Najniebezpieczniejsze ulice Targówka: długa lista stołecznej drogówki

6
Share

Policjanci z warszawskiej drogówki podsumowali statystyki wypadków w 2016 roku. Niestety, na liście najbardziej niebezpiecznych miejsc Warszawy są też ulice z Bródna, Targówka i Zacisza.

 

W całym 2016 roku na terenie Warszawy doszło do 990 wypadków, w których zginęły 53 osoby, a 1133 zostało rannych. To dane ze stołecznych ulic – ale bez tras szybkiego ruchu (czyli też bez naszej Trasy Toruńskiej/S8), których statystki KSP w ogóle nie obejmują.

Policjanci nie informują, ile z tych wypadków miało miejsce konkretnie w naszej dzielnicy (choć my wiemy, że tych z zabitymi osobami były aż trzy). Podają za to listę najniebezpieczniejszych ulic i skrzyżowań w Warszawie – i na nich, wśród kilkudziesięciu adresów, znajdziemy sporo dobrze nam znanych ulic. Oto one:

 

Najbardziej niebezpieczne ulice na terenie Targówka w 2016 r.

RADZYMIŃSKA Wypadki 18 Zabici 0 Ranni 19

ŚW. WINCENTEGO Wypadki 12 Zabici 0 Ranni 14

KONDRATOWICZA Wypadki 7 Zabici 2 Ranni 6

 

Najbardziej niebezpieczne skrzyżowania Targówka w 2016 r.

RADZYMIŃSKA – NACZELNIKOWSKA Wypadki 3 Zabici 0 Ranni 3

ŁODYGOWA – MECHANIKÓW Wypadki 2 Zabici 0 Ranni 3

WYSOCKIEGO – POBORZAŃSKA Wypadki 2 Zabici 0 Ranni 3

 

O dziwo, na liście policji nie ma skrzyżowania Kondratowicza, Rembielińskiej i Bazyliańskiej, na którym w ubiegłym roku był głośny śmiertelny wypadek, a zderzenia z rannymi następują tam regularnie. Może policjanci raz zapisują, że wypadek był np. na Rembielińskiej, raz że na Bazyliańskiej i statystyki nie „wyłapują”, że chodzi o to samo miejsce?

Za to nie dziwi obecność skrzyżowania Radzymińskiej i Naczelnikowskiej – z powodu skomplikowanego układu pierwszeństwa jazdy (wymuszonego przez przejazd kolejowy) do kolizji dochodzi tam niemal codziennie od wielu lat. Z tym, że zazwyczaj są to „słuczki” bez rannych, więc większość nie jest odnotowana w policyjnych statystykach.

„Na pocieszenie”: policyjne raporty nie odróżniają wypadków na Radzymińskiej na Targówku i Radzymińskiej na Pradze. Część z 18 wypadków na tej ulicy miała więc miejsce na jej starszym, praskim odcinku. Choć to raczej marne pocieszenie.

 

zdjęcie na górze: wypadek na Bródnie w czerwcu 2016 r. / fot. archiwum targowek.info

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx