Włamał się do 23 samochodów na Targówku – w ciągu półtora miesiąca

6
Share

Jeśli w ostatnich tygodniach okradziono wasz samochód nocujący na ulicy pod blokiem – prawdopodobnie zrobił to ten mężczyzna.

 

44–letni Paweł O., niestety mieszkaniec naszej dzielnicy, włamywał się w nocy do pozostawionych na parkingach osiedlowych samochodów. Po wybiciu szyby dostawał się do ich wnętrza i kradł wszystko, co znalazł cennego – nawigacje samochodowe, wideorejestratory, kamerki oraz inne elementy wyposażenia. Działał na Bródnie i Targówku.

Policjanci z kilku jednostek szukali go od początku października. Wreszcie zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Pawłowi O. zarzutów za kradzież z włamaniem aż do 23 pojazdów!

Zdaniem śledczych wszystkich tych przestępstw 44–letni złodziej dokonał w okresie zaledwie od 8 października do 27 listopada 2016 roku. Straty poniesione przez właścicieli okradzionych aut wyniosły prawie 21 tys. złotych.

W trakcie przesłuchania Paweł O. przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i od kilku dni spędza czas w zakładzie karnym na warszawskiej Białołęce.

Długo stamtąd nie wyjdzie, bo oprócz czekającego go procesu za 23 włamania do samochodów na Bródnie i Targówku czeka już na niego kara 3,5 roku pozbawienia wolności za inne przestępstwa (narkotykowe i kradzieże).

 

Paweł O. w areszcie / fot. Policja

Paweł O. w areszcie, samochody na Targówku są bezpieczniejsze / fot. Policja

 

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx