Jaka będzie nowa Łodygowa? | targowek.info

Jaka będzie nowa Łodygowa?

Długo na nią czekaliśmy, ale Łodygowa po remoncie nie wszystkim się spodoba. Miejscami nowa ulica będzie znajdowała się kilka metrów od okien. A ewentualne zmiany w projekcie odsunęłyby remont o lata…

 

Telenowela o remoncie ul. Łodygowej na Zaciszu trwa od wielu lat, a akcja nabiera tempa jedynie w kolejnych kampaniach wyborczych. Tym razem wygląda jednak na to, że wreszcie dobrniemy do szczęśliwego zakończenia – czyli generalnej przebudowy ulicy.

Według ostatnich deklaracji samorządowców prace – pierwszy raz zapowiadane na rok 2009 – mają wreszcie być przeprowadzone w latach 2017-2019. Choć jeszcze nie ogłoszono przetargu na wykonawcę, jest pewna szansa, że remont zacznie się wreszcie najbliższą jesienią.

A czym bliżej prac, tym więcej osób interesuje się tym, jak naprawdę będzie wyglądała ulica po remoncie. Napisał do nas w tej sprawie Piotr, który obejrzał projekt rozbudowy.

„Urząd chce zabrać mieszkańcom miejsca parkingowe, zmniejszyć osiedla i poprowadzić drogę przed samymi oknami, nie stawiając przy tym ekranów. Urzędnicy są na tyle bezczelni, że nie interesuje ich dobro mieszkańców tylko remont drogi. Po trupach do celu” – pisze czytelnik.

 

Łodygowa za szeroka

To prawda i wiadomo to już od dłuższego czasu: Łodygowa po remoncie nie będzie ulicą idealną.

Przede wszystkim, będzie zdecydowanie przeskalowana. Zaprojektowaną ją kilka lat temu jako drogę klasy G (główną) o projektowanej prędkości 60 km/h. Tak samo jak obwodnicę Śródmieścia, czyli przedłużenie Trasy Łazienkowskiej od ronda Wiatraczna do Żaba. Jak na lokalną ulicę Zacisza, to zdecydowanie za dużo.

Wyremontowana Łodygowa będzie miała dwie jezdnie, każda o szerokości 7 m, na każdej po dwa pasy w obu kierunkach. Między jezdniami zmieści się metrowy pas dzielący. Dodatkowo przed skrzyżowaniami powstaną pasy do skrętu i jeszcze na długości jednego kilometra pas serwisowy do wyjazdu z posesji. Muszą się też zmieścić chodniki i ścieżki rowerowe.

To oczywiście wygodne dla kierowców, ale na tak szeroką ulicę zaczyna brakować miejsca. Czyli jezdnie muszą się wyraźnie zbliżyć do budynków.

Wybraliśmy najbardziej kontrowersyjne miejsca przyszłej ulicy Łodygowej.

 

Budynki do wyburzenia

Przede wszystkim nowa trasa wymaga wyburzenia kilku budynków blisko skrzyżowania z Radzymińską. Zaznaczyliśmy je na czerwono. Zrównane z ziemią zostaną m.in. pawilon z piekarnią Grzybki i sklep spożywczy:

 

Fragment projektu Łodygowej. Na czerwono zaznaczyliśmy budynki do wyburzenia / Fot. ZMID

 

Mamy nadzieję, że to już jest dogadane z właścicielami, a pieniądze na odszkodowania zarezerwowane, bo bez tego czeka na kolejne kilka lat procesów w sądach. Dodajmy, że niektóre ulice, jak Pszczyńska (od południowej strony), stracą wyjazd na Łodygową. Ale to raczej fajnie dla mieszkańców tej uliczki, która stanie się ślepa i spokojna.

Słaby punkt projektu, to oddalenie przystanku autobusu linii 145 w kierunku Ząbek aż na wysokość ul. Pszczyńskiej. Kto przesiada się w tym miejscu, będzie miał ok. 70 metrów więcej do przejścia.

 

Parkingi do likwidacji

Piotr w swoim liście nie pisze, o które parkingi chodzi. Wystarczy jednak rzut okna na projekt, żeby zobaczyć, że pas drogowy obejmie miejsca parkingowe przy nowej inwestycji przy Pszczyńskiej. Tu jednak pretensje trzeba zgłaszać do dewelopera. Plany poszerzenia ulicy na pewno są starsze niż ta inwestycja.

 

 

Bezpieczna Łodygowa

Łodygowa po remoncie ma być przede wszystkim bezpieczna. Ulica regularnie pojawia się w zestawieniach dróg z największą liczbą wypadków. Ostatnio potrącony został tu 13-latek na hulajnodze.

A czy ulica będzie uciążliwa? To okaże się po jej wybudowaniu. Na pewno zbliży się mocno do budynków takich jak ten przy Wyspowej 1. Ten przystanek będzie kilka metrów bliżej osiedla:

 

Ekranów akustycznych nie będzie, bo na szczęście odchodzi się od budowania ich w mieście. Na przykład na Lazurowej (choć to już prawie nie miasto) mieszkańcy protestują przeciwko planowanym ekranom. Na Łodygowej ma być zastosowana nawierzchnia tłumiąca nieco hałasy.

 

Zwiększony ruch samochodów

Najgorsze jednak, że po remoncie na Łodygowej pojawi się znacznie więcej samochodów.

Już teraz codziennie przejeżdża nią prawie 22 tysiące aut. Na ulicę czekają kierowcy z Ząbek, Kobyłki czy Zielonki, którzy tędy będą próbowali dostać się do centrum zamiast zakorkowaną Żołnierską (tam też trwa rozbudowa).  I na skrzyżowaniu z Młodzieńczą spotkają się z kierowcami z Bródna, Białołęki i Marek, a wszyscy razem będą chcieli dostać się do centrum Radzymińską.

Jakimś ratunkiem byłaby też budowa ul. Nowoziemowita wyprowadzającej ruch z podwarszawskich miejscowości przez Targówek Fabryczny na planowaną obwodnicę Pragi i budowany fragment Trasy Świętokrzyskiej. Jednak w tym tempie budowa zajmie urzędnikom jakieś następne 50 lat…

 

Łodygowa, zdjęcie sprzed kilku lat – dziś dziury są większe. /fot. archiwum targowek.info

 

Zdjęcie na górze: ulica Łodygowa bez śniegu / fot. ZMID

PRZECZYTAJ TEŻ:

46 komentarzy na temat “Jaka będzie nowa Łodygowa?

 • 7 lutego 2017 o godz. 09:47

  Małe sprostowanie nie chodzi o pawilon z pieczywem Grzybki tylko Oskroba.

 • 7 lutego 2017 o godz. 09:50

  jezdnię każdy by chciał, tylko „nie pod moimi oknami”…

 • 7 lutego 2017 o godz. 10:07

  „Jak na lokalną ulicę Zacisza, to zdecydowanie za dużo.” Co autor miał na myśli? To nie jest żadna lokalna uliczka, to jest jedna z podstawowych ulic przy przemieszczaniu się pomiędzy Pragą Północ i Południe.

 • 7 lutego 2017 o godz. 10:17

  Autor chyba coś pił, przystanek źle że 70m dalej? Wręcz doskonale! Szczególnie dla osób chcących przejść ulicą Chałupniczą, co i rusz bydło stoi tak że blokuje przejście, nie mówiąc o właścicielach posesji którzy mają na swoich podwórkach dziesiątki odpadów, puszki po piwie, etc. Autorze, wracaj do Słoiklandi!

 • 7 lutego 2017 o godz. 10:30

  Na prośbę moją i radnej Wujastyk na początku marca będzie zorganizowane spotkanie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych z mieszkańcami. O szczegółach będę informować. Trzeba pamiętać, że każda zmiana w projekcie przekłada inwestycje na kolejne lata, czyli jest obawa, że ulica nigdy nie powstanie. Na pewno chcemy, żeby projekt przewidywał jak najwięcej nasadzeń zieleni. Dostaliśmy informacje, że takie zmiany są możliwe do dodania do projektu.

 • 7 lutego 2017 o godz. 10:31

  W KOŃCU!!! JEDYNY MINUS TO ZWIĘKSZONY NAJAZD ŚMIERDZĄCYCH SŁOIKÓW Z RADZYMINAA, ZIELONKI, MAREK I ZĄBEK :/ NIEDŁUGO BĘDZIE TRZEBA SAMOLOTEM BO TAKIE KORKI PRZEZ PRZYJEZDNYCH.

 • 7 lutego 2017 o godz. 10:37

  Niech zrobią tą ulice wreszcie. Jazda po niej to katorga dla samochodu. A osobom które będą miały ulice pod oknem współczuje ale trzeba sie zdecydować.

 • 7 lutego 2017 o godz. 10:42

  Nie ulice pod oknem na Wyspowej 1, zostanie przesunięty chodnik i ścieżka rowerowa bliżej osiedla. Zostaną zabrane miejsca parkingowe i to rzeczywiście problem. Dlatego jak tylko się o tym dowiedziałam, poprosiłam o możliwość znalezienienia miejsc na terenach przylegających do osiedla. Taka analiza w tej chwili trwa.

 • 7 lutego 2017 o godz. 10:59

  Dziękuję autorowi artykułu, że nie wspiera ślepo punktu widzenia czytelnika Piotra. To prawda, że dla niektórych inwestycja będzie kontrowersyjna, ale to jest mniejszość.

 • 7 lutego 2017 o godz. 11:06

  Heheh osiedla budowane przez bandziorów z mafii wołomińskiej, mrówę, i innych zakapiorów, ciekawe gdzie będziecie teraz stawiali wasze skorodowane auta z niemiec a i szersza arteria pod oknami może wielu z was stąd wypłoszy

 • 7 lutego 2017 o godz. 12:07

  mam nadzieje ze jeszcze raczej z tego nic nie wyjdzie , wszystko da się zaskarżyć

 • 7 lutego 2017 o godz. 12:30

  Zaskarżyć jest łatwo, tylko proszę pamiętać, że wtedy środki są przenoszone na kolejne zadania i możemy narzekać na tą ulice kolejne kilkanaście lat. Zwykłe frezowanie nie polepszy sytuacji.

 • 7 lutego 2017 o godz. 13:47

  Szanowni Państwo, Szanowni Radni, Szanowni Mieszkańcy, Szanowny Autorze Artykułu,
  Łodygowa to droga wojewódzka dlatego musi być klasy G,
  zwróćcie Państwo uwagę, że osiedla wybudowane wzdłuż łodygowej, szczególnie z tabliczkami Wyspowa,
  zostaną pozbawione nieznacznego terenu dla całego miasta, ale bardzo istotnego dla samych wspólnot.
  Oczywiście najłatwiejsze jest stwierdzenie – „rozbudujmy drogę, ale nie pod moimi oknami”, ale proszę zwrócić uwagę, że wspomniane osiedla otrzymały pozwolenie na powstanie od urzędników m.st. Warszawy max 10 lat temu, dobrze wiadomo, że plany rozbudowy Łodygowej to ponad 15 lat, poza tym, miast ma jakiś plan rozwoju, przeznaczone tereny na drogi. Stąd moje pytanie, kto wydał pozwolenie na postawienie osiedli w pasie przeznaczonym na drogę, albo kto narysował projekt drogi wykraczający poza pierwotny pas przeznaczony na drogę?
  Wstępne projekty zakładały dwa warianty jednojezdniowy w każdą stronę oraz dwujezdniowy, czemu wybrano ten, który wymusza utrudnienie, życia mieszkańcom, bo przecież nie poprawi życia kierowcom, którzy staną na światłach przy wyspowej.
  Niestety wygląda to tak, że ktoś narysował projekt, który z założenia ma nie powstać, a winni będą mieszkańcy, którzy będą protestować. Szanowni włodarze jesteście po to, aby ułatwić życie mieszkańcom – czy na pewno ten projekt spełnia tą rolę ?

 • 7 lutego 2017 o godz. 15:08

  Chciałabym też dodać, że zgodnie z zamieszczonym na stronie ZMiD planem, zostaną wycięte wszystkie drzewa po obu stronach ulicy na odcinku od Radzymińskiej do Rzemieślników. To będzie prawdziwa pustynia. Na stronie ZMiD próżno szukać informacji o nowych nasadzeniach, a z racji na rozmach inwestycji może nie być na nie miejsca. W tym miejscu prośba do wszystkich radnych, którzy zamieszkują na terenie Zacisza o interwencje w tej sprawie: trzeba zazielenić każdy możliwy wolny kawałek ziemi wzdłuż całe ulicy i wyegzekwować plan zielenie od inwestora.

 • 7 lutego 2017 o godz. 15:26

  ______________________________________
  „Jak na lokalną ulicę Zacisza, to zdecydowanie za dużo.” Co autor miał na myśli? To nie jest żadna lokalna uliczka, to jest jedna z podstawowych ulic przy przemieszczaniu się pomiędzy Pragą Północ i Południe.
  ______________________________________
  100% racji

  Ponadto budowa tej drogi była uwzględniona w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym więc mieszkańcy nowych osiedli kupując (taniej) te mieszkania wiedzieli (lub powinni wiedzieć jak by się w choć podstawowym stopniu interesowali) że za jakiś czas ta inwestycja zostanie zrealizowana pod ich oknami!

 • 7 lutego 2017 o godz. 16:04

  Tak jak już wcześniej pisałam, w tej sprawie złożyłam interpelację. Poza tym ZMID zapewnił, że tam gdzie to możliwe będą dodatkowe nasadzenia.

 • 7 lutego 2017 o godz. 17:06

  Obecnie Łodygowa to Droga Wojewódzka lecz pamietajmy, że dla tej drogi zaprojektowane jest nowe wytyczenie i zupełnie ominie ul. Łodygową. Nowa DW 634 zmieni bieg już w Zabkach i zostanie skierowana na trasę Świętokrzyską. Obenie trasa ta jest budowana na odcinku do Zabranieckie, brakuje odcinka od dworca Wschodniego do Mostu Swiętokrzyskiego (sa już wydane decyzje) i blisko 3 km odcinka od Zabracnieckiej do granicy z Ząbkami. Poza granicami W-wy brakuje odcinka w Ząbkach. Gdy zostaną wybudowane zmieni się znaczenie i obciążenie ruchem ul. Łodygowej, więc budowanie dwujezdniowej ulicy Łodygowej nie jest dobry pomysł.

 • 7 lutego 2017 o godz. 17:51

  Wszelkie plany, które funkcjonowały do 2008 roku (strona siskom), nie ingerowały w tereny osiedli przy wyspowej. Ingerencje w osiedle to nowy pomysł urzędników w nowym planie, genialnym dwupasmowym. Jak Państwo uzasadnią to że urzędnik wydaje zgodę na budowę osiedla na działce przeznaczonej na budowę drogi ? a może po prostu to inny urzędnik wydał zlecenie na zaprojektowanie drogi poza pasem drogowym, a teraz jest odwracanie kota ogonem, że mieszkańcy są winni ?

 • 7 lutego 2017 o godz. 19:53

  Zgadzam się z Panem Rafałem. Interesuję się sprawą przebudowy Łodygowej od dawna. Plan, który jeszcze do niedawna „wisiał” na stronie ZMiD nie jest tym samym planem, który jest opublikowany obecnie. Wprawdzie tamten poprzedni pokazywał obecny kształt drogi, ale bez szczegółów. Nie było wtedy mowy o zajęciu części terenu osiedli przy Wyspowej.

 • 8 lutego 2017 o godz. 08:33

  Szanowni Państwo,
  chciałbym zauważyć, że kosztem kilkudziesięciu metrów kwadratowych, będziemy mieli drogę, która połączy nas z Ząbkami, które są dla mieszkańców Targówka jedną z możliwości dojazdu do Wawra i okolic. Łodygowa w obecnym kształcie jest niedopuszczalna. Dziury, słabe oświetlenie, brak pobocza. Czy naprawdę życie ludzi warte jest kawałka trawnika?

  Pozdrawiam

 • 8 lutego 2017 o godz. 09:31

  Ale po co zabierać teren przy Wyspowej jeden kiedy po sąsiedzku jest pusta działka na którą można przesunąć przystanek autobusowy. Tak samo nie widzę sensu dla ścieżek rowerowych po obu stronach ulicy skoro i tak będą się łączyć z jedną ścieżką na Radzymińskiej jest po stronie Młodzieńczej. Aż tylu pedalarzy z Ząbek nie będzie bo i tak wszyscy będą się pchali autobusem do metra. Ten 2,5 m pas zieleni pomiędzy pasami też jest bez sensu bo w stronę Radzymińskiej ta droga będzie tak kręta, że nie będzie gdzie się rozpędzić.

 • 8 lutego 2017 o godz. 09:36

  Panie Burmistrza, Pana troska o zdrowie i życie użytkowników drogi, którymi są również okoliczni mieszkańcy, jest całkowicie uzasadniona. Jednakże większość użytkowników drogi pojawia się na niej na kilka minut dziennie, a okoliczni mieszkańcy odczuwać będą jej oddziaływanie na stałe. Prosimy o zatroszczenie się zatem o zdrowie i komfort mieszkańców dzielnicy, w której jest Pan burmistrzem. Nie może Pan bagatelizować sprawy zieleni, w przypadku gdy na odcinku ponad 1 km nie będzie ani jednego drzewa. Sprawa ta powinna być wg mnie priorytetowa. Jeśli zaś chodzi o zajmowanie terenu osiedli, to sprawa jest również niebagatelną, gdyż sporo osób może stracić miejsce do parkowania. Jeśli dzielnica od dawna wiedziała, że takie są plany, to chyba został zaniedbany obowiązek informacyjny?

 • 10 lutego 2017 o godz. 14:09

  Ulicę chcą poprowadzić pod oknami osiedla Wyspowa 1, zabierając parkingi i teren osiedla!!!

 • 10 lutego 2017 o godz. 18:43

  Nie rozumiem tylko dlaczego ekrany nie powstaną, jestem przeciwny tej decyzji. Samochodowe opony zwłaszcza po deszczu hałasują niemiłosiernie. Nie wiem na jakiej podstawie uznali że hałas będzie na tyle niewielki by tych ekranów nie stawiać. chciałbym by stanęły ( np przezroczyste ) to byłoby idealne.
  Jestem zawiedziony i zdziwiony że ich nie ma.
  Autor artykułu napisał że się od tego odchodzi i są tacy co protestują przeciw budowie ekranów oraz że będzie to nowy cichy asfalt. Bzdura totalna – cichy asfalt, i taką ciemnotę będą nam wciskać.
  Panie Autorze -jeśli ktoś takich ekranów nie chce to jego sprawa ale my chcemy oddzielić się od tego hałasu.

 • 19 lutego 2017 o godz. 13:40

  Cichy asfalt jest dobry na obwodnice miast, autostrady gdzie jeździmy z innymi prędkościami, ale na Łodygowej, gdzie stoimy w korku pomiędzy torami w Ząbkach, a światłami na Radzymińskiej. Po co ? Poprzednia decyzja środowiskowa obejmowała wymianę stolarki okiennej na dźwiękochłonną i wyciszenie elewacji . Nowa decyzja środowiskowa tego już nie obejmuje. Ciekawe dlaczego ? Co ze spalinami z podwójnej liczby samochodów stojących w szerszym korku bliżej naszych okien ? Ta ulica powinna mieć wymienioną nawierzchnię, chodniki po obu stronach jezdni i jedną ścieżkę rowerową po stronie ul.Wyspowej. Na taką ul. Łodygową by się pewnie wszyscy mieszkańcy zgodzili. A dla mieszkańców Ząbek, Zielonki, itd. miasto rozbudowuje ul. Żołnierską i trasę Świętokrzyską.

 • 22 lutego 2017 o godz. 19:59

  Mieszkam przy ulicy ŁODYGOWEJ ,dlaczego nikt nie myśli o nas . My tu mieszkamy ,oddychamy ,mamy dzieci. Mieszkam w domu a nie w bloku -dom powstał wcześniej niż plany rozbudowy ulicy .Jestem przeciwna tak szerokiej ulicy.

 • 22 lutego 2017 o godz. 21:42

  Wystarczy wyremontować starą ulicę,zrobić porządne chodniki po obu stronach, ścieżkę rowerową i ŚWIATŁA PRZY KOŚCIELE. Prościej , taniej i bezpieczniej. SZERSZA ULICA TO DWA RAZY WIĘCEJ SAMOCHODÓW -CZY BEZPIECZNIEJ -CZY ZDROWIEJ DLA MIESZKAŃCÓW-A CO Z DOMAMI? Jeśli nasze domy i mieszkania zaczną pękać -bo ulica będzie zaglądać nam przez okna-kto za to BEKNIE-JA WIEM -NIKT.Może nasi Radni pomyślą o mieszkańcach ,pracujemy TU ,płacimy TU ,chcemy TU NORMALNIE MIESZKAĆ. DLA PRZEJEŻDŻAJĄCYCH na drugi koniec Warszawy -obwodnice i trasy już istniejące. Śródmieście ,Centrum ,Stare Miasto, Saska Kępa wszyscy wolą mniej aut-można autobusem. MAMY DBAĆ O ŚRODOWISKO -WIĘCEJ AUT- WIĘCEJ SPALIN.Może tak przy ścieżkach rowerowych ŚLICZNE ZIELONE DRZEWKA!!!!!!!! NADZIEJA W TYM -ŻE INNI PODZIELAJĄ MOJE ZDANIE.MOŻE KTOŚ ZAPYTA NAS O ZDANIE.

 • 23 lutego 2017 o godz. 09:19

  Wklejka ze strony ZMID-u

  „Zapraszamy mieszkańców zainteresowanych rozbudową ul. Łodygowej na spotkanie, które odbędzie się 2 marca (czwartek) o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej nr 84 w Warszawie przy ul. Radzymińskiej 227. Podczas spotkania zaprezentowany zostanie projekt drogi oraz omówione uwarunkowania związane z jego realizacją. Inwestor oraz projektanci obecni na spotkaniu będą także odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące rozwiązań projektowych oraz harmonogramu prac nad inwestycją. Rozbudowa ul. Łodygowej na odcinku od ul. Radzymińskiej do granicy Warszawy ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.”

  Ze swojej strony zachęcam wszystkich zainteresowanych z zapoznaniem się (i wnikliwą analizę) przed spotkaniem z dokumentami znajdującymi się na stronie http://www.zmid.waw.pl, w zakładce inwestycje „zadania w przygotowaniu” , „Łodygowa – przebudowa drogi” (2 strona), kolejna zakładka „dokumenty”.

 • 27 lutego 2017 o godz. 11:02

  Jestem mieszkańcem ul. Wyspowej od 2005 roku i bardzo się cieszę, ze w końcu ulica ta będzie robiona. Moje okna wychodzą w kierunku ulicy i nie widzę żadnego zagrożenia i uciążliwości dla mojego spokoju w zderzeniu z dotychczasowym stanem w zakresie hałasu, natężenia ruchu, jakości drogi nie wspominając o braku chodników i ścieżek rowerowych czy w zakresie bezpieczeństwa użytkowników tej drogi. Chciałbym zapytać mieszkańców Wyspowej 1 kto im pozwolił zajmować na miejsca parkingowe pas „zieleni” przy przystanku Potulicka. O te miejsca tak się boją? To jakiś obłęd. Ktoś chce nam pomóc w wieloletnich staraniach dotyczących budowy drogi a my, jak niemal zawsze, tylko biadolimy i uzurpujemy sobie znawstwo we wszystkich dziedzinach życia.

 • 28 lutego 2017 o godz. 09:23

  Mam pytanie: czy Pan Edi przeanalizował dokumenty o których pisałam wyżej i zdaje sobie sprawę jakich rozmiarów będzie ta ulica (przede wszystkim 2 jezdnie po dwa pasy ruchu, każdy z pasów szerokość 3,25, a to oznacza że są szersze niż na ulicy Radzymińskiej; poza tym oczywiście dodatkowe pasy do skrętu w prawą i lewą stronę, drogi serwisowe, zaprojektowana znikoma ilość zieleni, przy jednoczesnej wycince wszystkiego co rośnie teraz). Cała wolna obecnie przestrzeń zalana zostanie betonem. Realizacja tej inwestycji w takiej postaci wymusza konieczność ingerencji w tereny będące prywatną własnością, między innymi: osiedle przy ulicy Wyspowej 2 (około 80 cm, Wyspowa 1 – likwidacja około 15 miejsc parkingowych (przesunięcie ogrodzenia w stronę budynku)) nie mówiąc już oczywiście o prywatnej własności należącej do mieszkańców domów jednorodzinnych, których domy sąsiadują z ulica Łodygową. Mieszkańcy ulicy Wyspowej 1 nie martwią się o parkingi zajmujące „pas zieleni” przy przystanku Potulicka. Martwią się o parkingi, które są ich prywatną własnością i za które zapłacili. Zachęcam do zapoznania się z projektem, wnikliwą analizę i zadawania pytań na spotkaniu.

 • 28 lutego 2017 o godz. 10:39

  Do „również zainteresowanej”.
  I znowu wymądrzanie się. Z linijką biegać nie problem. Problemem jest zapewnienie przede wszystkim bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom Łodygowej. Chociażby jedno zdrowie, jedno życie uratowane wcześniej – a taką szansę daje ta modernizacja – więcej znaczy niż już słabiutkie 80 cm. Bądźmy choć raz mądrzejsi przed szkodą. Może to dotyczyć nas i nasze rodziny.

 • 28 lutego 2017 o godz. 11:39

  To dobrze ze poszerzą Łodygową pod okna słoikom. Może hałas ich wypłoszy, nie będą robić korków i zastawiać trawników swoimi gratami z Karlsbad helmuth-schrot.

 • 28 lutego 2017 o godz. 14:14

  Do Januszek: pozostawiam bez komentarza – bo nie warto
  Do Edi: radzę zapoznać się z dokumentami, nie wymądrzam się, a dla bezpieczeństwa wystarczyłby wariant z jedna jezdnią.

 • 28 lutego 2017 o godz. 17:55

  Do „również zainteresowanej”. Okazuje się, że jednak jedna jezdnia nie zapewnia bezpieczeństwa o czym mieszkający tu trochę dłużej wiedzą w zderzeniu z rzeczywistością. Tak sobie myślę, że zainteresowanej nie dotknął dotychczas problem bezpieczeństwa na tej ulicy. Tak na marginesie – budynek przy Wyspowej 1 powstał, kiedy wiadomo już było jakie są plany rozbudowy Łodygowej więc żale i pretensje dotyczące miejsc parkingowych należy mieć do inwestora.

 • 1 marca 2017 o godz. 10:56

  Zastanawia mnie skąd w ludziach tyle jadu do innych. Dlaczego jedni drugich nazywają śmierdzącymi sloikami? Co im daje obrażanie innych? Dlaczego ktos mieszkający w warszawie czy urodzony w tym mieście myśli, ze jest lepszy, czystszy od innych? Nie rozumiem-czy to w sumie prowincjonalne na tle europejskich metropolii miasto jest jakimś wow? Przeciez nie. To po co się tak sr*c, ze brzydko powiem? Jakiś kompeks? Pozdrawiam wszystkich mieszkancow

 • 3 marca 2017 o godz. 10:33

  Pani Anno. I tak trzymać.

 • 6 marca 2017 o godz. 23:03

  CHCĄ ZABRAĆ NAM PLACE I ZROBIĆ AUTOSTRADĘ. UNIEMOŻLIWIAJĄ PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI.ULICA MIAŁA UŁATWIĆ ŻYCIE MIESZKAŃCOM ,NIE PRZEJEZDNYM. KORKI BĘDĄ JESZCZE WIĘKSZE . NIKT NIE LICZY SIĘ ZE ZDANIEM MIESZKAŃCÓW.KTOŚ POWINIEN PRZYJRZEĆ SIĘ BLIŻEJ TYM PLANOM,BO KTOŚ NA NICH KORZYSTA ALE NA PEWNO NIE TARGÓWEK.TU CHODZI O DUŻĄ KASĘ. PROJEKT ULICY BARDZO ŁADNY ,ALE POWINIEN ZOSTAĆ ODCHUDZONY I UWZGLĘDNIĆ POTRZEBY LUDZI TU MIESZKAJĄCYCH. POWIEDZIELI ŻE TO SĄ NOWE PLANY-KŁAMSTWO. NIE INFORMOWANO NAS O NICZYM -CZY KTOŚ DOSTAŁ JAKIEŚ PISMO? TERAZ MÓWIĄ ŻE NIE BYŁO SPRZECIWÓW. URZĘDNICY MAJĄ NAS W D……. MOŻE KTOŚ PRACUJE W TELEWIZJI I TO NAGŁOŚNI.

 • 7 marca 2017 o godz. 00:29

  Dlaczego przepadł projekt z ulicą jedno pasmową.Był lepszy dla mieszkańców .

 • 7 marca 2017 o godz. 22:25

  Bo to droga wojewódzka, a drogi wojewódzkie od 2015 mają mieć min 4 pasma.

 • 8 marca 2017 o godz. 09:34

  Szanowni Mieszkańcy okolic ulicy Łodygowej, nie dajmy sobie wmówić iż droga wojewódzka klasy „G”, a taką ulicą jest ulica Łodygowa musi być drogą dwujezdniową! Mówi o tym wprost paragraf 14 rozporządzenia (załączam poniżej zmiany do rozporządzenia, które weszły w życie w 2015 roku i o którym tak ochoczo mówili Panowie na spotkaniu informacyjnym).

  „Warszawa, dnia 10 marca 2015 r.
  Poz. 329
  ROZPORZĄDZENIE
  MINISTRA INFRASTRUKTURY I ROZWOJU1)
  z dnia 17 lutego 2015 r.
  zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne
  i ich usytuowanie
  Na podstawie art. 7 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409, z późn.
  zm.2)) zarządza się, co następuje:
  § 1. W rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych,
  jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 43, poz. 430, z późn. zm.3)) wprowadza
  się następujące zmiany:
  „§ 14. 1. Liczba jezdni i liczba pasów ruchu na jezdni powinny być ustalane przy uwzględnieniu miarodajnego
  natężenia ruchu i klasy drogi, z zastrzeżeniem że:
  1) droga klasy A i S – powinna mieć co najmniej dwie jezdnie, każdą przeznaczoną dla jednego kierunku, po co
  najmniej dwa pasy ruchu,
  2) droga klasy GP i niższej – powinna mieć co najmniej jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu.”

 • 8 marca 2017 o godz. 09:36

  zaznaczam iż droga klasy „G” jest drogą niższej klasy niż „GP”

 • 8 marca 2017 o godz. 21:40

  Do również zainteresowanej.Bardzo dziękuję za informację ,oznacza to że zostaliśmy OSZUKANI. .Panowie na spotkaniu nie dość że nas ignorowali to mówiąc wprost potraktowali jak głupków.Pamiętam .że jedna z pań podczas spotkania zwróciła na to uwagę.Dołączę tę informację do mojego pisma (sprzeciwu) i zawiozę do Z M I D .PROPONUJĘ NAPISAĆ RÓWNIEŻ DO WOJEWODY. Mam nadzieję że ten PROJEKT Z KSIĘŻYCA nie został jeszcze zatwierdzony.SPIESZMY SIĘ -BO ONI SPIESZA SIĘ DZIWNIE SZYBKO. Uważam,że jedno pasmowa ulica plus chodniki i ścieżki (pozostałyby drzewa) będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tu mieszkających ,może oprócz kierowców -PRZEJEZDNYCH- ale dla nich budują obwodnicę. Mieszkam tu na tyle długo iż mogę powiedzieć ,że korki już teraz są o wiele mniejsze. NIŻ NAWET ROK TEMU. Swoją drogą dlaczego im tak bardzo zależy na tak szerokiej ulicy-BARDZO JESTEM CIEKAWA???????

 • 8 marca 2017 o godz. 22:28

  ZASYPMY ICH POZWAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Może sąd zauważy tę głupotę .Przejazd w Ząbkach -wąziutko-Łodygowa baaaaaaaaaaaardzo szeroko -MŁODZIEŃCZA wąziutko.GŁUPOTA I WYRZUCONE PIENIĄDZE-ciekawe do czyich kieszeni wpadną??? ZERO SZACUNKU DLA MIESZKAŃCÓW I ICH WŁASNOŚCI LUDZI TRAKTUJĄ JAK ZALEGAJĄCE ŚMIECI -NAJLEPIEJ ZBURZYĆ A POD OKNEM ZROBIĆ ULICĘ . A NASI URZĘDNICY ZERO ZAINTERESOWANIA -LUDZIKI MAJĄ TYLKO PŁACIĆ PODATKI I OPŁATY.

 • 9 marca 2017 o godz. 21:30

  DO ŁODYGOWIANKA- MOGĄ MIEĆ A NIE MUSZĄ.KOMENTARZ NIŻEJ — RÓWNIEŻ ZAINTERESOWANA–BARDZO POMOCNY .POLECAM PRZECZYTAĆ CHOCIAŻ 1-4 STR.JEDNA JEZDNIA I WSZYSCY ZA.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -BO PLANOWANA AUTOSTRADA TO FAKTYCZNIE BARDZO BEZPIECZNE ,SZCZEGÓLNIE DLA MAM Z MAŁYMI DZIEĆMI I DZIECIACZKÓW IDĄCYCH DO SZKOŁY. JEDNA JEZDNIA –ZIELEŃ–CHODNIK–ŚCIEŻKA –ŚWIATŁA KOŁO KOŚCIOŁA I JESTEŚMY ZADOWOLENI. WYBUDOWANO TU TYLE BLOKÓW , LUDZIE CHCĄ SPOKOJNIE WYPUŚCIĆ DZIECI Z DOMU. POZDRAWIAM MYŚLĄCYCH PODOBNIE .

 • 21 kwietnia 2017 o godz. 10:46

  Zdecydowanie nie zgadzam się z tym, że Łodygowa to jakaś tam lokalna droga Targówka. Autor artykułu w ogóle tam bywa? To ważna droga łącząca z stolicę naszego kraju z sąsiadującym z nią największym polskim powiatem…

 • 11 maja 2017 o godz. 09:52

  Do wszystkich Zainteresowanych! Na osiedlu Wyspowa 1 i Wyspowa 2 jest przygotowana petycja w sprawie wycofania obecnego projektu ulicy Łodygowej i ponownego rozpoczęcia prac nad nowym projektem uwzględniającym postulaty mieszkańców. Zachęcam do składania podpisów!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.