Szybki autobus E do metra? "Brakuje wozów" | targowek.info

Szybki autobus E do metra? „Brakuje wozów”

Radny proponuje utworzenie szybkiej linii autobusowej E, która z Bródna pojedzie górą ronda Starzyńskiego do centrum, ale nie zatrzyma się na Targówku Mieszkaniowym. Dobry pomysł? 

 

Radni prześcigają się w pomysłach, jak usprawnić wyjazd i wjazd do naszej dzielnicy. ZTM prześciga się w odrzucaniu ich pomysłów.

Dopiero co pisaliśmy, że radny Maciej Jankiewicz (PiS) proponuje likwidację fragmentu buspasa na Radzymińskiej. W naszej sondzie aż 71 proc. czytelników uznało, że to zły pomysł. Podobnego zdania jest Andrzej Franków z Zarządu Transportu Miejskiego. Odpisał radnemu, że przerwanie buspasa „w znacznym stopniu zakłóciłoby płynność ruchu autobusów”.

Tyle w tamtym temacie – ale jest też inny pomysł. Tym razem wysuwa go radny Jędrzej Kunowski (PO). Proponuje wytyczenie nowej linii ekspresowej typu E na podobnej trasie co obecny autobus 500. Z tą różnicą, że E jeździłaby popołudniami w kierunku Bródna nie „na dół” do ronda Starzyńskiego, tylko „górą” prosto do ronda Żaba. Za to nie zatrzymywałaby się na Kołowej, tylko dopiero na przystanku Żuromińska. Miałaby kursować na zmianę z „pięćsetką” co pięć minut. Dobry pomysł?

 

 

Nie czekając na wyniki naszej sondy, ten sam dyrektor z ZTM już odpowiedział: Nie da się wytyczyć takiej linii, bo brakuje autobusów.

Andrzej Franków przyznaje, że według badań ZTM pięćsetka rano jest niemiłosiernie zapchana, ale inne linie też, dlatego nie można dać na nią więcej autobusów. Ciekawe, bo na przykład takie E-7 z Białołęki na Wileński często jest zapełnione tylko w połowie. Szkoda, że nie można do niego wsiąść, bo w naszej dzielnicy ma tylko jeden przystanek – przy Młodzieńczej.

Dziś linia 500 kursuje co 7,5 minuty. Gdyby przy użyciu tej samej liczby autobusów podzielić ją na dwie linie, każda na przystanek przyjeżdżałaby co kwadrans. „Powyższe działanie spowodowałoby duże niezadowolenie społeczne” – pisze przedstawiciel ZTM. Na pewno wśród wsiadających przy Kołowej.

Z resztą i tak zmiana byłaby tylko na chwilę, bo ZTM zapowiada wielką rewolucję w autobusach po otwarciu metra do Trockiej. Możliwe, że 500 będzie dojeżdżała tylko tutaj. Zmiany mają być konsultowane z pasażerami.

 

Na zdjęciu półpuste E7 odjeżdża z Dworca Wileńskiego. Następny przystanek ma dopiero na Zaciszu / fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

84 komentarzy na temat “Szybki autobus E do metra? „Brakuje wozów”

 • 9 listopada 2016 o godz. 07:24

  Potwierdzam (to co wszyscy z Bródna wiedzą), 500 jest zapchana niezależnie od godziny. Ostatnio jeżdżę po 6:00 a i tak jest „przytulnie”, ale przynajmniej dopiero na Kołowej. W godzinach 7-8 nie da się często wejść do autobusu nawet przy Żuromińskiej.

  500 do metra Trocka – bez sensu dojazd do 1 linii zajmie dłużej, przesiadka na Świętokrzysiej nieprzyjemna (przynajmniej jak ktoś jedzie w jedynym słusznym kierunku Mordoru).

 • 9 listopada 2016 o godz. 08:23

  PRZEŚCIGAJĄ SIĘ? ZAPRASZAM NA PRZYSTANEK DW. GDAŃSKI MIĘDZY 14-18 :) TO SIĘ BĘDĄ ŚCIGAĆ ALE Z PASAŻERAMI, KTÓRY WEJDZIE A KTÓRY BĘDZIE CZEKAL NA NASTĘPNY AUTOBUS. CO Z TEGO, ŻE JEŻDZI CO 10 MINUT JAK NIE DA SIE WEJŚĆ TAK JEST ZAJE…..
  RANO TO SAMO CZY 6 CZY 9 NIE WAŻNE. NIE MA JAK ODDYCHAĆ NAWET . JEDEN AUTOBUS TYLKO JEZDZIE DO METRA M1 !!!!

 • 9 listopada 2016 o godz. 08:26

  ZTM ZACHECA ROBIA KAMPANOE DO JAZDY KOMUNIKACJĄ. ALE KOGO ZACHĘCA? NIGDY NIE ZREZYGNUJE Z AUTA W TYM MIEŚCIE. WOLĘ JECHAC SAMOCHODEM 40 MINUT DO PRACY NIŻ 80 MINUT I WIĘCEJ W ZAPCHANYM AUTOBUSIE GDZIE W ZIME WŁĄCZAJA KLIMĘ A W LATO OGRZEWANIE. ALBO W 500 , PEŁNY AUTOBUS A OGRZEWANIE NA FULLA… ZE NIE MA JAK ODDYCHAĆ. TYM MNIE PRZEKONUJE ZTM

 • 9 listopada 2016 o godz. 08:49

  Zdecydowania jestem za. Wsiadam do autobusu nr 500 przy szpitalu i już jest dość ciasno, a na przystanku Kołowa zdarza się, że pasażerowie nie mogą wejść do autobusu. Pragnę dodać, że jazdę rozpoczynam przed godz. 7.00 ( 7.42; 7.48 ), ponieważ później jest tylko łamanie kości i większe korki na Wincentego. Za chwilę przybędzie więcej pasażerów, ponieważ zasiedlone zostaną nowe budynki. To będzie armagedon.

 • 9 listopada 2016 o godz. 08:51

  To świetny pomysł. Wreszcie jakiś Radny zaczął myśleć na Targówku!!! 500 po otwarciu Trocka i tak zostanie bo jak inaczej dojechać do Robda Żaba , Ronda Starzyńskiego czy biurowcach przy Dworcu Gdańskim.

 • 9 listopada 2016 o godz. 08:54

  Nie ma „wozów” na taki świetny pomysł ? Niemożliwe. Z Zielonej Białołęki jeżdżą w połowie puste linie E i jakoś nikomu to nie przeszkadza. E9 do likwidacji . Autobusy z tej linii na wsparcie 527 oraz 500. Zyska ZB i Targówek.

 • 9 listopada 2016 o godz. 08:58

  Uwaga . Mieszkańcy innych Dzielnic niech nie głosują . Szczególnie z Zielonej Białołęki.

 • 9 listopada 2016 o godz. 09:06

  Panie Frankow, co Pan bredzi? Są autobusy do odzyskania z E-7, czy 412. 500-tka wymaga natychmiastowego zasilenia dodatkowym taborem!!!
  Na pętli TARGÓWEK zostawiłeś 162, a zabrałeś 160 najbardziej „popularną” linię na osiedlu.

 • 9 listopada 2016 o godz. 09:17

  Jakoś linie E jeżdżą z Wilanowa na Bemowo / Bemowo na Wilanów i można . Dyrektor Franków jak zwykle pokazał gdzie ma Targówek. Brawo Panie Radny. Zapamiętamy Pana nazwisko.

 • 9 listopada 2016 o godz. 09:30

  Skoro radni tyle proponują, to może teraz głos mieszkańca/pasażera. Kilka propozycji zmian na Bródnie, proszę, sami oceńcie czy mają sens:

  1. Nowy przystanek autobusowy „na żądanie” w połowie wysokości ulicy Bartniczej. Na równoległej ulicy Bazyliańskiej są trzy przystanki: przy Wysockiego, przy św. Hieronima, przy tramwajach. Na Bartniczej mamy wybór albo przy tramwaju albo dopiero przy Wysockiego.

  2. Skasowanie dziwnego i bezsensownego objazdu autobusów ulicą Malborską. Chodzi o linie 120 i 240 (do niedawna 732). Co daje ten objazd? Chyba tylko to, że przystanek przy Ratuszu jest dla tych linii w innym miejscu. Niech 240 pojedzie normalnie ulicą Kondratowicza i Wincentego a 120 prosto Wincentego. Po co na siłę pchać autobusy pod drzwi Ratusza? Teraz przystanki z serii ‚Targówek-Ratusz’ są traktowane z wyższym priorytetem niż ‚Wincentego’ (skrzyżowanie Wincentego z Kondratowicza). A szkoda, że tak jest. Tylko przy tym skrzyżowaniu przydałby się jeszcze przystanek w stronę Bródna, na wysokości stacji benzynowej.
  Cały ten objazd ulicą Malborką miałby sens, jakby w połowie tej ulicy był przystanek. A tak, jest to tylko strata czasu pasażerów.

  3. To już nie Bródno, ale Bródna dotyczy. Żerań FSO, czyli skrzyżowanie ulic Jagielońska, Modlińska, Toruńska. Czy ktoś z ZTM potrafi wyjaśnić, czemu nie ma tam przystanku autobusowego na ulicy Jagielońskiej/Modlińskiej w stronę Tarchomina? Taki przystanek powinien być dokładnie pod mostem. A przystanki, które teraz są, to od mostu oddalone są o dobre 200-300 metrów. Najbliższe to Dyrekcja FSO i z drugiej strony – Żerań FSO, ale dopiero pod centrum handlowym. Czyli jak ktoś jedzie linią 509 i chce się przesiąść w autobus na moście, to musi kawał drogi iść pieszo! Na czas przebudowy był tam przystanek. Niestety, b po skończonej budowie powrócono do ignorowania pasażera.

  Do redakcji: skoro pomysły radnych są publikowane jako artykuły, to może te 3 propozycje zmian też opublikujecie?

 • 9 listopada 2016 o godz. 09:30

  Pan Frankow odpowiada, że nie ma taboru tym samym ucinając dalszą dyskusję. Pan radny niech kieruje sprawę do Dyrektora Witka (tel: 22 4594298), bo Pan Frankow z racji „choroby zawodowej” jest głuchy na wszelkie sugestie :)

  PANIE FRANKOW CZAS ODEJŚĆ I ZWOLNIĆ MIEJSCE DLA MŁODSZYCH, KREATYWNYCH, SŁUCHAJĄCYCH PASAŻERWÓW.

  Przecież komunikacja miejska ma służyć pasażerom, a nie na odwrót.

 • 9 listopada 2016 o godz. 09:34

  Niech mieszkańcy wesprą Radnego i piszą maile do ZTM -u . Redakcja może poda gdzie pisać

 • 9 listopada 2016 o godz. 10:39

  Akurat Zielona Białołęka, a zwłaszcza przystanek Geodezyjna pilnie potrzebują dodatkowych autobusów. Wczoraj o 17.30 na Wileńskim ledwo można było się dostać do E7 a na przystanku Geodezyjna wysiadło koło 30 osób, więc niech nikt nie mówi, że nam są niepotrzebne autobusy. A Targówek i Bródno mają świetną komunikację. Parę tramwajów, do których nawet z Targówka jest dobry dojazd i w niedalekiej przyszłości metro.

 • 9 listopada 2016 o godz. 10:44

  Linia E to super rozwiązanie, ale jeśli ZTM twierdzi, że nie ma autobusów potrzebnych na stworzenie Ekspresu, to są jeszcze inne możliwości stosowane w Warszawie już od wielu lat. Np. uruchomienie dla 500 dodatków, zwanych wtyczkami – dodatkowe autobusy, nie uwzględnione w rozkładzie, które wspomagają w godzinach szczytu pojazdy rozkładowe. Można jeszcze stworzyć linię przyśpieszoną okresową np. 400, która mogłaby być obsługiwana krótszymi autobusami 12 metrowymi, wspomagającymi pięćsetkę.

 • 9 listopada 2016 o godz. 10:49

  ZTM jak mówi to ma rację. Nie da się na Targówku ale da się w Wilanowie , Białołęce i Bemowie.

 • 9 listopada 2016 o godz. 10:51

  my się ściskamy w 500, że się oddychać nie da, a Białołęka ma dwie linie E do metra w połowie puste. Super. Zapamiętamy to.
  A skrócenie 500 do metra Trocka to najgłupszy pomysł jaki słyszałam od lat!

 • 9 listopada 2016 o godz. 11:02

  LINIA E2 Z WILANOWA JEZDZIE CO 5 MINUT DO POŁOWY PEŁNA. A DLA NAS NIE MA AUTOBUSU I 500 PEŁNA. NAWET GDYBY 500 JEZDZILA CO 3 MINUTY I TAK BEDZIE PEŁNA!!!

 • 9 listopada 2016 o godz. 11:39

  500 to obecnie raj dla kieszonkowców, widziałem już parę akcji i sama mało portfela nie straciłem. Uważajcie

 • 9 listopada 2016 o godz. 11:42

  DO IGIGI: O KTÓREJ GODZINIE?

 • 9 listopada 2016 o godz. 11:46

  500 do Trockiej? Idiotyzm ZTM u jest bez granic!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 9 listopada 2016 o godz. 11:58

  Ja proponuję aby po otwarciu metra na Targówku wszystkie autobusy jeździły tylko w jedynym słusznym kierunku – do Trockiej! Tramwaje też, wybuduję się odnogę od Ronda Żaba do Trockiej a odzyskane tereny wzdłuż torów w kierunku Starzyńskiego i Wileńskiego zabudować mieszkaniami, sorry apartamentowcami

 • 9 listopada 2016 o godz. 12:18

  Mój syn jeździ do elektryka na Zajączka na Żoliborzu. jeździ 500 i wysiada na Gdańskim. Dobrze że do 2019 roku skończy. Bać się trzeba ZTM.

 • 9 listopada 2016 o godz. 12:26

  No nie wiem czy jest się czego bać, pojechałby 500 do Trockiej, potem metrem do Świętokrzyskiej, potem przesiadka w pierwszą linię do Gdańskiego i jest w szkole. Książkę sobie poczyta, do klasówki się przygotuje, może jakąś znajomość nawiąże, kondycje sobie poprawi od tych ciągłych przesiadek, jak mu autobus za wcześnie przyjedzie, albo za późno, to sprint przećwiczy. Parę pozytywów jest

 • 9 listopada 2016 o godz. 12:27

  do warszawiak z Lewandowa:)

  30 osób? No cała masa! Koniecznie trzeba tam stację metra zbudować, tramwaj i lotnisko.

  Przestańcie powtarzać jak mantrę, że Bródno ma świetną komunikację! Zapraszam rano do autobusu 500, dowiesz się co to tłok i korki. Albo zarezerwuj sobie pół godziny żeby się dostać z Podgrodzia do tramwajów okrojonymi po raz kolejny liniami autobusowymi.

 • 9 listopada 2016 o godz. 12:32

  Po pierwsze nie bawiliśmy się w piaskownicy, żebyś mi per ty tutaj pisał. Po drugie powtórzę Waszą ulubioną mantrę: Trzeba było kupić mieszkanie gdzieś indziej:) My mamy tylko 112, czyli tak zwany autobus widmo, który krąży po Bródnie i marne E7 jeżdżące tylko w godzinach szczytu i nie w weekendy. Jak jest wypadek na Trasie Toruńskiej, albo inne utrudnienia, to na 112 można i godzinę czekać!

 • 9 listopada 2016 o godz. 12:54

  Tak gadasz gadasz a ciężko podjechac trzy przystanki to taki wysiłek a jak nie trzy to dwa i jeden przejść się na piechotę do tramwaju ? Jak chce się dojechać wygodnie i komfortowo to trzeba trochę pokąbinować a nie iść na łatwiznę… Nie jest to nic szczególnie trudnego. Jak chce się ruszać prosto z pod domu to albo samochodem albo taksówką

 • 9 listopada 2016 o godz. 13:02

  do matka od ojca: dokładnie. Warszawę lepiej pozna :D a nie chłopak się przyzwyczai do ludzi z 500. Ludziom trzeba urozmaicić nudne zycie :)))

  500 najukochańszym autobusem :D Uwielbiam tulić się do młodych niewiast o 7:30 rano :)))) wręcz macanie za free

 • 9 listopada 2016 o godz. 13:08

  My daliśmy 500 plus a PO chce Wam zabrać 500 do Gdańskiego. Przyjdziemy i 500 ruszyć nie damy jak 500 plus. Dzięki ZTM!!! Na Was PIS zawsze może liczyć. PO wyborach jednak potrzebna będzie w ZTM-ie dobra zmiana. Dla dobra mieszkańców Targówka.

 • 9 listopada 2016 o godz. 13:09

  nie trzy, a pięć przystanków to raz, 2 km.
  Idziesz na autobus, czekasz, bo oczywiście nigdy nie na czas, stoisz w korku jadąc do tramwaju, czekasz na tramwaj, jedziesz tramwajem, potem jeszcze piechotą (nie każdy pracuje tuż przy linii 1). Wychodzi godzina. Odległość do pokonania niecałe 8 km.
  I to ma zachęcać do komunikacji miejskiej?

  Masz problem, że na Podgrodziu przydałaby się porządna komunikacja dowożąca do tramwaju, a nie jeden wiecznie opóźniony autobus na 15 min (rano pół biedy, ale z powrotem to dramat). Do tramwaju mam 2 km. Tutaj to nie problem, ale wielki krzyk Białołęki, że z tramwaju do metra będą musieli iść 200 m (!) to jest ok? Z tego powodu żądają przesunięcia stacji metra! Paranoja.

 • 9 listopada 2016 o godz. 13:10

  Pomyliles chyba Warszawe ze swoja rodzinna wioska gdzie do PKSu trzeba isc 5 km miedza

 • 9 listopada 2016 o godz. 13:21

  Dno i metr mułu. Cebulactwo zawsze prędzej czy później wyjdzie. Szlachcicu.

 • 9 listopada 2016 o godz. 13:23

  aha, zapytaj kogoś gdzie jest Podgrodzie, a gdzie na Bródnie są tramwaje, albo spójrz na mape, ale odczytanie jej raczej przekracza twoje możliwości sądząc po poziomie komentarzy.

 • 9 listopada 2016 o godz. 14:26

  Nam chodzi zwyczajnie o to, że praktycznie z każdego miejsca na Targówku, czy na Bródnie jest po kilka autobusów, czy tramwajów. Inna kwestia, że się stoi w korku, ale my nie mamy praktycznie żadnej komunikacji!

 • 9 listopada 2016 o godz. 15:06

  Pracuje w KPMG w biurowcu przy Gdańskim. ( sprzątam ) jak ZTM wyobraża sobie mój dojazd z 500 skierowaną do Trockiej? Na 2 przesiadki? Debilizm.

 • 9 listopada 2016 o godz. 15:27

  509 kursuje w szczycie z Nowodworów co ….. 4 minuty!! Już wiecie dlaczego dla Was nie ma wozów! !!!

 • 9 listopada 2016 o godz. 15:45

  500 jest już jednym sensownym autobusem- 114 częstotliwość zmniejszona z 10 do 12 minut, 527 z 6 minut do 10, 156 z 15 minut do 30, 512 usunięte z Bródna-wszyscy więc czy im się to podoba czy nie muszą jeździć 500. Takiej sytuacji nie ma na żadnym innym dużym osiedlu.

  śmieszne jest też to, że z wileńskiego 169 jedzie dłużej niż 500 z Gdańskiego- po co właściwie jest ta druga linia metra?

  Jakimś pomysł byłby też autobus bezpośrednio do Metra Marymont.

 • 9 listopada 2016 o godz. 16:10

  tym z bródna zrobić dodatkową linię 500+ i po kłopocie. A tak swoją drogą nie możecie jeździć MLEKIEM? Bo panie MLEKO ma najszybszy transport…

 • 9 listopada 2016 o godz. 16:11

  A gdzie Jelcze Ogórki z przyczepami JA SIĘ PYTAM? PYTAM SIĘ!

 • 9 listopada 2016 o godz. 17:08

  @Warszawiak z Lewandowa

  mylisz się. Do metra mamy wyłącznie 500. Fakt że jak się chce jechać z Bródna w inne miejsca to nie jest nienajgorzej, ale dojazd do metra to koszmar -je st o wiele gorzej niż na zielonej białołece.

  I jak wiele osób na Bródnie potrzebuje jechać do Ząbek czy Marek, bo tam rzeczywiście mamy dobry dojazd.

 • 9 listopada 2016 o godz. 17:44

  generalnie chodzi o to żeby zachęcić jak najwięcej osób do przesiadki do prywatnych samochodów. Władze miast promują jazdę samochodem, jest wiele udogodnień dla kierowców, a pasażerom komunikacji miejskiej urzędnicy starają się obrzydzić podróż autobusami.

 • 9 listopada 2016 o godz. 19:30

  Po otwarciu metra na Trockiej – 500 można będzie spokojnie zlikwidować- przecież z Podgrodzia na Trocka można się przejść spacerkiem, a autobusy się przerzuci na Zieloną BIałołekę, bo tam czasem się zdarza że dwie albo nawet trzy osoby w E7 albo E9 muszą stać! Po prostu skandal ludzie nie po to kupowali tam apartamentowce żeby stać w autobusie!

 • 9 listopada 2016 o godz. 19:38

  Wozów nima bo poszła kasa na ścieżki i wypłaty reprywatyzacyjne. Nima wozów a te co są to developerzy cisną żeby dać na Zieloną Białołeke . No wita tam każdy musi mieć trzy miejsca sidzonce jak w E9 albo jeszcze niedawno w E7. Wymusilista zatrzymanie E7 na Młodzieńczej i tera developerzy się wkurzyli . A tak fajnie było. Mogli sprzedawać mieszkania z hasłem – trzy miejsca sidzonce zawsze wolne.

 • 9 listopada 2016 o godz. 20:28

  ale w tramwajach jest jeszcze gorzej. 1 to tak szarpie i tez ogrzewanie na fulla chociaz mrozu nie ma jeszcze. jakis psychopatow do tej komunikacji miejskiej na kierowcow zatrudniaja. nie da sie normalnie z tego brodna wyjechac tylko jak bydlo sie tloczyc i pozniej caly dzien smierdziec bo pan kierowca dylizansu temperature na 50 stopni ustawił. DRAMAT!!! Chyba hanka msci sie na targowku za to ze chce ją odwołac.

 • 9 listopada 2016 o godz. 20:41

  Dyr. Frankowa pogonić, bo to naczelny szkodnik w komunikacji miejskiej. Facet mieszka na Targówku, a tak go nie znosi. Tekst o skracaniu 500 do metra na Trockiej nadaje się na prima aprilis.

 • 9 listopada 2016 o godz. 21:03

  Zamiast kierować 500 na Trocką lepiej wysłać pracowników ZTM u do ….. szkoły albo na doszkalanie.

  Za 3 lata Franków i PO będą mogli zarządzać ale co najwyżej ruchem ciężarówek z betonem w firmach budowlanych. Tych ludzi wybory zmiotą. Na Targówku PIS dostanie 90 %.

 • 9 listopada 2016 o godz. 21:10

  Do Ala : Franków kadzi Białołęce i innym Dzielnicom kosztem Targówka. E 2 , E 7 E9, itp. Czemu na Ursynowie nie zlikwidowano np 503 ? To ZTM zablokował jazdę mostem Śląskim do Śródmieścia. Liczył na zakorkowania Gdańskiego i likwidację wszystkich autobusów z Targòwka? Gdzie chciał dać zagospodarowane wozy ?

 • 9 listopada 2016 o godz. 22:35

  Brodno ma tramwaje i swietny dojazd we wszystkich kierunkach, nie potrzeba nic wiecej. Jedynie moze tramwaj z zb do centeum i to wszystko na co czekamy.

 • 10 listopada 2016 o godz. 07:39

  Mieszkancy pozdrawiana syna pana Frankowa. I żegnamy

 • 10 listopada 2016 o godz. 09:17

  Jak u kogoś w rodzinnej miejscowości PKS zajeżdza 2 razy dziennie to mu sie wydaje ze komunikacja na Brodnie jest super, nawet przesiadki go kręcą bo to miła odmiana po PKSie w którym często się trzeba rozebrać z okryć wierzchnich bo tak się długo jedzie

 • 10 listopada 2016 o godz. 10:01

  do wtf: dokładnie, widać z przyjezdny. Dla niego frajda ze jedzie godzinę z Targówka do Gdańskiego.

 • 10 listopada 2016 o godz. 10:20

  Nie jestem z żadnej wioski, tylko z Warszawy od urodzenia i nadal powtarzam, że na Bródnie komunikacja jest dobra. Dziś wioząc dziecko do przedszkola autobusem 112 specjalnie zmierzyłem czas przejazdu z przystanku Łojewska (to prawie Podgrodzie) do Kondratowicza, czyli tramwajów. Jechał autobus 5 minut, a była 7:40. Dałbym wiele, aby mieć takie połączenie do tramwaju, który jedzie około 20-25 minut do metra.

 • 10 listopada 2016 o godz. 10:45

  Skoro jesteś na Bródnie przejazdem to się nie wypowiadaj o tutejszej komunikacji bo nie masz o niej zielonego pojęcia

 • 10 listopada 2016 o godz. 10:59

  Po pierwsze nie jesteśmy per Ty, a po drugie proponuję pomieszkać choć parę dni w okolicy ulicy Geodezyjnej i wtedy zobaczysz jaką macie tak naprawdę rewelacyjną komunikację.

 • 10 listopada 2016 o godz. 11:11

  @warszawiak z Lewandowa:) więc weź pod uwagę, że musisz się wydostać z domu i dojść na przystanek – to jest 10 min, tabliczka z rozkładem to tylko nieśmiała sugestia i czekasz kolejne 15 min aż coś przyjedzie, jak przyjedzie to w 5 min dowozi cie do tramwaju, na ktory musisz dojsc i zaczekac, co daje +10 min. Czyli już po 40 min od wyjścia z domu jedziesz tramwajem w kierunku upragnionego metra.
  Mówię to jako osoba, która często musi korzystać z przystanków przy Łojewskiej – czasy o których piszę są jak najbardziej rzeczywiste. Przebycie tych 2 kilometrów potrafi zająć tyle ile jedzie pociąg z Modlina na Gdański.

 • 10 listopada 2016 o godz. 11:13

  i skoro mieszkasz na Lewandowie to dlaczego zajmujesz dzieciom z Bródna miejsce w przedszkolu? Na Białołęce sobie zapisz… znam wiele osób z Bródna, których dzieci nie dostały miejsca!

 • 10 listopada 2016 o godz. 11:16

  do mlynek
  Brawo, chociaż jeden normalnie myślący. Mam to samo, jeżdżę z tego samego przystanku i moja koleżanka z Legionowa jedzie do pracy krócej ode mnie!
  warszawiak z Lewandowa:)
  zapoznaj się z zasadmi netykiety, w Internecie sobie nie „panujemy”. I nie narzekaj tak strasznie, nikt Ci nie kazał kupował na Geodezyjnej, skoro taka cudowna komunikacja na Bródnie trzeba było kupić tutaj. No ale jak chce się mieć ciastko i zjeść ciastko to sorry

 • 10 listopada 2016 o godz. 11:28

  z młynkiem też się zgadzam 100%, zwłaszcza w kwestii czasu wydostania się z Podgrodzia w kierunku upragnionego metra, dodam tylko ok. 4 min na korek na Suwalskiej w godzinach szczytu

 • 10 listopada 2016 o godz. 11:41

  Chodzi mi o to, że macie na Bródnie duży wybór linii autobusowych i tramwajowych, a to, że stoją w korku, to już inna kwestia. Temat przedszkola nie jest tematem artykułu o ile się nie mylę. Natomiast to już nie moją wina, że na Białołęce dopiero budują przedszkole, a na Bródnie przyjmują nasze dzieci bez problemu…

 • 10 listopada 2016 o godz. 13:07

  To że jest duży wybór linii autobusowych to nie znaczy że komunikacja jest dobra, poczytaj sobie komentarze ze zrozumieniem to może zrozumiesz czemu, poza tym nie zgadzam się z twierdzeniem że wybór linii autobusowych jest duży na Bródnie. Na Tarchominie jest np. dużo większy i jest kilka linii przyspieszonych, a na Bródnie tylko 1 i to dowozowa tylko do metra a 509 jeździ przez kilka dzielnic. marzy mi się taki autobus na Bródnie

 • 10 listopada 2016 o godz. 13:14

  DO WARSZAWIAK Z LEWANDOWA: A CO NAS OBCHODZĄ SŁOIKI NA BIAŁOŁECE? WIEDZIELISCIE, ZE KUPUJECIE WYMARZONE M2 NA POLACH. I JESZCZE WALCZYCIE, ABY METRO PODCIĄGNĄC NA BIAŁOŁEKĘ! WSTYD!!!
  MY SIĘ GNIECIEMY, A HRABIA I TAK JEZDZI SAMOCHODEM ALE W TEMACIE ZTM MA NAJWIECJE DO GADANIE. PO DRUGIE ;: DZIECKO NA BRÓDNIE? 7 DZIECI NA JEDNO MIEJSCE A SŁOJE Z BIAŁOŁĘKI MAJĄ MIEJSCE W PRZEDSZKOLACH. PEWNIE SPECJALNIE ROZWÓD BRANY

 • 10 listopada 2016 o godz. 13:22

  Dokładnie, co mi z tego, że jest duży wybór?
  Zresztą taki strasznie duży?
  Przenalizujmy na przykładzie przystanku Łojewska
  112 wiecznie spóźniony z powodu tragicznie długiej trasy, nie ma sensu na niego czekać w godzinach szczytu, zresztą i tak zaraz staje w korku na grota, a w drugą stronę? Dzięki do ikei pojadę sobie samochodem
  114 okrojony po wakacjach po raz kolejny, co 12 minut w szczycie, trasa może i dobra, ale korek na TT, więc wykorzystywana jako dowozówka do tramwaju i to tylko rano, bo po południu można korzenie zapuścić czekając na kierunek Bródno
  156 na dw. wschodni, powalająca częstotliwość co 30 min.
  256 nowy twór wożący na targówek mieszkaniowy, również co 30 min.
  345 co 30 min., ale po co mi jechać do Ząbek?
  409 tylko w weekendy
  414 co 15 min. w godzinach szczytu, korek na TT, dla mnie tylko jako dojazd do tramwaju
  500 jedyna sensowna linia, ale niemiłosiernie zapchana
  z drugiego przystanku jeszcze
  169 dw. wschodni, może i sensowna, ale ja akurat nie korzystam, bo nie potrzebuję tam jeździć na co dzień
  227 ochłap pozostały po podziale linii 127, co 30 min., jedyny bezpośredni co centrum, ale niemiłosiernie długo się tłucze
  118 korek na TT, rozkład okrojony po wakacjach, korki w okolicach Dobrej, nadaje się do jazdy tylko w weekendy

  no i co? Tak strasznie dużo jak na tak ogromne osiedle?

 • 10 listopada 2016 o godz. 13:50

  Chciałbym tylko panu/pani o ciekawym nicku „Kocham 500” przypomnieć, że jak tylko otwierali pierwszą linię metra, to na Kabatach wysiadało się w polu i w lesie, ale może tego nie pamiętasz, bo za młody jesteś sądząc po poziomie komentarza. Po pierwsze nie wozi samochodem, tylko autobusem, żeby nie korkować dodatkowo ulic, po drugie dziecko dostało się do przedszkola uczciwie, ale to nie jest temat dyskusji.

 • 10 listopada 2016 o godz. 14:16

  156 kiedyś to był fajny autobus. az się boje co będzie jak zbudują metro. Paraliż. Oprócz metra nie dojadę do centrum innym sposobem MASAKRA

 • 10 listopada 2016 o godz. 18:50

  Część osób zachwala komunikację tramwajową na Bródnie, ale ja widzę niebezpieczne zmiany również na tym polu… Na razie dotyczy to zwłaszcza kursów późnowieczornych, z których ostały się tylko nieliczne. Jeszcze 2-3 lata temu ostatnia „1” z Dw. Gdańskiego odjeżdżała o 23:40. Była też 23:20 i kilka minut po 23. Około 23:30 ze Starego Miasta wyruszała ostatnia „4”. A obecnie z centrum po godzinie 23 jest już tylko 1 (słownie: jeden) tramwaj – „1” o 23:06! Ostatni kurs, który nie kończy się w zajezdni „Praga” na linii „25” jest o 22:12 (przestanek Centrum)! Ponad półgodziny wcześniej kończy również kursowanie z Pl. Wilsona „114”. ZTM zapowiadał zwiększenie kursów nocnych… No cóż „N64” rzeczywiście zaczęło jeździć dwa razy na godzinę. Ale trwało to tylko jakieś 2 miesiące… A i jakoś „41” wciąż na wakacjach, a do „1” w szczycie ciężko wsiąść. Trzeba walczyć o komunikację na Bródnie, bo to idzie ewidentnie w złym i coraz gorszym kierunku. Jak tak to będzie szło to zanim wybudują metro, zostanie nam jeden autobus i dwa tramwaje na godzinę…

 • 10 listopada 2016 o godz. 19:25

  500 nie damy skasować do Gdańskiego nawet po otwarciu metra na Bródnie. Przecież ona robi inne połączenia .

 • 10 listopada 2016 o godz. 21:22

  moja propozycja zmian- E7- likwidacja E9-likwidacja, 527-skrócenie trasy do tramwajów na rembelińskiej, które jak powszechnie wiadomo są tak dobrym środkiem transportu, że nawet metra nie potrzeba.

  Odzyskane autobusy na E3- kursujące co 7,5 na trasie dw. gdański-podgrodzie bez przystanków przy rondzie babka, starzyńskiego i żaby.

 • 10 listopada 2016 o godz. 23:15

  Napisz te propozycje na jakimkolwiek forum Zielonej Białołęki, to zobaczysz jakie będą komentarze.

 • 11 listopada 2016 o godz. 05:28

  Ja bym nie dzielił 500 na 2 linie. Ten wydzielony ekspres niewiele szybciej dojechałby do metra, bo i tak stałby na św. Wincentego w korku, więc na większości trasy nic by nie zyskał, a poza tym przypominam jak skończyło kiedyś wspominane tu przez kogoś E-3. Najpierw przekształcono je w 400, żeby pół roku później połączyć z 500. Oczywistym jest, że pięćsetka wymaga natychmiastowego wzmocnienia, bo rano warunki podróży nią to jakiś koszmar – za Żuromińską ledwo idzie się wcisnąć albo nie da się w ogóle wsiąść. Po południu przy Gdańskim też zapełnia się bardzo konkretnie i przy Rondzie Starzyńskiego nie ma już łatwości wejścia do autobusu, bo jest bardzo duży tłok. Szkoda, że wycofano dodatkowe kursy, tzw. wtyczki, które były choćby jesienią 2013. Były to co prawda najczęściej krótkie, 12-metrowe autobusy, ale skutecznie pozwalały odciążyć pozostałe brygady tej linii. Inna sprawa to korki na św. Wincentego, które też dopiekają 500, ale na to już ciężko poradzić.

  Mam jeszcze 2 uwagi. Pierwsza to do osoby, która pisała artykuł: proszę poprawić „z resztą” na „zresztą”, bo obecnie jest niepoprawnie.

  A druga do użytkowników komentujących artykuł: Szanujmy się. Ja wiem, że Białołęka i Targówek nie darzą się ostatnio sympatią, ale zachowujmy kulturę wypowiedzi. ;-)

 • 11 listopada 2016 o godz. 09:50

  Czyzby tramwaje byly dobre tylko dla plebsu z Brodna a dla arystokracji z zielonej bialoleki juz nie?

 • 11 listopada 2016 o godz. 11:10

  Jak usprawnić wyjazd z Targówka? Zbudować Nowotrocką i Nowostalową. Poszerzyć św Wincentego, Swojską i Łodygową. Przedłużyć Ziemowita do Łomżyńskiej, przedłużć Witebską na Pragę. Połączyć Matki Teresy z Jagiellońską jeszcze przed budową mostu. Samą jagiellońską puścić wreszcie tunelem pod centrum Pragi co odblokuje układ drogowy przy Dworcu Wileńskim, gdzie koniec końców kończy połowa podróżnych z Targówka.

 • 11 listopada 2016 o godz. 11:12

  Do tego Obwodnica Pragi, a po 2020 zacząć przymierzać się do Trasy Olszynki. W każdym bądź razie trzeba zacząć w ogóle coś robić. Na Targówku brakuje połączeń z innymi dzielnicami. I tych przelotowych i tych lokalnych, które przekjęłyby część ruchu.

 • 12 listopada 2016 o godz. 22:16

  Bródno na marsze KOD!!!! wtedy dostaniecie E-3 z powrotem i 227 co 10 minut.

 • 14 listopada 2016 o godz. 06:48

  Czytając Państwa cieszę się, że nie jestem jedyną osobą, która mieszka na Bródnie i nie chce metra. Ja się boję, że przy Rembielińskiej pod moim blokiem jak wrócę do domu nie będzie można przejść, a wszystkie linie włącznie z tramwajowymi utną bo metro. Masakra, szczerze to niech Ci z Zielonej biorą to gó**iane metro, sami zobaczą co będzie jak je wybudują ;/ Najazd z okolicznych wioch i jeszcze gorszy armageddon.

 • 14 listopada 2016 o godz. 07:59

  Przede wszystkim konieczna jest Trasa Mostu Krasińskiego z buspasem.
  Po drugie konieczne jest metro prosto na Białołękę wschodnią, Trasa Olszynki Grochowskiej, i Trasa Świętokrzyska.
  Po trzecie, konieczne jest oddanie autobusów, które zlikwidowała HGW: 127,E-3, 524, 506.
  Idea wekarni (ZTM) polegała na tym, żeby komunikację oprzeć na metrze, ale budowa metra idzie nieudolnie (po wstąpieniu do UE miało niby przyśpieszyć), a komunikację na naszych osiedlach wykastrowano, zostawiając linie w postaci jakichś kikucików (pewnie leczyli decydenci swoje kompleksiki).
  Nie dziwne więc, że 500 to praktycznie jedyny autobus z podgrodzia i , że tak jest zapchany.
  Gdyby ZTM postępował uczciwie i logicznie, to linie przewidziane jako dowózka do metra kursowały by z częstotliwością metra. A tak to mamy, co mamy.

 • 14 listopada 2016 o godz. 11:04

  No bez przesady, linie E-3, 127, 506 i 524 obecnie nie mają już sensu. E-3 – gdyby nie było korków na Św. Wincentego – wtedy jak najbardziej. Ale korki są i to duże, więc wystarczy wzmocnienie 500, bo zysk czasowy takiego E-3 w stosunku do pięćsetki byłby rzędu 3 minut. 127 – niby fajna to była linia, ale długa trasa powodowała opóźnienia. A poza tym… czy naprawdę jest potrzeba bezpośredniego połączenia Bródno-Ochota/Włochy? 227, zastępujące 127, łączy Bródno ze Śródmieściem, a tam można się wygodnie przesiąść, choćby w 127. 524 nie ma już w tej chwili najmniejszego sensu. Od Wilsona/Marymontu (w zależności od wariantu trasy) dubel metra i tramwajów. 506 byłoby dobre jedynie na Powiśle, ale tu z kolei dublowałoby 118, które swoją drogą, mogłoby jeździć częściej, ale niestety… korki, które skutecznie zabijają linię. Od Powiśla 506 to obecnie również dubel metra, a potem linii tramwajowych, a ponadto wiecznie zapchana Świętokrzyska…

 • 15 listopada 2016 o godz. 08:18

  227 powinno kursować do Zachodniego i częściej. Obecnie to taki „PKS grójecki”

 • 15 listopada 2016 o godz. 09:33

  Do: Skierski.

  To prawda co waćpan naskrobał, ale tylko po części.
  Istotą problemu nie jest to, że zlikwidowano linie, które niby niejako straciły sens. One straciły i owszem, ale tylko na pewnych wycinkach swych tras. Problem jest w tym, że po ich likwidacji, nie dano nic w zamian. Taka 500 powinna jeździć co 1-3 minuty! I nie jest argumentem, że są korki. Korki były, są i będą i to nie powód by likwidować komunikację, bo wtedy korki robią się jeszcze większe!

 • 15 listopada 2016 o godz. 15:35

  Też ubolewam nad tym, że po likwidacji tamtych linii praktycznie nic dostaliśmy, ale napisałem także o wzmocnieniu 500, co obecnie jest więcej, niż konieczne. Przydałoby się także więcej kursów z Bródna przez Most Grota, ale jak czasem rano wjeżdża się na most… no nieraz jest dobrze, ale często jednak konkretnie się utyka.

 • 20 listopada 2016 o godz. 22:04

  dobrym pomysłem byłoby wybudowanie stacji kolejowej przy Rondzie Żaba – SKM jedzie przez Warszawa Wschodni, Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia w kierunku do Lotniska Chopina.

  Istnieje już Stacja WILNO na tracie z Dw. Wileńskiego

 • 27 listopada 2016 o godz. 18:12

  „Zresztą” pisze się razem.

 • 24 grudnia 2019 o godz. 15:30

  Wariat powiedziałby:,,500 co 2 godziny, autobusy na 20 minut i inne autobusy z >bródna do kosza. Metro mają za 5 km i >starczy. Najwyżej będą na dachach, rowerach, biegać >piechtą.” ,,>” Zaznaczył*m błędy. Dziš wigilia.

 • 24 grudnia 2019 o godz. 15:31

  ,,20 minut” w sensie ,,20 osób”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.