Był Top Market, będzie sala gimnastyczna dla szkoły | targowek.info

Był Top Market, będzie sala gimnastyczna dla szkoły

Nieoczekiwana zmiana przeznaczenia pawilonu na Bródnie.

 

Mieszkańcy ulicy Łojewskiej zastanawiają się, co będzie się działo w pawilonie na przeciwko domu kultury Lira, w którym do niedawna działał sklep sieci Top Market („W M”). Sklep został zamknięty w lecie ubiegłego roku, ale niedługo budynek znowu ożyje – w zupełnie nowej roli.

Właścicielem pawilonu przy Łojewskiej 12 jest miasto Warszawa, a zarządza nim dzielnica Targówek. Dzięki interpelacji radnego Grzegorza Golca wiemy, że 2 stycznia 2017 roku dzielnica podpisała umowę z sąsiednią szkołą podstawową nr 277 im. Orzeszkowej (przy ul. Suwalskiej).

Dzięki tej umowie już wkrótce – najprawdopodobniej od nowego roku szkolnego – z pawilonu zaczną korzystać uczniowie klas I-IV SP 277. Zaadaptowany budynek po dawnym markecie będzie pełnił funkcje kulturalno-oświatowe, stając się swego rodzaju dodatkową salą gimnastyczną. Na łączniej powierzchni 720 m2 staną m.in. stoły do ping-ponga i bramki do piłki halowej, będą prowadzone gry i zabawy ogólnorozwojowe, lekkoatletyczne i gimnastyczne.

Szkoła otrzymała pawilon do użytkowania na 10 lat, całkowicie bezpłatnie.

I wydaje się, że to bardzo dobry pomysł. Tuż obok działa Żabka, na przeciwko jest Topaz, więc braku marketu mieszkańcy Łojewskiej raczej nie odczuwają (szczególnie, że w ostatnich miesiącach przed zamknięciem miał już spore braki w towarach).

Natomiast szkoła im. Orzeszkowej, jak chyba wszystkie w dzielnicy, jest przepełniona – a dzieci będzie jeszcze więcej od września, czyli od wejścia w życie reformy edukacji przywracającej 8-letnie szkoły podstawowe. Dodatkowe pomieszczenia na pewno się więc przydadzą.

 

zdjęcie na górze: szkoła nr 277 przy ul. Suwalskiej

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Był Top Market, będzie sala gimnastyczna dla szkoły

 • 29 stycznia 2017 o godz. 11:57

  Dobrze :)

 • 29 stycznia 2017 o godz. 14:01

  Pomysł dobry tylko czy będzie budowany jakiś łącznik z przyszłą salą czy idac na zajęcia dzieci będą ten kawalątek iść po dworzu? Gdy ciepło to spoko ale zimą?

 • 29 stycznia 2017 o godz. 17:43

  @JakaJa
  Rodzice będą podwozić pociechy samochodami, bo to jednak jest kawałek. W związku z tym dzielnica powinna wybudować dwa parkingi: pod szkołą i pod nową salą gimnastyczną.

 • 30 stycznia 2017 o godz. 06:25

  Pod nową salą Gimnastyczną w którym miejscu ? Wielkie dzięki Pani Dyrektor

 • 1 lutego 2017 o godz. 06:50

  Na spotkaniu w ww. szkole z p. Burmistrzem mowa była raczej, że ten budynek będzie pełnił funkcje kulturalne typu biblioteka, kółka zainteresowań itp. Jednocześnie sala gimnastyczna w SP 277 jest wyjątkowo mała.

 • 3 lutego 2017 o godz. 19:50

  Ciekawe czy folklor w postaci okolicznego menelstwa też zostanie przebudowany???

 • 6 lutego 2017 o godz. 14:46

  Menelstwo będzie wychowania fizycznego uczyło. Taka adaptacja Społeczeństwa.

 • 7 lutego 2017 o godz. 14:34

  Zczy Macie na myśli Panią Prof Bozenke

 • 9 marca 2018 o godz. 22:48

  Skoro uważacie, że szkoła jest otoczona menelstwem, to może wracajcie w swoje rodzinne strony i tam zapiszcie swoje dzieci do szkoły. Sołtys ucieszy się z waszych podatków. A folklor będziecie mieć bardziej autentyczny i bliższy sercu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.