Mapa obwodów szkół podstawowych na Targówku – po likwidacji gimnazjów

18
Share

Wasze dzieci wybierają się do podstawówki? Sprawdźcie, do której szkoły na Bródnie, Targówku i Zaciszu pójdą po reformie polskich szkół.

 

Planowana przez rząd PiS reforma edukacji budzi wiele kontrowersji, których nie będziemy tu roztrzasąć. Nie da się jednak ukryć, że oprócz wielkiego zamieszania oraz kosztów finansowych, będzie też miała zalety.

Na Targówku jedną z nich będzie zwiększenie liczby szkół podstawowych w dzielnicy – te, które działają obecnie, są przepełnione dziećmi, pracują na kilka zmian i muszą wynajmować dodatkowe budynki. Zamiana obecnych gimnazjów na podstawówki spowoduje, że rejony szkół będą mniejsze i daje nadzieję, że najmłodsze dzieci będą miały więcej miejsca.

Co dokładnie się zmieni i jakie będą nowe obwody szkół po likwidacji gimnazjów? Właśnie w tej chwili pracują nad tym urzędnicy i radni Targówka. Znamy już planowaną mapę przyszłych rejonów, które mają obowiązywać od 1 września 2017 roku.

 

Obwody postawówek po likwidacji gimnazjów targówek bródno

Żeby zobaczyć mapę w powiększeniu, kliknij na niej prawym klawiszem myszy i wybierz opcję „Pokaż obraz” bądź „Otwórz grafikę”.

 

Uwaga: te obwody będą dotyczyły tylko dzieci, które w 2017 roku pójdą do pierwszych klas. Obecni, starsi uczniowie podstawówek nie będą musieli zmieniać szkół.

Jak wynika z mapy, obecne rejony podstawówek w dzielnicy zostaną w większości wypadków zmniejszone, gdyż „wrócą” cztery szkoły podstawowe, które zostały zamienione w gimnazja kilkanaście lat temu:

  • ul. Trocka 4 (obecnie Gimnazjum nr 141, wcześniej była to Szkoła Podstawowa nr 315)
  • ul. Bartnicza 8 (obecnie Gimnazjum nr 143, wcześniej była to SP nr 67)
  • ul. Turmoncka 2 (obecnie Gimnazjum nr 144, wcześniej SP nr 105)
  • ul. Krasiczyńska 4/6 (Gimnazjum nr 145, wcześniej SP nr 308)

…na razie nie jest jednak pewne, czy nowe-stare podstawówki będa miały znów swoje „tradycyjne” numery – choć jest to możliwe, bo ich stare numery pozostają „wolne”.

Według aktualnych planów urzędu Targówka, piąte z obecnych gimnazjów w dzielnicy – nr 142 z ul. Olgierda 35/41 (wcześniej SP nr 47) – po reformie nie stanie się z powrotem podstawówką, a będzie stopniowo wygaszane – i ostatecznie stanie się częścią CXXXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Schumana, które mieści się w tym samym budynku.

Finalna dyskusja na temat likwidacji gimnazjów i powstaniu nowych szkół podstawowych na Targówku odbędzie się dzisiaj (23.11.2016) na posiedzeniu dzielnicowej komisji edukacji o godz. 16:45 w sali nr 127 urzędu dzielnicy na ul. Kondratowicza 20 – podajemy to tak dokładnie, gdyż posiedzenie komisji jest otwarte i każdy zainteresowany mieszkaniec może tam przyjść.

 

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx