Narkotyki pod szkołą na Targówku Fabrycznym | targowek.info

Narkotyki pod szkołą na Targówku Fabrycznym

Zaczęło się od e–papierosa, skończyło na zatrzymaniu dwójki nastolatków z zakazanymi substancjami.

 

Jeśli nie wiecie: palenie wyrobów tytoniowych na terenie szkoły jest oficjalnie zabronione. Dotyczy to też e–papierosów, czyli tzw. elektronicznych papierosów. 17–letni Paweł Ł. tego nie wiedział.

W poniedziałek 12 grudnia nastolatka z e–fajką na placu przed zespołem szkół przy ul. Mieszka I (na marginesie, zabytkowy budynek szkoły ma już świeżo wyremontowaną elewację – w dość, hm, kontrowersyjnych kolorach) zauważył patrol straży miejskiej.

Strażnicy poinformowali Pawła Ł., że popełnia wykroczenie. Młody człowiek zachowywał się bardzo nerwowo, a poproszony o wyjęcie schowanego e–papierosa zaczął całkiem opróżniać kieszenie. Ku zdziwieniu stażników wyjął też… foliową torebkę z suszem roślinnym.

Bez krzyżowego ognia pytań 17–latek przyznał, że jest to marihuana, która jednak nie należy do niego. Właścicielką miała być jego rówieśniczka, Marzena M., która szybko się znalazła w pobliżu. Strażnicy szybko wezwali policjantów, którzy wraz z dwójką młodych amatorów suszonych roślin udali się do komisariatu na Chodeckiej.

Nie poruszamy w tym artykule tematu ścigania za posiadanie przy sobie niewielkich ilości marihuany… Ale pamiętajcie, żeby nie palić niczego na terenach należących do szkół. Nawet e–papierosów.

 

zdjęcie na górze: przedwojenny budynek szkoły przy ul. Mieszka I świeżo po kontrowersyjnym remoncie elewacji / fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

20 komentarzy na temat “Narkotyki pod szkołą na Targówku Fabrycznym

 • 14 grudnia 2016 o godz. 20:38

  Szkoda, że ta szkoła po remoncie otrzymała tak słabe malowanie. Mozna było zrobić coś porządnego, a będziemy mieć teraz taką nachalną ‚jajecznicę’ przez parę najbliższych dekad. A można było np. tak:

  http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=136703645&postcount=3931

  I to nie kosztuje wcale więcej.

 • 15 grudnia 2016 o godz. 04:15

  Hahahaha jaki tępy leszcz XD ja to bym go ukarał nie za posiadanie, ale za sposób w jaki wpadł + 20 pasów na goły tyłek za sprzedanie koleżanki XD

 • 15 grudnia 2016 o godz. 07:47

  Dlaczego nie poruszacie tematu posiadania niewielkich ilości? Przeciez artukuł jest o dzieciakach? Zabrakło odwagi czy to tzw. lewackie poglądy dają o sobie znać?

 • 15 grudnia 2016 o godz. 08:54

  „Dlaczego nie poruszacie tematu posiadania niewielkich ilości? Przeciez artukuł jest o dzieciakach? Zabrakło odwagi czy to tzw. lewackie poglądy dają o sobie znać?”

  Dokładnie!!! Popieracie narkotyki? Co to za portal?

 • 15 grudnia 2016 o godz. 09:10

  Fajny artykuł. Dobrze napisał „Syrkomil” w 2 części wypowiedzi: ” ja to bym go ukarał nie za posiadanie, ale za sposób w jaki wpadł + 20 pasów na goły tyłek za sprzedanie koleżanki XD”. Dokładnie ;) .

 • 15 grudnia 2016 o godz. 10:56

  I tak palą na okrągło…. kable na tyłach szkoły, przy torach, pod wiaduktem Kraśnickiej, I W WIELU MIEJSCACH TGK ale tego pachołki HGW nie widzą bo kręcą się przy gimbach taksówkach i babciach z pączkami

 • 15 grudnia 2016 o godz. 13:50

  do KOSMOS: AKURAT TO ŻE W NASZYM CHORYM KRAJU IDZIE SIĘ DO WIEZIĘNIA ZA POSIADANIE GRAMA NA UŻYTEK WŁASNY DLA RELAKSU RAZ NA ROK TO JEST ABSURD …

  DILEREM NIE BYŁ. A NARKOTYKI SĄ WSZĘDZIE WIĘC ŁAPAĆ DILERÓW I TYCH CO PRODUKUJĄ A NIE DZIECIAKA ZA GRAMA

 • 15 grudnia 2016 o godz. 16:30

  Co za debil jest autorem tego równie debilnego „artykułu”?

 • 15 grudnia 2016 o godz. 23:22

  kolorki połowy blokow po ociepleniu to wygladaja jakby ktos jakies twarde narkotyki zazywal ;D

 • 16 grudnia 2016 o godz. 12:06

  Boże, widzisz i nie grzmisz.. Kto do jasnej ….. wybierał ten kolor? Ktoś z zaburzeniami psychicznymi??? ślepy na chybił trafił?1 czy ktoś po kilku plastrach LSD????

 • 16 grudnia 2016 o godz. 13:07

  LSD NA PLASTRY? COS NOWEGO

 • 16 grudnia 2016 o godz. 14:06

  @jANUSZ: odsyłam choćby do wikipedii.. (przedostatni akapit)

 • 16 grudnia 2016 o godz. 16:15

  heh, dzieciaki zobaczyly jak ich szkola wyglada po remoncie to i same zapragnely wybrac sie w kwasna podroz xD

 • 18 grudnia 2016 o godz. 00:13

  Ja uważam, że kolory są ok. A jak ktoś ma inne zdanie to niech zobaczy jak ta szkoła wyglądała przed remontem… Po pierwsze trzeba zobaczyć kolory na żywo, a nie to co przekłamuje komputer…

 • 18 grudnia 2016 o godz. 12:12

  Widziałem kolory. Są słabe, nie akcentują tego co powinny a tego typu architekturze. Ktoś nawet wrzucił linka w komentarzy do lepszego malowania. Przed remontem szkoła wyglądała źle, bo była w złym stanie technicznym. Architektonicznie prezentowała się dużo lepiej. Mieliśmy urozmaiconą, może i tanią, ale na swój sposob elegancką elewację z droższymi materiałami tu i ówdzie, np. białą cegłą i róznymi detalami. Teraz wszystko zostało oblebione styropianem, detal zatonął a sam budynek zamienił się w dosyć ordynarny blok, szczególnie że nie zdecydowano się na wysunięcie stolarki okiennej i okna zamieniły sie w takie trochę otwory strzelnicze. Rozumiem, ze to brak środków, ale wlaśnie dobre malowanie mogłoby to zamaskować. A malowanie na jakie się zdecydowano, nie jest może tragiczne, ale dobre też nie jest.

  Tak czy siak uprzejmie proszę odróżniać stan techniczny od kolorystyki i architektury. To są dwie odrębne rzeczy. I wiem jak szkoła wygląda na żywo teraz i jak wyglądała przed remontem, bo obok jest mój kościół parafialny a do tego w szkole urzęduja komisje wyborcze.

 • 18 grudnia 2016 o godz. 12:19

  Aha, tak na przyszłośc podpowiadam, ze pierwszy z brzegu student architektury na PW (a są ich tam setki) zaproponuje lepsze malowanie i to za rozsądne pieniądze. Tutaj inny przykład jak to się robi dobrze: http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,13798359,Modernizacja_PRL_owskiej_szkoly_w_Tychach__Najlepsza.html

  Aha, i najbardziej jest mi szkoda dzieci, ktore do takiej szkoły chodzą. Niby nic powaznego, ale jak człowiek latami ogląda takie niezbyt udane wzorce, to potem tym już na zawsze przesiąka :(

 • 22 grudnia 2016 o godz. 12:19

  Dobra, tak dla jasności jeszcze raz napiszę. Tu nie jest jakoś bardzo źle z malowaniem, nie jest to różowy albo zielonkawy, bo i tak się zdarza. Ale nie jest i dobrze. A szkoła właśnie powinna dawać dobry przykład. Nawet zawodowa.

 • 10 stycznia 2017 o godz. 08:46

  Do: jANUSZ – nie wszyscy popierają prochy jako formę relaksu. Powinni jeszcze ostro pałować nawet za śladowe ilości! Zaczyna się od grama a kończy na obrzyganych i brudnych anorektykach słaniających się pod ścianą w przejściu podziemnym. Potem długotrwałe leczenie za nasze wspólne pieniądze…

 • 25 stycznia 2017 o godz. 09:29

  Artykuł o używkach wśród młodzieży a wy o kolorach… Autor też chyba miał jakiś cel wtrącając swoje niczemu nie służące komentarze.

 • 12 kwietnia 2017 o godz. 19:55

  to szkoła dla uchodźców nie dla polskich dzieci polskie dzieci są tam dyskryminowane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.