Narkotyki pod szkołą na Targówku Fabrycznym

20
Share

Zaczęło się od e–papierosa, skończyło na zatrzymaniu dwójki nastolatków z zakazanymi substancjami.

 

Jeśli nie wiecie: palenie wyrobów tytoniowych na terenie szkoły jest oficjalnie zabronione. Dotyczy to też e–papierosów, czyli tzw. elektronicznych papierosów. 17–letni Paweł Ł. tego nie wiedział.

W poniedziałek 12 grudnia nastolatka z e–fajką na placu przed zespołem szkół przy ul. Mieszka I (na marginesie, zabytkowy budynek szkoły ma już świeżo wyremontowaną elewację – w dość, hm, kontrowersyjnych kolorach) zauważył patrol straży miejskiej.

Strażnicy poinformowali Pawła Ł., że popełnia wykroczenie. Młody człowiek zachowywał się bardzo nerwowo, a poproszony o wyjęcie schowanego e–papierosa zaczął całkiem opróżniać kieszenie. Ku zdziwieniu stażników wyjął też… foliową torebkę z suszem roślinnym.

Bez krzyżowego ognia pytań 17–latek przyznał, że jest to marihuana, która jednak nie należy do niego. Właścicielką miała być jego rówieśniczka, Marzena M., która szybko się znalazła w pobliżu. Strażnicy szybko wezwali policjantów, którzy wraz z dwójką młodych amatorów suszonych roślin udali się do komisariatu na Chodeckiej.

Nie poruszamy w tym artykule tematu ścigania za posiadanie przy sobie niewielkich ilości marihuany… Ale pamiętajcie, żeby nie palić niczego na terenach należących do szkół. Nawet e–papierosów.

 

zdjęcie na górze: przedwojenny budynek szkoły przy ul. Mieszka I świeżo po kontrowersyjnym remoncie elewacji / fot. targowek.info

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx