Ranking liceów 2017: szkoły z Targówka dołują

18
Share

Dwa dzielnicowe licea awansowały w corocznym rankingu Perspektyw. Jedno spadło, a jedno wyleciało z niego całkiem. 

 

Edukacja w szkołach średnich nie jest mocną stroną naszej dzielnicy. Co roku nasze licea plączą się w okolicach drugiej połowy Rankingu Liceów Warszawskich fundacji „Perspektywy”, tym razem jest podobnie.

Zestawienie bierze pod uwagę głównie wyniki matur oraz rezultaty osiągnięte przez uczniów na olimpiadach przedmiotowych. Najwyżej, jak zazwyczaj, jest XIII Liceum im. Leopolda Lisa-Kuli przy ul. Oszmiańskiej. Ale, niestety, numer 1 na Targówku oznacza dopiero pozycję nr 62. w całej Warszawie (na 90 uwzględnionych w rankingu szkół). To spadek aż o osiem miejsc od 2016 roku.

CXXXVII LO przy ul. Olgierda podskoczyło o cztery pozycje i obecnie zajmuje w rankingu miejsce 72.

XLVI LO im. Stefana Czarnieckiego obecnie jest 78. w rankingu Perspektyw. W zeszłym roku było tak nisko, że w ogóle nie było sklasyfikowane, a dwa lata temu zajęło pozycję 86. Więc w sumie też zanotowało awans.

Z rankingu zniknęło za to Polonijne Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne „Klasyk” z Targówka Fabrycznego. To szkoła, która nieoczekiwanie pojawiła się w zestawieniu Perspektyw rok temu, ale jak widać długo się w nim nie utrzymała.

 

Na zdjęciu: 137 liceum ogólnokształcące przy ul. Olgierda 35/41 /fot. archiwum targowek.info

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx