Donice ze Świętokrzyskiej trafiły na Bródno | targowek.info

Donice ze Świętokrzyskiej trafiły na Bródno

W czasie totalnej wycinki drzew przybędzie nam też trochę roślin. Tak jakby.

 

Po budowie centralnego odcinka II linii metra na środmiejskiej ulicy Świętokrzyskiej chodniki zostały poszerzone, pojawiły się pasy dla rowerów, nowe przejścia dla pieszych – ale, żeby nie było za dobrze, zniknęły drzewa, a zieleń pojawiła się na ulicy tylko jako nasadzenia w donicach. Efekt, delikatnie mówiąc, nie był zadowalający i po dwóch latach oporu miejscy urzędnicy wreszcie zgodzili się zasadzić na Świętokrzyskiej i sąsiadującym placu Powstańców Warszawy prawdziwe, dorodne drzewa.

Ale jaki to ma związek z naszą dzielnicą?

Otóż taki, że od kilku dni ze Świętokrzyskiej i placu Powstańców wywożone są dotychczasowe donice z rachitycznymi minidrzewkami. Przenoszone są w różne miejsca w Warszawie i około 20 z nich ma stanąć na ul. Kondratowicza!

A konkretnie już stanęły dzisiaj rano – ceramiczne czerwone i pomarańczowe donice, bardziej z krzaczkami niż drzewkami, zostały ustawione w równym szeregu na tyłach dzielnicowego ratusza (obok wjazdu na parking).

Urząd dzielnicy Targówek potwierdził, że to docelowa lokalizacja 20 donic. Może to i dobrze. Z jednej strony miejsce nie jest przesadnie prestiżowe ani eksponowane. Ale z drugiej strony – donice najpiękniejsze też nie są…

 

zdjęcie na górze: donice ze Świętokrzyskiej na tyłach ratusza Targówka /fot. Andrzej, czytelnik targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

25 komentarzy na temat “Donice ze Świętokrzyskiej trafiły na Bródno

 • 24 lutego 2017 o godz. 10:29

  oby tylko nie zastawili nimi wjazdu na parking przy pawilonach handlowych

 • 24 lutego 2017 o godz. 10:58

  Po co nam to szkaradztwo którego nikt nie chciał?

 • 24 lutego 2017 o godz. 10:59

  Pewnie za ten „projekt” posypią się nagrody i premie dla pracowników niejednego ratusza. Warto tu wspomnieć o wielu drzewach, które mieszkańcy sami posadzili w naszej dzielnicy, za własne pieniądze – choćby drzewa i rośliny ozdobne wysadzone nad kanałkiem Bródnowskim. A ile roślin zafundowały ostatnio władze? 0?

 • 24 lutego 2017 o godz. 12:22

  Myślę że te donice staną się nową wizytówką Targówka, którymi władze będą się chwalić na folderach :)

 • 24 lutego 2017 o godz. 12:37

  Drogi autorze, to nie sa doniczki z ul. swietokrzyskiej ( tam sa calkiem estetyczne drawniane i juz mialem na nie nadzieje po wczesniejszym wpisie na portalu) tylko szkardztwo z pl. powstancow warszawy..Prosba o minimum profesjonalizu, jak juz sie cos pisze. Wylgada to obrzydliwie, wies tanczy i spiewa….

 • 24 lutego 2017 o godz. 13:13

  abc
  z ul. Świętokrzyskiej a nie swietokrzyskiej, pl. Powstańców Warszawy a nie powstancow warszawy.
  Prośba o minimum profesjonalizmu jak się coś pisze.

 • 24 lutego 2017 o godz. 13:34

  Ludzie, bez przesady, czy my się musimy do wszystkiego przyczepić? przynajmniej jest kolorowo, jak latem podrośnie i się zazieleni będzie przyjemnie :)
  jakby kupili nowe za ciężką kasę to byście byli bardziej szczęśliwi?

 • 24 lutego 2017 o godz. 14:32

  Ale wiocha…

 • 24 lutego 2017 o godz. 15:10

  Jedyny pozytyw jest taki że schowali to okropieństwo za urzędem dzielnicy i na szczęście nie będą się za bardzo rzucały w oczy. Jak napisali że będą na Kondratowicza to bałem się że postawią je wzdłuż ulicy albo nie daj boże w parku.

 • 24 lutego 2017 o godz. 15:43

  A nie można donic potraktować młotkiem i zasadzić tych roślin jak przyroda nakazała w ziemi?

 • 24 lutego 2017 o godz. 15:47

  Niw du8ę, ni w oko. Te donice do niczego nie pasują, ani kolorystycznie ani pod żadnym innym względem. Ciekawe kto wpada na takie pomysły i rozdaje tego typu „prezenty”.

 • 24 lutego 2017 o godz. 16:51

  o k..wa ! tego się obawiałem, da radę to przemalować ?

 • 24 lutego 2017 o godz. 17:29

  Donice są super i myślę, że będą dodatkowym architektonicznym atutem naszego osiedla
  Na pewno są milsze dla oka niż dziwne szkaradztwa w parku naczele z aniołem.

 • 24 lutego 2017 o godz. 22:51

  Donice jak całe Bródno. Wiocha i dwa metry mułu.

 • 25 lutego 2017 o godz. 10:53

  Żadna inna dzielnica nie chciała przyjąć zbędnego balastu i się ośmieszyć ?
  Proponuję, żeby ZDM wraz z urzędnikami gminy Targówek umieścili je na swoich posesjach lub na działkach .
  Teraz Gmina powinna je umieścić w herbie dzielnicy.
  Znak rozpoznawczy Targówka -donice!!!
  No tak darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby .
  Tym osobom którym się podoba proponuję zgłosić się do urzędu może ogłoszą przetarg na sprzedaż i staną się posiadaczami tej nowoczesnej j sztuki.

 • 25 lutego 2017 o godz. 11:26

  Zaraz znajdzie się jakiś artysta, który za sowity grant wykona na donicach arti-grafiti p.t. „solidarni z uchodźcami- kozojebcami”

 • 25 lutego 2017 o godz. 16:35

  Można zlikwidować czarny minipłotek :-) Donice wystarczą…

 • 25 lutego 2017 o godz. 16:56

  Uwolnić te biedne drzewa i posadzić do ziemi, żeby mogły czerpać same wodę z gruntu. O rośliny w donicach trzeba dbać, regularnie podlewać, same sobie nie poradzą.

 • 26 lutego 2017 o godz. 11:27

  Uwolnić DONICE. A najlepiej przekazać je Donkowi do Brukseli. Nie nasadzi w nie brukselki ?

 • 26 lutego 2017 o godz. 11:28

  Obciach większy niż być z Wyszkowa.

 • 26 lutego 2017 o godz. 11:33

  Nasiejmy w donicach marychy. Urzędnikom kazmy chodzić w teczowych beretach i koniecznie z dredami… I wydoimy żyrafę.

 • 26 lutego 2017 o godz. 18:09

  Dlaczego takiego badziewia nie postawili na placu Bankowym, HGW ze swojego okna codziennie widziałaby jak dobrze wydała pieniądze na taki betonowy szajs.

 • 27 lutego 2017 o godz. 21:34

  Spady i odpady z ” pańskiego stołu ” i zmarnowane nasze pieniądze!!!!!!!! A to dlatego, że ciągle uważa się mieszkańców tej części Warszawy za Warszawiaków drugiego sortu. Na lewobrzeżnej części marmury i inteligencja, a na Targówku i Bródnie brudno i patologia. My jeździmy na lewą stronę ciągle- do pracy, na zakupy… o oni do nas raz w roku 1 listopada.

 • 5 marca 2017 o godz. 20:21

  ci z warszawskiego ratusza wiedzą chyba, że burmistrz Targówka S.W. Antonik i jednocześnie prominentny działacz ze Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno /lista wyborcza „Mieszkańcy Bródna Targówka Zacisza” – a naprawdę kadra z SM Bródno/ nie lubi pięknych, starych drzew będących jeszcze do niedawna /bo już wyciętych/ ozdobą tej dzielnicy, wiedzą też pewnie, że byle jaki dar weźmie od nich – ON, więc wsadzili mu to na co zasłużył, tylko czemu nie do jego gabinetu …………………ho ho

 • 6 marca 2017 o godz. 10:22

  „Spady i odpady z ” pańskiego stołu ” i zmarnowane nasze pieniądze!!!!!!!! A to dlatego, że ciągle uważa się mieszkańców tej części Warszawy za Warszawiaków drugiego sortu. Na lewobrzeżnej części marmury i inteligencja, a na Targówku i Bródnie brudno i patologia. My jeździmy na lewą stronę ciągle- do pracy, na zakupy… o oni do nas raz w roku 1 listopad”
  czy aby na pewno u nas na Targówku brudno i patologia……….jak pisze Mieszkanka gorszej Warszawy? A może z innego powodu?

  ci z warszawskiego ratusza wiedzą chyba, że burmistrz Targówka S.W. Antonik i jednocześnie prominentny działacz ze Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno /lista wyborcza „Mieszkańcy Bródna Targówka Zacisza” – a naprawdę kadra z SM Bródno/ nie lubi pięknych, starych drzew będących jeszcze do niedawna /bo już wyciętych/ ozdobą tej dzielnicy, wiedzą też pewnie, że byle jaki dar weźmie od nich – ON, więc wsadzili mu to na co zasłużył, tylko czemu nie do jego gabinetu No i radni z PO na Targówku też „lubieją” układność…………………ho ho

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.