Ratusz. Sami zobaczcie: Przez 10 lat na Targówku nie zrobiliśmy nic

41
Share

Trafiła już do was nowa kampania ratusza „Sami zobaczcie”? To pewnie jesteście tak samo rozczarowani, jak my… Władze miasta już oficjalnie potwierdziły, że na Targówku przez 10 lat nie zrobiły praktycznie nic. 

 

Ratusz uruchomił właśnie specjalny serwis Sami Zobaczcie, który ma wychwalać sukcesy Platformy Obywatelskiej i Hanny Gronkiewicz–Waltz w zarządzaniu miastem. Wygląda to imponująco. Zawrotne liczby mówią o wyremontowanych setkach kilometrach dróg, nowych placówkach oświatowych, milionach wydanych na kulturę.

I trudno się z tym nie zgodzić. Miasto od dekady rozwija się całkiem ładnie, sprawnie wykorzystuje fundusze unijne. Gdzie więc problem? Tkwi w zakładce „Zobaczcie zmiany w swojej dzielnicy”. My od razu wybraliśmy Targówek. I tu robi się naprawdę smutno.

Na pierwszym miejscu listy sukcesów ostatniego dziesięciolecia ekipa Hanny Gronkiewicz–Waltz wskazuje… remont ulicy Lewinowskiej na Zaciszu. A także Płońskiej, Fersta, Sennej. W sumie przez 10 lat w 130 tysięcznej dzielnicy wyremontowano siedem małych uliczek. To mniej niż jedna na rok.

Lista osiągnięć dekady na Targówku wskazuje też remont placu zabaw w szkole przy Gościeradowskiej i budowę siłowni plenerowych.

I na tym koniec inwestycji, którymi chwali się miasto. Przez 10 lat.

Sami zobaczcie. 

 

Więc my przypomnijmy tylko kilka wielokrotnie powtarzanych haseł z kampanii wyborczych Platformy Obywatelskiej, których zabrakło na tej liście sukcesów – gdyż nie zobaczymy ich sami jeszcze przez wiele lat:

 

fot. samizobaczcie.pl

41
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx