Gdzie powstaną stacje metra na Bródnie? [MAPY] | targowek.info

Gdzie powstaną stacje metra na Bródnie? [MAPY]

Urzędnicy przesunęli stacje metra na Bródnie o kilkadziesiąt metrów. Ale co to oznacza w praktyce? Nanieśliśmy nowe położenie stacji na zdjęcia satelitarne. 

 

Już 5 lat tamu napisaliśmy, gdzie dokładnie powstaną stacje na Targówku i na Bródnie i wiemy, że chętnie korzystacie z przygotowanych przez nas infografik.

Budowa metra na Targówku już trwa i ma się dobrze. Są za to zmiany na Bródnie. W zeszłym tygodniu Metro Warszawskie ogłosiło korekty w projekcie obu stacji przy Kondratowicza, o czym oczywiście już was informowaliśmy. O zmiany apelowali lokalni aktywiści, bo stacje nie były położone centralnie pod skrzyżowaniami, co utrudniałoby przesiadki.

W końcu Metro zmieniło plany. Stacja końcowa przy Rembielińskiej zostanie przesunięta o 30 metrów, a ta przy ratuszu i św. Wincentego o 60 metrów. Co to oznacza w praktyce? Nanieśliśmy rysunki z nowym położeniem stacji na zdjęcia satelitarne.

Stacja Bródno (C21) przy Remblielińskiej

Przy Rembielińskiej zamieszanie jest największe. Przesunięcie stacji o 30 metrów na północny zachód (pomarańczowy kraniec stacji po lewej stronie na mapie) oznacza konieczność rozebrania przedszkola przy św. Hieronima. To na szczęście przedszkole wykonane kilka lat temu w technologii kontenerowej, więc da się je łatwo rozebrać i przenieść w inne miejsce.

W zamian  zyskujemy znacznie lepsze położenie stacji metra, która powstaje przecież na długie lata. Zwróćcie uwagę na pomarańczowe wyjście z metra wprost na przystanek tramwajowy przy Rembielińskiej.

Nowe położenie stacji Bródno (C21) / fot. Metro Warszawskie, Google Earth, targowek.info
Nowe położenie stacji Bródno (C21) / fot. Metro Warszawskie, Google Earth, targowek.info

Stacja Kondratowicza (C20)

Położenie stacji przy ratuszu też wzbudzało kontrowersje, bo wyglądało na to, że przystanek zaplanowano bardziej z myślą o urzędnikach zmierzających do urzędu, niż o mieszkańcach. Wzdłuż św. Wincentego planowany jest tramwaj na Białołękę i to tu powinni przesiadać się pasażerowie metra. Peron położony był jednak znacznie bliżej Malborskiej i ratusza niż św. Wincentego.

Według nowej koncepcji stację przesunięto o 60 metrów na wschód. Dzięki temu jedno z wyjść będzie się znajdowało bliżej skrzyżowaniu Św. Wincentego z Kondratowicza, ale nie tak blisko, jak byśmy chcieli. Wciąż do przejścia będzie spory kawałek. Takie położenie jest wymuszone promieniem skrętu metra, które za stacją Zacisze musi biec łukiem w kierunku Bródno.

Na wizualizacji na fioletowo zaznaczyliśmy dotychczas planowane położenie stacji, na pomarańczowo stację po ostatnich zmianach.

Nowe położenie stacji Bródno (C21) / fot. Metro Warszawskie, Google Earth, targowek.info
Nowe położenie stacji Bródno (C21) / fot. Metro Warszawskie, Google Earth, targowek.info

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

34 komentarzy na temat “Gdzie powstaną stacje metra na Bródnie? [MAPY]

 • 21 listopada 2016 o godz. 09:32

  POWSTANĄ STACJE A KORKI BEDĄ OD BIAŁOŁĘKI AZ PO GDAŃSKI. KOMUNIKACYJNE (ZTM + SAMOCHODY)) + PIESI

 • 21 listopada 2016 o godz. 10:23

  Jak już ma być ten nieszczęsny tramwaj na Białołękę ulicą św. Wincentego iść do przynajmniej stację metra przesunąć należało by dać pod skrzyżowaniem ulic św. Wincentego i Kondratowicza, a kanałek gdzieś przesunąć, albo niech tramwaj idzie ul Malborską. Poza tym uważam że tramwaj metra i tak nie zastąpi, gdyby tak było to nie ciągnięto by metra do ul. Ręmbielińskiej.

 • 21 listopada 2016 o godz. 11:25

  fajnie będzie podczas robót. zakładam że skrzyżowanie kondratowicza/rembielińska będzie nieprzejezdne, zatem tramwaje zawracają na żabie???
  autobusy zaś będa jeździć wyszogrodzką? przy już dzisiejszych korkach?
  zdecydowanie w takim razie najkorzystniej czasowo wypadnie rower.

  nowe hasło dla BRD & TGK na najbliższe lata: NA ROWERY!!!

 • 21 listopada 2016 o godz. 11:45

  TRAMWAJ UL SW WINCENTEGO? CHYBA WIADUKTEM OD RONDA ŻABY DO BIAŁOŁĘKI. HAHAHA ŚMIECH NA SALI.

 • 21 listopada 2016 o godz. 14:23

  @100krotka
  Jak mi zamkna skrzyzowanie kondtratowicza z wincentego to i rowerem nie przejade. 500 czy 169 tez nie pojada

 • 21 listopada 2016 o godz. 14:43

  Widzę w komentarzach same marudy ;) Źle że metro będzie? Źle że tramwaj? Co wy jesteście przyspawani do tych samochodów?

 • 21 listopada 2016 o godz. 14:48

  Chyba kogoś pogięło, by po wąskiej i krętej osiedlowej Malborskiej tramwaj proponować. Ta ulica czasem już stoi jak z osiedli wyjeżdżają samochody, a kolejne osiedle i szkoła w budowie. Poza tym ten zakręt z Malborskiej w Głębocką – nie do wyrobienia dla tramwajów.

 • 21 listopada 2016 o godz. 21:25

  Metro to nie problem. Problemem sa developerzy i SM Brodno, budując gdzie popadnie swoje bloczki koszmarki. Nikt nie mysli o tym, że te ulice były projektowane do zupełnie innych standardów i zagęszczania ludności. Żaden z Bobow Budowniczych nie pomyśli o nowych ulicach, bezkolizyjnych skrzyżowaniach. Wystarczyłoby, zeby miasto zanim wydało zgody na budowanie przy Glebockiej i przy Parku Sztywnych zobowiazalo developerow do pokrycia budowy trasy tramwajowej i metra, choćby tak w 40%. Ciekawe czy wtedy by tak s*ali tymi blokami.
  A swoją drogą, Ci co kupią tu mieszkania nieźle się rozczaruja, jak rano do pracy będą jechac dwie godziny.
  Poza tym Wszyscy, którzy mieszkają lub mieszkali w poblizu Kanału Bródnowskiego – tak w promieniu 500 metrów, wiedzą jaki latem smród bije od tego sciekowiska. Okna w mieszkaniu otworzyć się nie da.
  Powodzenia dla nowych mieszkańców Brodna.

 • 21 listopada 2016 o godz. 23:05

  Brawa dla redakcji za pomysł zobrazowania lokalizacji stacji. Wiadomo, że czas budowy będzie poważnym testem dla naszej cierpliwości, ale czy inaczej było przy okazji pseudo-modernizacji tramwajów? A może przy remoncie mostu? Wszyscy stali w demokratycznych korkach i właściwie po pracach nie było lepiej niż przed ich rozpoczęciem. Tym razem różnica będzie taka, po trudnym czasie Bródno zyska jeszcze jeden nowy szlak komunikacyjny i można mieć nadzieję, że częściowo przejmie on obciążenie z ulic i torów naziemnych.

 • 22 listopada 2016 o godz. 08:56

  Zgadzam się z JAu. Bardzo dobrze, że metro w końcu dojedzie na Bródno.

