Cztery nowe inwestycje (mieszkaniowe) w dzielnicy

35
Share

Staramy się na bieżąco odnotowywać wszystkie budowy rozpoczynające się na Targówku, Bródnie i Zaciszu – ale jest tego tyle, że trudno nadążyć. Dziś przedstawiamy cztery nowe projekty w dzielnicy.

 

Wczoraj opisaliśmy plany ratusza na budowę na Targówku kilku TBS i osiedli bloków komunalnych. Deweloperzy swoimi planami nie chwalą się przed czasem, o inwestycjach najczęściej dowiadujemy się wraz z rozpoczęciem prac. Wszystkie poniższe inwestycje łączy jedno: inwestorzy podkreślają bliskość metra. Bez względu na to, w której części Targówka budują…

Podsumujmy więc, co nowego powstaje w dzielnicy.

 

Osiedle Piecyka na Zaciszu

Inwestycja na Zaciszu, ale w mało znanej jego części przy ul. Teofila Piecyka. To po tej stronie ul. Radzymińskiej co OBI, blisko kanału Bródnowskiego.

Firma Unimax Development stawia tu między domami jednorodzinnymi blok w kształcie litery U o czterech kondygnacjach naziemnych i z garażem podziemnym. Sprzedaż mieszkań (od 28 do 80 m kw) już się rozpoczęła. Inwestycja zaczęła się w listopadzie, trwają już zaawansowane prace ziemne. Zakończenie planowane jest na drugi kwartał 2018 roku.

 

Osiedle Piecyka / materiały inwestora

Osiedle Piecyka / materiały inwestora

 

Witebska 16 i Turmoncka 9

Inwestycja przy Witebskiej 16 / materiały inwestora

Inwestycja przy Witebskiej 16 / materiały inwestora

Obie inwestycje firmy Agena Dewelopment nie są jakoś szczególnie wielkie, ale obie wciśnięte na małe działki. Przy Witebskiej 16 zmieści się 26 mieszkań o powierzchni od 36 do 64 m kw. (od 2 do 4 pokoi). Deweloper zaplanował tu budynek z sześcioma piętrami naziemnymi i podziemnym garażem.  W parterze znajdzie się jeden lokal usługowy. Prace już się zaczęły, powstał wykop pod garaż podziemny.

Przy ul. Turmonckiej 9 powstanie pięciopiętrowy budynek z garażem podziemnym. Zmieszczą się w nim 54 mieszkania. Inwestycja, tak samo jak ta przy Witebskiej, jest wciśnięta między zabudowaniami starego osiedla. Blok przy Turmonckiej powstaje między uczelnią im. Marii Skłodowskiej-Curie a przedszkolem nr 90.

Inwestycja przy Turmonckiej 9 / materiały prasowe

Inwestycja przy Turmonckiej 9 / materiały prasowe

Prace w tym przypadku są na podobnym etapie, co przy Witebskiej – teren budowy ogrodzono, wykopano dziurę pod garaż podziemny.

 

Mint City – Budowlana 7

Trzeba przyznać, że ten budynek wyróżnia się architekturą. Może się podobać, może nie, ale trudno obok niego przejść obojętnie. Został kolorystycznie podzielony na dwie strefy: zewnętrzną frontową o barwie ciemno grafitowej i wewnętrzną w bieli, rozjaśniającą dziedziniec w kształcie podkowy. Dodatkowo na ciemnej elewacji zaplanowano „kubikowe” altany w kontrastowej bieli.

Budynek powstanie (zakończenie budowy w lipcu 2018) niemal u zbiegu Budowlanej z Wysockiego. Gdyby Hanna Gronkiewicz-Waltz dotrzymała trzykrotnie danego słowa (w trzech kolejnych kampaniach wyborczych) i jednak zbudowała most i trasę Krasińskiego, mieszkańcy inwestycji mieliby do pl. Wilsona jakieś 10 minut.

Śladem po złamanych obietnicach Gronkiewicz-Waltz jest autobus widoczny na wizualizacjach dewelopera. W prawdziwym świecie jeszcze długo żadna linia nie skręci w Budowlaną – bo ulica kończy się ślepo na torach.

 

Osiedle Mint City przy Budowlanej 7 / materiały inwestora

Osiedle Mint City przy Budowlanej 7 / materiały inwestora

 

Powyżej piszemy o czterech inwestycjach, które dopiero się zaczęły, a jeszcze o nich nie wspominaliśmy.

Ale oczywiście nasi czytelnicy wiedzą doskonale, że w dzielnicy buduje się o wiele więcej. Pisaliśmy już nie raz o budowach osiedli Amsterdam, Nowy Targówek, Moderna, La Melodie,  Gama, Wilno czy Bródno Centrum. I jeszcze kilku innych.

 

35
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx