Specjalnym tramwajem na nową iluminację Warszawy

2
Share

W sobotę na Bródnie będzie jeździł nowy tramwaj – 71. Ale spokojnie, to nie kolejne objazdy, tylko uroczyste zapalenie świątecznej iluminacji. Specjalnie z tej okazji ratusz uruchamia linię 71.

 

Tegoroczna iluminacja Warszawy kosztuje aż 25 mln zł (umowa na cztery lata), ale ponoć jest tego warta. Świąteczne ozdoby rozwieszono aż na 20 km ulic. Głównie na Trakcie Królewskim, ale też m.in. w al. Solidarności i na Ząbkowskiej. Punktów świetlnych jest dwa razy więcej niż w poprzednich latach.

Efekt możemy ocenić sami już w tę sobotę podczas oficjalnej inauguracji. Atrakcje zaplanowano od zmierzchu do godz. 19.30.

W poprzednich latach pierwsze odpalenie świątecznych światełek przyciągało na Krakowskie Przedmieście tysiące ludzi. Dlatego władze Warszawy zdecydowały się zamknąć Trakt Królewski dla ruchu i puścić autobusy objazdem.

I tu jest dobra wiadomość dla nas. Dla Bródno puszczona będzie specjalna linia tramwajowa dowożąca ludzi na iluminację. Tramwaj nr 71 będzie kursował w sobotę 3 grudnia 2016 r. od 13:30 do 20:00 na trasie:
ANNOPOL – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – al. Solidarności – Wolska – CM.WOLSKI.

A jeśli uda Wam się zrobić fajne zdjęcia iluminacji to koniecznie przysyłajcie na redakcja@targowek.info albo przez naszego Facebooka. Zrobimy album iluminacji widzianej oczami mieszkańców Bródna i Targówka!

 

zdjęcia: materiały prasowe

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx