego wzdłuż ul. Wyszogrodzkiej na wysokości parku Bródnowskiego. Dziś auta też tam stają, ale na dziko, często na trawie czy przystanku.

Cywlizowany parking jest potrzebny, o czym świadczy liczba głosów. Na projekt zagłosowało prawie 2000 osób, a ciągle nic z nim się nie dzieje.

Szanowna redakcjo
Ponad rok temu w budżecie obywatelskim wygrał projekt budowy parkingu na ponad 200 aut wzdłuż ulicy Wyszogrodzkiej. Stąd moje pytanie,gdzie jest ten projekt i kiedy zostanie wykonany? Pieniądze były na ten cel!!!
– pisze Krzysztof.

Owszem pieniądze były – i to niemałe. Budowę zatok postojowych wyceniono na 494 tys. zł. Według ostatnich informacji z urzędu dzielnicy przy Kondratowicza, parking powstanie jeszcze w tym roku. Gotowa jest dokumentacja budowlana. Dokonano zgłoszenia robót budowlanych. Rozstrzygnięty jest też przetarg na budowę. Prace rozpoczną się w listopadzie i mają zakończyć do 15 grudnia 2016 r.

Jak zawsze przy inwestycjach przeciąganych na późną jesień, trzymamy kciuki za pogodę…

Na zdjęciu ulica Wyszogrodzka / fot. materiały do projektu budżetu

PRZECZYTAJ TEŻ:

23 komentarzy na temat “Co z parkingiem na Wyszogrodzkiej?

 • 20 listopada 2016 o godz. 09:22

  oby powstał jak najszybciej wtedy auta parkujące na chodniku zrobią miejsce pieszym

 • 20 listopada 2016 o godz. 10:16

  No cóż, pan jest zaniepokojony, bo pewnie tam mieszka. Zwykła prywata, a nie wspólny budżet. Te bajki, że to parking dla odwiedzających park, to tak dla zmylenia przeciwnika. Na spacer idę/jadę samochodem… Po prostu pół bańki dla kilku bloków.

  Swoją drogą jeden z tych bloków coś hojnie odbarowany. Odnowiony jako jedyny w okolicy, tuż po wyjściu z klatki nowiutka siłownia, mimo że tuż za ulicą w parku stoi już taka, a teraz niby wspólny parking… Co tam rodzina prezesa spółdzielni mieszka?

  No i ciekawe, gdzie ten parking powstanie? Czy aby nie kosztem parku. Idziemy samochodem do parku tak bardzo, że zmniejszymy jego powierzchnię, bo idziemy samochodem do parku.

 • 20 listopada 2016 o godz. 13:58

  Temat parkingów dość stary i oklepany. Prosta sprawa: chcesz parkingu to za niego zapłać. To nie jest tak, że ktoś kupuje sobie samochód i oczekuje, że władze zbudują mu parking za publiczne (moje, nasze) pieniądze. Pod moim blokiem stoi pełno aut WWL, LLU, K…, B…, parkują niezgodnie z przepisami, codziennie przyjeżdża straż miejska, sam po nich czasem dzwonię, wlepia mandaty, ale przyjeżdżają nowi. Co ciekawe blok ma parking podziemny świecący pustkami. Bo po co płacić za miejsce postojowe, skoro za te pieniądze można sobie „zmienić brykę na lepszą”? Jakie rozwiązanie? Strefa płatnego parkowania w całej dzielnicy. Tak, żeby każdy, kto ma samochód, płacił miesięcznie przynajmniej 100-200 zł za parkowanie pod chmurką. Za szybą karta zbliżeniowa, tak jak bilet miesięczny, doładowywana w urzędzie. Podchodzi strażnik, zbliża czytnik i od razu widzi: opłacone czy niepłacone. Nie trzeba budować drogich parkomatów. Jeśli ktoś chce jednorazowo zaparkować, jedzie na płatny parking albo ładuje kartę ważną jeden dzień. A dystrybucją takich kart z przyjemnością zajmie się jakiś bank w zamian za pozyskanie potencjalnego klienta. Tak jak to jest w przypadku kart kibica reprezentacji.

 • 20 listopada 2016 o godz. 16:34

  @abc
  No tak ale porównywanie kierowców z kibolstwem to jednak nadużycie… Jeszcze troche i dojdziesz do wniosku, że to w ogóle gnój, PiS i Armagedon.

 • 20 listopada 2016 o godz. 18:25

  ten parking był w ramach budzetu partycypacyjnego zgłoszony przez SM Bródno, sam prezes nawoływał do głosownia na te projekty, i co- komu to służy ?wąskiej grupie ludzi prezesa

 • 21 listopada 2016 o godz. 14:39

  miejsc parkingowych jest za mało, ale fakt rejestracje spoza Warszawy obciążyłbym opłatami za parkowanie, skoro nie płaca podatków w Warszawie to niech płacą….

 • 21 listopada 2016 o godz. 15:35

  a od kiedy numer rejestracyjny ma coś wspólnego z miejscem płacenia podatków? Dokształć się najpierw zanim pluniesz znowu jadem, bo może ten ktoś na B… wpłaca do miejskiej kasy więcej od Ciebie

 • 21 listopada 2016 o godz. 23:26

  Przykre, że ten parking nie rozwiąże problemu. De facto ugruntowany zostanie stan obecny i widoczne na zdjęciu samochody, które dziś parkują wzdłuż Wyszogrodzkiej, będą tam dalej parkować, tyle że już na dedykowanym parkingu. Natomiast samochody rozjeżdżające chodniki i trawniki będą to dalej robić, gdyż dla nich miejsca na nowym parkingu nie wystarczy.

 • 22 listopada 2016 o godz. 08:13

  Jakie przykre? Co innego proponujesz? Betonujemy park, czy burzymy bloki? Bo na parkingi piętrowe czy podziemne nie ma zgody. Dlaczego z publicznych pieniędzy finansować garaże dla odpadków?

  W Polsce mamy 20 milionów samochodów. Odliczając emigrację, niewidomych, dzieci itd., niemal sztukę na osobę. Tacy jesteśmy bogaci, że statystyki lepsze niż o wiele zamożniejsze społeczeństwa? Nie. 60 proc. samochodów na ponad 10 lat. Z puntu widzenia tych bogatych społeczeństw Polska to jeden wielki plan Mad Maxa. (Niedawno był reportaż o autokomisie z Targówka, gdzie na pniu schodzą samochody za 500-1000
  zł).

  Po prostu jesteśmy społeczeństwem śmieciarzy, które sadzi się na „elitarność” we własnym aucie. Zostawmy samochody kilkuletnie, reszta na złom, od razu cudownie zrobi się miejsce.

 • 22 listopada 2016 o godz. 10:08

  anu jak zwykle jątrzy. ty w ogóle z Bródna albo z Targówka jesteś?

 • 22 listopada 2016 o godz. 16:18

  do niekumatego mmm, samochód zarejestrowany na słoja, słój ma meldunek w słoikowie, bo taniej prawda? A więc nie płaci w Warszawie podatków, proste?

 • 22 listopada 2016 o godz. 18:44

  dziś ruszyły prace :) fakt OC tańsze poza Warszawą,dużo osób tak robi,firmy także a jeśli chodzi o podatki to większość z nas płaci w Warszawie !!!

 • 22 listopada 2016 o godz. 19:16

  Do tubylec
  Nie ośmieszaj sie juz do końca, słyszałeś o czymś takim jak zap3? Czy to za trudne dla Ciebie?
  Poczytaj sobie o ile coś zrozumiesz
  https://ewnioski.pl/formularze/podatki/zap-3-zgloszenie-aktualizacyjne-osoby-fizycznej/informacje
  Wyobraź sobie, ze nie każdy ma własne mieszkanie, a osoby wynajmujące jak maja sie same zameldować? Może gdyby cwaniaczki mające mieszkanie po babci zaczęły placic podatek od wynajmu to by chcieli meldować tymczasowo? Ale po co? Lepiej z jednej strony zarabiać na przyjezdnych, a z drugiej na nich nagadywac. Hipokryzja.
  I zapamiętaj sobie, niekumaty tubylcu, miejsce zamieszkania a miejsce zameldowania to nie to samo, jedno reguluje kodeks cywilny, drugie przepisy stricte administracyjne.
  Ale nie łudzę sie, ze coś zrozumiałeś.

 • 22 listopada 2016 o godz. 21:28

  Panie, jo do miasta przybylem jus dawno bo w 2012 roku panskim. I jo ni moge sie naciekawic tym colym warsawiakum. Toc wy mata taki duzy park i jesce chceta parkingow. I to jakich? Betunowych. We lbach sie psewraca. A w tym parku to nie mozna parkowoc. Dyc muj lojciec cale zycie tsymol woz na podworku ns trawie. Trawa musi byc. Bo to i gniady podezre i krasula chyci zblo. Dyc moj synalek jus warsiawiak. Tu urodzony… to znacy w spitalu w Wyskowi. On jak kaj ostanie ministrem to zrobi z wami pozadek. We lbach wam sie psewroca. Jesce moze codzien mienso chcielibysta zrec???

 • 22 listopada 2016 o godz. 21:33

  Djonozy a poza tym wszyscy zdrowi?

 • 23 listopada 2016 o godz. 09:52

  A ja się bardzo cieszę na ten parking. Tyle bloków, a miejsc do parkowania niewiele. A jak latem co weekend w parku imprezy są to dramat się dzieje na Wyszogrodzkiej. To samo 1 listopada. Więc bardzo dobrze, że budżet zostanie wreszcie zrealizowany. Co do Wyszogrodzkiej 6 też się zastanawiam czemu akurat ten blok został odpicowany. Hańba, powinno się wziąć za wszystkie, bo to, że 15 lat temu były ocieplane wszystkie bloki to przydałoby się ich odświeżenie. Co do rejestracji spoza Warszawy to, to że takowe są nie oznacza, że ludzie nie płacą podatków tu.Większość jednak rozlicza się w Warszawie, bo to łatwiej, więcej ulg, chociażby na kartę Warszawiaka, czy dużej rodziny… Negatywnie wypowiadają się Ci, którzy sami na nic nie zapracowali, co to mieszkanie odziedziczyli albo komunalnie zasiedzieli i kole im w oczy to, że Ci na LLu, B.., C… weszli na ich terytorium. Zapominają o tym, że Warszawiaków w Warszawie jak na lekarstwo bo po wojnie nie było tu nic i cała Polska budowała Warszawie, a Targówek do lat 60 to były bagna i wiocha zabita dechami.

 • 23 listopada 2016 o godz. 14:47

  rejestracje im przeszkadzają,LLU LCH BBI TKI i inne ale na wakacje lub ferie to gdzie jadą ? w góry,na mazury to im nie przeszkadza…. żal

 • 24 listopada 2016 o godz. 18:49

  Drzewa? Tak
  Parkingi? Tak
  Słoiczywo? …

 • 25 listopada 2016 o godz. 15:17

  Co z tego,ze beda miejsca parkingowe,skoro za nie wiadomo za co przekluwaja opony!Najpierw niech zabezpiecza dotychczasowe parkingi przed bandytami!

 • 1 grudnia 2016 o godz. 11:05

  Lipa, zamiast 30 samochodów które stały do tej pory zmieści się na tym parkingu 20 bo zamiast ukośnych miejsc zrobili równoległe

 • 1 grudnia 2016 o godz. 16:30

  pozwólcie sobie zrobić parking, to będziecie mieć jak my przy Toruńskiej 80. Nam podczas przebudowy trasy zrobili parking, jednocześnie zabierając 60% miejsc parkingowych. Efekt jest taki, że dwa samochody nie mogą się minąć, a po siedemnastej jest walka o miejsce…

  to *** jakieś w tym ratuszu pracują…

 • 8 grudnia 2016 o godz. 08:33

  ja nie wiem kto robił projekt tej zatoki ale była to osoba która na codzień jeździ chyba seicento albo smartem.Miejsca w/g pomysłodawcy miały byc pod ukosem,zrobili parkowanie prostopadłe.Jakby tego było mało,przed zatoka powstaje szeroki chodnik!!!po co?mozna było zrobic chodnik o szerokosci 1m a nie 2 m,przez to miejsce parkingowe jest duzo krótsze i auto albo bedzie wystawało na jezdnie albo samochody beda parkowały wzdłuż tak jak było do tej pory,z małym wyjątkiem ze aut wejdzie znacznie mniej

 • 9 stycznia 2017 o godz. 02:35

  Broodno – Masz racje ale kasa zarobiona i to jest ważne, po co się zastanawiać co będzie dobre dla mieszkańców – lecimy po łebkach i gra gitara. Tak samo Wyszogrodzka przy Chodeckiej, postój taxi zlikwidowali a miejsca raptem na 4 samochody, gdzie przy postoju stawało 12 i nikomu nie robiło problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.