 • 22 listopada 2016 o godz. 10:54

  do BarT: jak wyjdziesz w końcu z garażu i przejedziesz się 500 albo samochodem miedzy 7 a 18 to się zorientujesz o czym gadamy

 • 22 listopada 2016 o godz. 11:34

  Mieszkam na Bródnie od 1985r. i bardzo sie ciesze ze bedzie metro.Kiedys mozna bylo sobie pomarzyc.Pamietam czasy budowy toruńskiej i starą petle przy tej trasie.Pamietam stare skrzyzowanie Kondratowicza/Wincentego i te pola PGR.Fantastyczna sprawa bedzie wyjsc z domu wsiasc w metro pod blokiem i dojechac do centrum czy na mecz na Narodowym gdzie kiedys byl bazar.Ci ktorzy pamietaja stare czasy napewno nie narzekaja na budowe metra i na to jak zmienila sie Warszawa przez te lata.

 • 22 listopada 2016 o godz. 13:22

  LUDZIE czemu wam ciągle źle!!!!

 • 22 listopada 2016 o godz. 16:12

  metro jest tak potrzebne na Bródnie jak umarłemu kadzidło….

 • 22 listopada 2016 o godz. 16:29

  Budowa metra i linii tramwajowej to będzie dramat dla tzw. zielonej białołęki -teraz 527 jedzie z jesiennych lisci do ratusza targówek 6 min, tramwaj pewnie będzie się tłukł 15 min. A do tego dodatkowa przesiadka na świetokrzyskim. Dla Bródna tramwaj to też nic dobrego. W sumie chory pomysł.

 • 22 listopada 2016 o godz. 18:02

  A trolle z Białołęki robią swoją brudną robotę.

 • 22 listopada 2016 o godz. 19:07

  Nie bójcie sie żadnego tramwaju nie bedzie, nie dopuścimy do budowy tego tramwaju kosztem naszego lasu!

 • 22 listopada 2016 o godz. 21:20

  Zygmunt, bardzo trafnie. Dlaczego developerka nie dolozy kasy do metra i tramwaju???? SM Brodno jak chce stawiac klocki na trawnikach i pomiedzy starymi blokami to niech ma gest i finansuje 30% kosztu przebudowy Kondratowicza. Developerka powinna dodatkowo partycypowac w kosztach budowy conajmniej dwóch parkingow P+R.

 • 24 listopada 2016 o godz. 18:47

  Czy będą wejścia/wyjścia po każdej stronie? Czy tylko po przekątnej?

 • 26 listopada 2016 o godz. 11:10

  Super, że wreszcie będzie metro – to najlepsza wiadomość. Mogliby tylko robić je szybciej… – nie wiadomo dlaczego tak wolno to idzie… – to znaczy wiadomo, jak to u Kafki :)

 • 1 grudnia 2016 o godz. 08:29

  W Polsce jest instytucja opłaty adiacenckiej, ale nie jest stosowana przez gminy, bo nie wypada jej stosować jak się wcześniej wzięło w łapę.

 • 12 grudnia 2016 o godz. 12:15

  Wyjście z metra przy Szkole Podstawowej 275 spowoduje likwidację boiska szkolnego i sali gimnastycznej.

 • 12 grudnia 2016 o godz. 15:02

  Metro powinno być dalej kontynuowane, tak by przejść wiaduktem ponownie przez Wisłę i wstrzelić się w I Linię w kierunku Marymontu. Mało tego, nie widzę przeszkód by Bródnowski odcinek II linii rozpocząć już budować.
  Tylko ludzie o ograniczonym horyzoncie mogą stwarzać przeszkody i wymyślać problemy.
  Nie rozumiem też, dlaczego deweloperzy bloczysków PGR Bródno, przed przystąpieniem do budowy nie wykonali metodą odkrywkową odgałęzienia tuneli metra od stacji Trocka, przez pola w kierunku osi ulicy Świętego Wincentego, do Białołęki Wschodniej.
  Po pierwsze podniosło by to wartość nieruchomości, po drugie chcąc mieć Metro do siebie Burmistrz Białołęki mógłby równolegle rozpocząć prace już od ulicy Gilarskiej – sam lub przy wsparciu CH Targówek. Gmina Białołęka to jedna z najbogatszych i najszybciej rozwijających się gmin w Polsce od połowy lat 90-tych. Nie dość, że zamienili nic nie warty podatek rolny na podatek od nieruchomości, to cały czas kiszą zyski w bankach z zamiany lichego żyto-mleka w betonowy kołchoz, nie czyniąc żadnych, ale to żadnych inwestycji infrastrukturalnych.

 • 3 lutego 2018 o godz. 15:23

  Sam sfinansuj tramwaj zamiast deweloperów niech go sfinansuje Lidl z biedronką i żabką i ty.

 • 6 lutego 2018 o godz. 21:08

  Nie można zacząć budowy metra już teraz , gdyż nie jest to budowa budy na bazarze , dopiero rusza przetarg , wyniki na jesieni. Wyjścia np. na końcowej stacji na Bródnie , nie zniszczą żadnego boiska szkoły 275 , gdyż tam będzie znajdował się koniec torów odstawczych , niedostępny dla pasażerów. Tramwaje , to nie moja bajka , dlatego nie wypowiadam się na ten temat. Korki na Bródnie niestety będą i na tą chwilę nie mam pojęcia jak władze rozwiążą ten problem. Ale gwarantuję że warto poczekać i się przemęczyć. Wyjścia ze stacji zawsze wychodzą na dwie strony prawdopodobnie będzie ich co najmniej po dwa , trzy na stronę.

 • 18 sierpnia 2018 o godz. 16:41

  PODOBNO jak by wygrała PO /Trzaskowski/ to budowa metra ma być wstrzymana na 5-lat ? a zamiast metra powstaną ścieżki rowerowe i kładki nad cmentarzem ?

 • 21 sierpnia 2018 o godz. 15:46

  Jak się kupowało mieszkania na Białołęce po 4000-5000 za metr to było dobrze bo tanio. Wcale się nie dziwię, że lobby deweloperskie i słoikowo z Białołęki tak głośno skamle o metro. Na szczęście tylko tyle może zrobić ;-)

 • 24 sierpnia 2018 o godz. 09:22

  Zygmunt, bardzo trafnie. Dlaczego developerka nie dolozy kasy do metra i tramwaju???? SM Brodno jak chce stawiac klocki na trawnikach i pomiedzy starymi blokami to niech ma gest i finansuje 30% kosztu przebudowy Kondratowicza. Developerka powinna dodatkowo partycypowac w kosztach budowy conajmniej dwóch parkingow P+R. ***

 • 1 września 2018 o godz. 17:31

  POWSTANĄ STACJE A KORKI BEDĄ OD BIAŁOŁĘKI AZ PO GDAŃSKI. KOMUNIKACYJNE (ZTM + SAMOCHODY)) + PIESI http://monitorprawa.pl/

 • 3 września 2018 o godz. 09:19

  Po co na Bródno prowadzić tramwaj i po tej samej linii pod ziemią….również metro!! To wyjątkowa rozrzutność.

  Metro powinno być prowadzone do dużego osiedla za Trasą Toruńską ale prowadzone prosto w kierunku Carrefoura na ul. Wincentego i dalej na Białołękę do dużego już osiedla mieszkaniowego, bo dojazd tam jest tragedią i wydostanie się na Targówek, czy na ul. Radzymińską.

  Czy tego urzędasy nie widzą????Pomroczność jasna ich dotknęła???

  Natomiast”odlotowi architekci” metra zachowują się jaki idioci, wciskając metro na Kondratowicza..Kiedy Oni wreszcie zmądrzeją wraz z pracownikami urzędu Targówek???

 • 12 listopada 2018 o godz. 22:50

  serio mieszkania przy Kanale Brodnowskim smierdza latem?

 • 21 listopada 2018 o godz. 16:08

  Hura! Hura! Hura. 3 lata spinki a potem …”Let’s celebrate Good Times… Come on!!! „.
  A tym którzy wieszczą ogromne korki, smród z kanałku, przeludnienie i w ogóle inne plagi – nie męczcie się, jest tyle innych miejsc do mieszkania. Ja się nie wyprowadzam z Bródna :-)

 • 12 października 2020 o godz. 18:22

  I like what I see so now i’m following you. Look forward to going over your web page for a second time.

  https://gamblingup.top/en/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.