Zimowe Kino na Bloku: dziś seans na/o Pekinie

3
Share

W środę wieczorem kolejna odsłona akcji „Kino na B(l)oku” – film zostanie wyświetlony na ścianie największego bloku na Bródnie. O ile pozwoli pogoda.

 

Do tej pory różne filmy w ramach projektu Pawła Sky’a „Kino na B(l)oku” wyświetlane były (nieco wbrew nazwie) na ślepych ścianach kamienic. Tym razem mamy dużą zmianę: szykuje się seans dosłownie na ścianie wielkiego bloku przy ul. Rembielińskiej 19.

Miejsce nie jest przypadkowe. Budynek, razem z „doklejonymi” do niego sąsiednimi równie wielkimi mrówkowcami (pod adresami: Rembielińska 15, 17, 19 oraz Bazyliańska 18), jest najdłuższym blokiem na Bródnie – ma aż 337 metrów długości. Z powodu jego ogromu i liczby mieszkańców już od lat 80-tych XX wieku nazywany jest potocznie „Pekinem”.

Nie zawsze ta nazwa kojarzyła się dobrze, ale nie da się ukryć, że dzięki aktywności samych mieszkańców ostatnio w „Pekinie” sporo się zmieniło na lepsze. Jak obecnie wygląda życie nawiększego bloku Bródna postarał się uchwycić w krótkim filmie dokumentalnym Mateusz Wyszogrodzki.

Właśnie jego film pt. „Pekineria” jest głównym punktem programu środowej edycji „Kina na B(l)oku”. Tutaj możecie zobaczyć jego zapowiedź:

 

 

Program „Kina na bloku” (28.12.2016):

godz. 18:00 – powitanie
godz. 18:10 –  wspólne kolędowanie: Chór Świętego Włodzimierza
godz. 18:30 – KINO NA B(L)OKU: pokaz filmu dokumentalnego Mateusza Wyszogrodzkiego „Pekineria”
godz. 18:50 – wspólne kolędowanie: Zuza Kalicka
godz. 19:00 – wspólne kolędowanie: Muzyczni Czarodzieje
godz. 19:20 – Pracownia Cyrkowa: pokaz fire show
godz. 19:35 – KINO NA B(L)OKU: świąteczne odcinki bohaterów dobranocek obecnych rodziców
(Miś Uszatek – Choinka / Zaczarowany Ołówek – Worek prezentów)
godz. 20.00  – Pożegnanie

 

Organizatorzy akcji zastrzegają, że w przypadku bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych impreza odbędzie się w innym terminie. Na razie zapowiada się tempertura około zera stopni, przeważnie pochmurno, mała możliwość deszczu ze śniegiem. Orkan już przeszedł, więc chyba nie będzie najgorzej :)

 

AKTUALIZACJA: 28.12.2016 godz. 20

 

 

zdjęcie na górze: próba techniczna Kina na B(l)oku na ul. Rembielińskiej 19 /fot. Mateusz Wyszogrodzki

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx