W starym sadzie zamieszka 1200 osób

37
Share

Rozpoczęła się budowa kolejnego bloku na skraju Parku Bródnowskiego. Ten będzie najwyższy, dorówna wysokością starym blokom przy Kondratowicza. W sumie na terenie dawnego sadu zamieszka ponad tysiąc osób.

 

Trudno w to uwierzyć, ale na działce między Parkiem Bródnowskim, Rembielińską a Poborzańską właśnie rozpoczęła się kolejna inwestycja. Jeszcze kilka lat temu w tym miejscu rósł zdziczały sad pamiętający rolniczą przeszłość tej części Bródna. Obok znajdował się parking społeczny. Ledwie w 2013 roku informowaliśmy o jego likwidacji, wieszcząc że zapowiada to budowę bloków.  I niestety – mieliśmy rację.

Wokół szybko zaczęły powstawać nowe inwestycje, ale już się wydawało, że więcej ich na tak małym terenie się nie zmieści. Ale deweloper potrafi. W sobotę na ostatnim wolnym skrawku pojawiła się koparka i zaczęła wykopy pod fundamenty inwestycji Nowy Punkt 3.

W jej skład wchodzą dwa bloki. Ten bliżej Rembielińskiej będzie miał 9 pięter, ten w głębi działki będzie zdecydowanie najwyższy ze wszystkich nowych budynków w okolicy, bo osiągnie aż 15 kondygnacji. To tyle ile najwyższe stare bloki przy parku.

 

Inwestycja Nowy Punkt 3. Blok w głębi dorówna wysokością tym przy Kondratowicza, których oczywiście nie uwzględnia wizualizacja / fot. materiały inwestora

 

W sumie w dwóch budynkach znajdzie się 91 mieszkań. A to już piąta inwestycja na terenie starego sadu. Swoje budynki stawiają tu też deweloperzy Victoria Dom, LC Corp, a dla Napollo to będzie już trzecia inwestycja o nazwie Nowy Punkt.

Obliczyliśmy, że w sumie znajdzie się tu 401 nowych mieszkań. Przyjmując średnio trzy osoby na jedno lokum, przybędzie nawet 1200 nowych mieszkańców.

  • Osiedle Przy Parku (Victoria Dom) – 127 mieszkań
  • Poborzańska (LC Corp) – 87 mieszkań
  • Nowy Punkt (Napollo) –  61 mieszkań
  • Nowy Punkt 2 (Napollo) – 35 mieszkań
  • Nowy Punkt 3 (Napollo) – 91 mieszkań

Nie dziwi nas zainteresowanie deweloperów i klientów (etap I Nowego Punktu jest już wyprzedany), bo przecież tuż obok powstanie metro. Zastanawia co innego. Miejscowy plan zagospodarowania Bródna, który dopuszcza tak intensywną zabudowę, zakłada w tej okolicy budowę dwóch parkingów piętrowych P&R. Jeden zaplanowano w miejscu obecnego bazarku , drugi wzdłuż Rembielińskiej między nowymi osiedlami a kościołem.

Fajnie, gdyby tempo budowy parkingów nadążało za budową nowych bloków. Ale jakoś nie mamy większych nadziei…

 

Zobacz, co w miejscu bloków i kościoła św. Włodzimierza planowano w PRL-u.

Na zdjęciu na górze strony rozpoczyna się budowa inwestycji Nowy Punkt 3 przy Rembielińskiej / fot. targowek.info

37
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx