Problemy z parkowaniem na Bródnie nie mają końca | targowek.info

Problemy z parkowaniem na Bródnie nie mają końca

Kolejne słupki odgrodziły miejsca parkingowe między blokami. Ale tym razem powód jest poważny – te słupki mogą komuś uratować życie.

 

O kłopotach z parkowaniem na Bródnie piszemy na targowek.info regularnie. Budowniczowie bloków w PRL nie byli w stanie przewidzieć, że kiedyś większość mieszkańców będzie miała prywatne samochody, i nie zaprojektowano odpowiedniej liczby miejsc parkingowych. Dziś oznacza to parkowanie aut gdzie popadnie. Chyba, że dojazd samochodom ograniczą słupki.

Najnowszy przykład to oburzenie mieszkańców bloku przy ul. Suwalskiej 31. Niedawno administracja postawiła tam biało-czerwone słupki, które zmniejszyły podblokowy parking, odcinając miejsca dla inwalidów i, zdaniem skarżących się, „utrudniając ruch komunikacyjny i stwarzając zagrożenie”.

 

Nowe słupki pomiędzy blokami na Suwalskiej 31 i Łojewskiej 16 / fot. targowek.info

 

Sprawą zainteresowała się radna Katarzyna Górska-Manczenko i dzięki odpowiedzi urzędników na jej interpelację wiemy, że sprawa nie jest taka prosta – a słupki tym razem są naprawdę uzasadnione.

Bezpośrednią przyczyną postawienia słupków na Suwalskiej 31 był bowiem zeszłoroczny pożar w sąsiednim bloku, mającym już adres Łojewska 16. Parkujące samochody utrudniły dojazd wozom straży pożarnej i, co ważniejsze, zablokowały dostęp do instalacji przeciwpożarowej bloku na Łojewskiej. Mimo to akcja ratunkowa się udała – ale strażacy ocenili, że gaszenie pożaru przebiegłoby szybciej i sprawniej, gdyby mogli się do tej instalacji dostać.

Efektem tego są właśnie słupki i otwierane zapory, które zostały niedawno zamontowane przez wspólnotę mieszkaniową bloku na Łojewskiej. Teraz blok jest bezpieczniejszy, no ale zniknęło kilka miejsc parkigowych, co oburzyło bezpośrednich sąsiadów z Suwalskiej.

Wyjaśniam, że zostały wyznaczone dwa nowe miejsca parkingowe dla samochodów osób niepełnosprawnych i łączna ilość tych miejsc nie uległa zmianie – podkreśla w odpowiedzi na interpelację burmistrz Targówka Sławomir Antonik.

Inna kwiestia, że kiedy kilka dni temu zajrzeliśmy na parking przy Suwalskiej 31, jedno z nowych miejsc parkingowych dla inwalidów było puste, a na drugim stały ściśnięte dwa samochody niemające żadnego oznakowania o inwalidztwie…

Ale takie widoki chyba nikogo na Bródnie nie dziwią.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

44 komentarzy na temat “Problemy z parkowaniem na Bródnie nie mają końca

 • 18 stycznia 2017 o godz. 10:23

  pytanie… po co tworzy się tyle miejsc parkingowych dla inwalidów? czy na prawdę aż tylu ich mamy w każdym bloku i do tego zmotoryzowanych? Często wracam wieczorem, czy nawet w nocy do domu… parkingi zapchane i nie ma gdzie samochodu postawić a większość miejsc parkingowych dla inwalidów jest pusta, a nawet jak ktoś na nich stoi to nie jest to inwalida. Po co likwidować normalne miejsca (2 szt) kosztem jednego miejsca dla inwalidy, z którego nikt nie korzysta. Oczywiście miejsca dla inwalidów powinny istnieć bo przecież są takie osoby wśród nas, ale powinny być tworzone z rozwagą np. na wniosek złożony do gminy, że takie miejsce jest potrzebne w danej lokalizacji. Na krasnobrodzkiej ostatnio przy każdym bloku powstało przynajmniej jedno miejsce dla inwalidy…. miejsce, które stoi puste bo aż tylu inwalidów nie mamy, jedynie Ci bardziej odważni, którzy inwalidami raczej nie są stają na tych miejscach bo po objechaniu osiedla kilkanaście razy nie udaje im się nic znaleźć ani w bliższej ani w dalszej okolicy, a miejsce dla inwalidy świeci pustkami.
  Co do utworzenia słupków w celu zwiększenia bezpieczeństwa, pomysł super, ale może warto pomyśleć o stworzeniu nowych miejsc parkingowych, wtedy ludzie nie będą musieli parkować gdzie popadnie.

 • 18 stycznia 2017 o godz. 11:56

  „Co do utworzenia słupków w celu zwiększenia bezpieczeństwa, pomysł super, ale może warto pomyśleć o stworzeniu nowych miejsc parkingowych, wtedy ludzie nie będą musieli parkować gdzie popadnie.”
  Będą parkować gdzie popdanie bo są leniwi.

 • 18 stycznia 2017 o godz. 12:03

  Nikt nie ma obowiązku zapewniania miejsc parkingowych innym, ani państwo, ani samorząd, ani nawet spółdzielnia mieszkaniowa!!! Trzeba to zrozumieć, że jak się kupuje grata na raty to w pierwszej kolejności trzeba zapewnić sobie parking. Teraz zalewa nas smog, a wiosną zaleje nas fala błota niczym w średniowieczu.Tam przy tej suwalskiej 31 przy bloku wszystkie trawniki są rozjechane, a koleiny po kostki. To samo wzdłuż Kondratowicza. Przy osiedlu przy Suwalskiej 36 w zeszłym roku zrekultywowano trawnik, ogrodzono słupkami, ale już komuś to przeszkadza i wraca stare – słupki powyrywane i zaczyna się zastawianie.. Polacy to jednak dziki naród.. i dlatego wszystkie trawniki powinny zostać ogrodzone, to jest jedyne wyjście.

 • 18 stycznia 2017 o godz. 12:37

  Zgadza się Administratorka z Toruńskiej nie Interesuje się terenem . Trawniki katastrofa koleiny nie przypomina to trawnika tylko klepisko i koleiny.Może tak przedstawiciel Administracji zobaczy jak wygląda teren po 20 . Brak możliwości zaparkowania nie tylko na Suwalskiej 31 ale na całej szerokości od Łojewskiej 22 do Biedronki

 • 18 stycznia 2017 o godz. 15:05

  Kiedy wreszcie pojawią się na Targówku parkomaty?

 • 18 stycznia 2017 o godz. 15:36

  Miejsca dla inwalidów powstają jak grzyby po deszczu, najbardziej zabawna jest ich wielkość i często usytuowanie, na przykład zatoka z wysokim krawężnikiem, gdzie żaden wózkowicz do samochodu nie podjedzie, no ale półgłówki urzędasy miejsce wyznaczyły i z głowy.

 • 18 stycznia 2017 o godz. 16:19

  Zgadza się stąd moja sugestia a by tak Przedstawicielka Administracji z Toruńskiej 86 pofatygowała zobaczyła wielkość Kopert ,Trawniki .Czasem można wyjść w teren a nie tylko spędzać 8 godzin za biurkiem

 • 18 stycznia 2017 o godz. 18:23

  O jakim parkingu jest mowa ?! Przecież to jest plac manewrowy dla straży pożarnej wyraźnie w odpowiedzi jest zaznaczone i w trakcie interwencji straży pożarnej nie powinno tam być żadnego samochodu! Istniejący – ogrodzony społeczny parking pomiędzy blokami Łojewska 16 i 20 powinien być rozbudowany do samej ulicy Suwalskiej i wybudowany osobny wjazd od tamtej strony wtedy problem parkowania by się rozwiązał. Dało by to około 100 nowych miejsc dla mieszkańców okolicznych bloków. Przy Suwalskiej 31 jest także betonowy plac który jest zagrodzony blokadą i nikt nie może tam wjeżdżać pytanie dlaczego ?! Dlaczego jedni mają płacić za swoje miejsca a inni parkują za darmo i rozjeżdżają trawniki ?

 • 18 stycznia 2017 o godz. 19:35

  Do asdf, tak pewnie wszystko likwidujmy i zrobmy jeden wielki parking.

 • 18 stycznia 2017 o godz. 19:40

  A moze w miejsce tych społecznych parkingów wybudować porządny parking np. z jednym poziomem podziemnym i dwoma naziemnymi ile miejsca by udało sie zaoszczędzić, a nie grodzić dalej parking społeczny.
  Tylko pytanie ile osob zdecydowałoby sie zapłacić za wykupienie miejsca na takim parkingu….

 • 18 stycznia 2017 o godz. 19:54

  PARKING NA Łojewskiej lista która nie ulega zmianie można czekać i czekać więc

 • 18 stycznia 2017 o godz. 20:16

  Kto by tam sie przejmowal jakas tam straza pozarna! Co oni tam wiedza..

  Miejscec parkingowe rzecz swieta.2

 • 18 stycznia 2017 o godz. 20:56

  PANIE Januszu na Pan Miejsce Parkingowe Jest Pan Zadowolony ?Ja nie mam jak i pozostali Mieszkańcy parkujacy na Placu

 • 18 stycznia 2017 o godz. 22:00

  do ABC, rower jak kmiocie kupujesz, to też nie wymagaj ścieżek rowerowych, a zapewnij sobie dróżki do jazdy… typowe buraczano-egoistyczne myślenie… tylko JA tylko MNIE

 • 18 stycznia 2017 o godz. 22:39

  Panie Januszu Pana argumenty wpisują się w tok myślenia Administracji z Toruńskiej skoro Pan tak broni podejrzewam decyzji Swojej Wspólnoty to niech Pan Powie czemu słupki zamykane są na Klucz i gdzie w razie pożaru ma udać się Straż Pożarna . Samochody z Łojewskiej 16 Parkują na Trawniku i są karane mandatami przez Straż Miejską tak jak ja zostałam ukarana .A skoro mowa o Parkingu to nie warto wspominać nic na ten temat Parking Społeczny na którym Lista osób oczekujących nie zmienia się

 • 18 stycznia 2017 o godz. 22:56

  Mieszkan z garazami i miejscami parkingowymi nie brakuje! Jak Cie nie stac to jezdzij komuinukacja a nie dewastujesz zielen, dla mnie to to samo jak ci co maza sprejem po scianach powinny byc ostre kary ja zawsze dzwonie po sm jak widze:)

 • 18 stycznia 2017 o godz. 23:03

  Do BEK.Co ma piernik do wiatraka. Co za kretynskie myslenienie, rower ma sciezki, ktore zajmuja malo miejsca w porownaniu do 3 pasmowych arterii dla samochodow i jest ich duzo za malo. Chodzi o to gdzie sie parkuje ten rower/samochod jesli nie zrozumiales sensu artykulu. Ja swoj rowerer parkuje w SWOim zakupinym za WLASNE ZAPRACOWANE pieniadze garazu. A Ty rozumiem ze na placu zabaw dla dzieci? typowy janusz…

 • 18 stycznia 2017 o godz. 23:53

  Gdzieździcie się w tych śmierdzących blokach po tatusiu/mamusi/babci/dziadku w spadku i każdy by chciał mieć kawałek luksusu w postaci 15-to letniego VW.
  No i dochodzicie do sytuacji że jest konflikt o to kto jest bardziej inwalidą aby mógł zaparkować bez problemu… Wszyscy jesteście inwalidami,na punkcie swojego ja, ja, ja, oraz mnie, mnie, mnie się należy… Niestety.

 • 18 stycznia 2017 o godz. 23:59

  Pani Emilio – nieładnie parkować na trawniku. Na pewno miała Pani ku temu masę powodów, jak każdy inny zresztą. Tylko, że ja te powody mam w dudzie. Dla mnie ważniejszy od Pani jest trawnik. Naprawdę.

 • 19 stycznia 2017 o godz. 04:07

  Jak jakas rzecz mi sie nie podoba a mnie na nia nie stac to ja kradne jak nie mam gdzie zaparkowac to parkuje na trawniku.

 • 19 stycznia 2017 o godz. 08:10

  I dostaje Pan Mandaty

 • 19 stycznia 2017 o godz. 09:29

  Skończcie tą czczą dyskusję. Problem rozwiążą ubezpieczyciele w ciągu góra dwóch lat. Podwyżka oc spowoduje wzrost wolnych miejsc na parkingach.

 • 19 stycznia 2017 o godz. 10:21

  Rysiek – nie rozwiąże to problemu:
  – będą jeździli bez OC,
  – nie będą jeździli i będą stały wraki.

 • 19 stycznia 2017 o godz. 10:44

  Wrakami zajmie się SM.

 • 19 stycznia 2017 o godz. 10:54

  Tak, jak zajmuje się teraz parkującymi? :-)

 • 19 stycznia 2017 o godz. 12:53

  Odbiegamy od Tematu Słupki są nie do Ruszenia. Czy w takim razie są jakieś alternatywne drogi gdzie-mają parkować samochody . Może wypowie się przedstawiciel Wspólnoty Mieszkaniowej z Łojewskiej 16 dlaczego mieszkańcy tego bloku Parkują z obu stron Suwalskiej 31 , Parkują na Trawniku przy Suwalskiej 31 niszcząc Trawniki .I u nas w bloku Jest ktoś kto dzwoni po Straż tylko w tym wypadku to Kobieta

 • 19 stycznia 2017 o godz. 16:17

  JUHUU :D KOLEJNE SŁUPKI. KOLEJNE OSIEDLE. KOLEJNE KORKI NA ŚW. WINCENTEGO, KOLEJNE TŁUMY W 500. NASZA DZIELNICA JEST TAKA WESOŁA :D

  A GDZIE ANU?! PYTAM SIE GDZIE ANU FILOZOF TARGÓWKOWSKI?!?!?

 • 19 stycznia 2017 o godz. 16:20

  ALEE TROLLOWNIA.

  TE WSZYSTKO ABC, ABSD I INNI OBROŃCY ZIELENI.
  A WY SAMOCHODU NIE MACIE? MACIE PARKING POD OSIEDLEM? MACIE JEDEN SAMOCHÓD? A DRUGI GDZIE STOI? CZY FIRMÓWKA? WSZEDZIE ROWERAMI?
  JUZ WIDZIALEM TAKICH IDIOTOW NA ROWERACH W TĘ ŚNIEZYCĘ. ZAZDROSZCZĘ IM, TERAZ PEWNIE SIEDZĄ W DOMU NA L4 A SAMOCHÓD GNIJE PRZED OSIEDLEM. NAJEPIEJ NA KOGOŚ, A SAMEMU TO CACY.

 • 19 stycznia 2017 o godz. 18:41

  POPIERAM PROSZE O WYPOWIEDZ KOGOŚ Z bloku Łojewska 16

 • 19 stycznia 2017 o godz. 19:35

  Nie mam samochodu. Nie stać mnie. Samochód zaczyna się od 100 tys. i to marniutki. Na szczęście stać mnie na rowery, choć bez szaleństw, to tylko klasa średnia. Szosówka 20 tys., wyprawowy 10 tys., miejski do ukradzenia 5 tys. Parkuję w mieszkaniu. W przeciweństwie do posiadaczy aut za parę tys. nie wydaję na oc, benzynę, naprawy itp. W związku z tym co roku mam okrągłą sumę na rowerowe wakacje a to na Kubie, a to w Japonii, a to w Nowej Zelandii. No i przede wszystkim jestem mniej nerwowy, porusząc się na rowerze nigdy się nie spóźniam, no i sprawia mi to radość.

 • 19 stycznia 2017 o godz. 20:14

  Anu bracie! Prawda, że można jeździć rowerem w śnieżyca nie będąc idiotą? Można. Tylko, że niektórym się to w głowie nie mieści. I na L4 też jakby rzadziej niż inni, prawda? I ta radość. Ale co tam. Nikt nie musi nam wierzyć. A ja nie mam zamiaru udowadniać.

 • 20 stycznia 2017 o godz. 00:12

  1. Kup mieszkanie bez garażu.
  2. Kup samochód.
  3. Parkuj gdzie popadnie.
  4. ???
  5. Profit.

 • 20 stycznia 2017 o godz. 09:35

  Warszawa jest wyjatkowo nieprzyjaznym miastem dla rowerzystow. Komunikacja zbiorowa jest ciagle ograniczana, sila rzecza ludzi wybieraja samochody.

 • 20 stycznia 2017 o godz. 09:49

  Wystarczy, żeby ludzie byli dla siebie przyjaźni i nie myśleli tylko o sobie.

 • 20 stycznia 2017 o godz. 13:57

  I Nie doczekałam się Komentarza Nikogo z Łojewskiej 16 szkoda.

 • 20 stycznia 2017 o godz. 19:10

  A dlaczego jako mieszkaniec Suwalskiej 31 nie mogę parkować na asfaltowym placu pod drzewem i murkiem od ulicy Suwalskiej ? Stoją tam idiotyczne blokady, które uniemożliwiają wjazd samochodom, pytanie dlaczego? Kto i po co je zamontował skoro nie ma tam żadnego hydrantu?! Przecież ten teren nie jest przez nikogo wykorzystywany a zmieściłoby się tam dużo samochodów – około 15. Rozwiązałoby to problem z parkowaniem wielu mieszkańców a nie tylko 1 inwalidy. Nie ma tam drogi pożarowej. Istniejąca wyłożona czerwoną kostką powinna służyć jako zabezpieczenie dla straży pożarnej, bo pożary w okolicy zdarzają się bardzo często i szybkie połączenie do wody może w przyszłości uratować komuś życie niezależnie od tego w którym bloku mieszka. W trakcie ostatniego pożaru przy Łojewskiej cała ulica Łojewska została zamknięta przez policję, autobusy musiały jeździć objazdami bo straż pożarna nie miała alternatywnej drogi dojazdowej do bloku. Wiele samochodów mieszkańców Suwalskiej 31 stoi już długo nieużywanych więc można by je usunąć i zwolnić trochę miejsca bardziej aktywnym kierowcom.

 • 20 stycznia 2017 o godz. 22:19

  2 jeden od Suwalskiej i jeden od Łojewskiej

 • 22 stycznia 2017 o godz. 17:27

  ja parkuje przy suwalskiej 28 tam adm ze spółdzielni zrobiła nowy parking , można wjechać bez problemu ,tylko jakieś 50 m trzeba dojść

 • 24 stycznia 2017 o godz. 19:20

  Jordanek przy Suwalskiej (przy Gimnazjum Szarych Szeregów), Wzdłuż ogrodzenia od str. ul. Toruńskiej aż się prosi o parking … ale po cholerę.
  Ul. Toruńska od Rembielińskiej do Łabiszyńskiej – chodnik dla pieszych po którym chodzą jednostki – szerokość ok. 500 cm, zlikwidowanych ok. 60% miejsc parkingowych. Zieleń JAKA ZIELEŃ, WERTEPY pozostawione po remoncie trasy Toruńskiej…
  Zieleń wokół bloków Toruńska 80 i 82 – lipa… MIESZKAŃCY BRUDASY to i taka zieleń
  Zieleń przy bloku Toruńska 84 – piękna, zadbana. No ale tam baby z ZGN u przez okna patrzą i każdy papierek ich razi…
  Pretensje do mieszkańców??? Niech SM zajmie się studentami, którzy w weekendy parkują przy Gimnazjum 144, gdzie popadnie.
  I jeszcze słowo do @(^) – prostak jesteś i burak

 • 24 stycznia 2017 o godz. 22:07

  W tym wypadku Drogi Mieszkańcu teren należy do ZGN. Jesteśmy pozostawieni sami sobie .Samochód zostawiłam pod Topazem gdyż przy Budynku było zajęte .

 • 2 lutego 2017 o godz. 00:47

  Ło rajuśku problemy pierwszego świata

 • 10 lutego 2017 o godz. 13:46

  Panie Adamie może i nie pierwszego świata ale jest to problem który dotyczy Mieszkańców Suwalskiej 31 . Mieszkańcy Naszego bloku są pozostawieni sami sobie. Na naszym podwórku parkują osoby z Łojewskiej 20.Straż miejska każe mandatami . Nie każdego stać i płacić 150 zł za miejsce Parkingowe. Parking Społeczny między Łojewską 20 a Łojewską 16 jest zamknięty i nikt z niego nie zrezygnuje. Lista nie zmienia się po za dopisywaniem nowych nazwisk. Jeżeli jest Pan tak uzdolniony to proszę przedstawić rozwiązanie Problemu.

 • 14 sierpnia 2020 o godz. 16:34

  A w jaki sposób mogę wykupić miejsce na tym parkingu między Łojewską 16 i 20?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.