Drogowe plany miasta dla Targówka na rok 2017

9
Share

Które ulice w dzielnicy będą remontowane w tym roku? A które miały być remontowane… ale już wypadły z planów? Omawiamy plany drogowców punkt po punkcie.

 

Władze Warszawy oraz miejskich spółek ogłosiły wczoraj na konferencji prasowej plany remontowe i inwestycyjne w stolicy w tym roku. Nie ma sensu tu przytaczać, co będzie wybudowane i za jakie setki milionów złotych w całej Warszawie. Przytoczymy to, co będzie się działo (i co nie będzie) na Targówku.

Trasa Świętokrzyska

Miasto podtrzymuje, że budowa ważnego łącznika pod torami kolejowymi, który połączy Zabraniecką na Targówku Fabrycznym z Pragą i resztą Warszawy będzie zakończona „po wakacjach”.

Mamy nadzieję, że dotychczasowy wrześniowy termin się nie zmieni – pomimo, że dramatycznie przedłuża się remont samej ulicy Zabranieckiej. Gdy większa część tej ulicy była zamykana dla ruchu w sierpniu 2016 r., drogowcy zapewniali, że to tylko na trzy miesiące. Potem przesunęli termin do końca roku, a obecnie podawany czas otwarcia Zabranieckiej to koniec lutego – czyli teoretycznie już za kilka dni.

Łodygowa

Wygląda na to, że odkładana od wielu lat przebudowa ul. Łodygowej na Zaciszu wreszcie dojedzie do skutku. Lecz czy drogowcy zdążą rozpocząć remont jeszcze w 2017 roku? Miasto zapewnia, że tak, ale nie podaje konkretnych dat – za to poinformowało wczoraj, że złożony został wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację tej inwestycji drogowej i trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy remontu. Ale jeszcze czeka nas sam przetarg, potem odwołania przegranych , przygotowania do remontu…

O tym, jak będzie wyglądała nowa, czteropasmowa Łodygowa, szczegołowo pisaliśmy na targowek.info. To samo drogowcy będą mówić na spotkaniu z mieszkańcami, które zaplanowano na czwartek 2 marca o godz. 17:30 z SP 84 na ul. Radzymińskiej 227.

Radzymińska

Jedyne „pewne” frezowanie w naszej dzielnicy zaplanowane jest na ulicy ul. Radzymińskiej. Konkretnie odnowiona będzie jezdnia zachodnia na odcinku Bystra-Młodzieńcza i jezdnia wschodnia na odcinku Bystra-Bukowiecka. ZDM zapowiadał to frezowanie już dwukrotnie pod koniec jesieni 2016 r. – i dwa razy z powodu kiepskiej pogody je odwoływał. Teraz ma się w koncu udać – i to już na początku wiosny. Prace będą rozłożone aż na 4 weekendy.

Krasnobrodzka

Jeszcze półtora miesiąca temu frezowanie całej ul. Krasnobrodzkiej na Bródnie było zapowiadane przez miasto jednym tchem obok frezowania Radzymińskiej jako jedne z pierwszych w tym roku. Teraz wygląda na to, że remont Krasnobrodzkiej spadł na listę „rezerwową” – dojdzie do niego, jeśli urzednicy znajdą dodatkowe pieniądze.

Dojazdy do Trasy Świętokrzyskiej

Na liście „rezerwowej” frezowań i remontów dróg jest też długi ciąg dróg na Targówku Fabrycznym: Swojska (od Janowieckiej do Bukowieckiej), Księcia Ziemowita (od Bukowieckiej do Naczelnikowskiej) oraz Naczelnikowska-Zabraniecka na odcinku od Księcia Ziemowita do granicy robót przy Trasie Świętokrzyskiej. Mocno liczymy, że te remonty przeskoczą z listy rezerwowej do faktycznej realizacji – gdyż bez porządnej przebudowy tych ulic, zaraz po zjeździe z Trasy Świętkorzyskiej będą się od razu tworzyły gigantyczne korki. O czym ostrzegaliśmy na targowek.info już kilka miesięcy temu.

„Obwodnica” Targówka

Niestety, na wczorajszej konferencji nie pojawił się temat planowanego dużego remontu ciągu ulic Handlowa, Ossowskiego, Barkocińska, Myszkowska na Targówku Mieszkaniowym. Sam remont raczej nie jest zagrożony, np. raptem kilka dni temu rozstrzygnięto przetarg na wykonanie projektu tej inwestycji – ale dziś wygląda już raczej na to, że prace rozpoczną się dopiero w roku 2018.

Inne prace drogowe

Na ulicach Gorzykowskiej na Targówku i Łojewskiej na Bródnie planowany jest w 2017 roku remont oświetlenia – czyli wymiana latarni.

Na Rembielińskiej na Bródnie – od Kondratowicza do Trasy Toruńskiej – powstanie brakujący odcinek ścieżki rowerowej.

W roku 2017 planowany jest także początek realizacji programu poprawy jakości dróg nieutwardzonych w całej Warszawie. Będzie na nich zastosowana technologia betonu wałowanego – specjalna odmiana betonu cementowego o składzie i proporcjach dobranych w taki sposób, by uzyskać optymalne zagęszczenie betonu i wczesny przyrost jego wytrzymałości. W kwietniu mają rozpocząć się pierwsze prace, jakie jednak ulice zostaną w ten sposób utwardzone – jeszcze nie wiadomo. Mamy nadzieję, że znajdzie się na liście choćby kilka dróg z Zacisza.

A co z budową Nowotrockiej albo innymi „rozwiązaniami problemów transportowych północno-wschodniej Warszawy“ –  które władze miasta tak solennie obiecały 4 miesiące temu, zaraz po tym jak zabrano pieniądze na most i trasę Krasińskiego? Wczoraj rządzący Warszawą nie zająknęli się na ten temat ani jednym słowem.

 

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx