Pierwsze frezowania ulic w 2017 roku

6
Share

ZDM wyróżnił nas jak chyba jeszcze nigdy: dwa z trzech pierwszych remontów warszawskich ulic w nowym roku odbędą się w naszej dzielnicy – na Bródnie i Zaciszu.

 

Jak poinformował właśnie Zarząd Dróg Miejskich, urzędnicy rozpoczęli przygotowania do sezonu remontowego 2017 i zlecili przeprowadzenie prac remontowych na trzech ulicach ulicach w Warszawie. Frezowanie Człuchowskiej na Bemowie nas mniej interesuje, ale dwie pozostałe ulice już bardzo.

Wreszcie wyremotowana ma być ul. Radzymińska, a konkretnie jezdnia zachodnia na odcinku Bystra-Młodzieńcza i jezdnia wschodnia na odcinku Bystra-Bukowiecka. ZDM zapowiadał to frezowanie już dwukrotnie pod koniec jesieni 2016 r. – i dwa razy z powodu kiepskiej pogody je odwoływał. Teraz ma się w koncu udać.

Wyremontowana będzie też ul. Krasnobrodzka – na całej długości, czyli od wjazdu na Trasę Toruńską aż po ul. Kowalskiego.

Obie te prace (nie tylko wymiana asfaltu, ale też krawężników itp.) są zaplanowane na 7 weekendów – a najbardziej uciążliwe roboty będą prowadzone na zasadzie weekendowego frezowania.

Kiedy dokładnie zaczną się remonty Radzymińskiej i Krasnobrodzkiej? I tu jest szkopuł, bo ZDM nie ustalił jeszcze konkretnej daty. Wiemy jedynie, że stanie się to „gdy tylko ustąpi zima”. Ta zima, która zaczęła się praktycznie dopiero wczoraj.

 

zdjęcie na górze: pętla autobusowa Bródno–Podgrodzie przy ul. Krasnobrodzkiej / fot. archiwum targowek.info

 

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx