Jest przetarg na budowę Łodygowej

4
Share

Niemożliwe staje się możliwe!

 

Na remont ulicy Łodygowej na Zaciszu czekamy od dobrych ośmiu lat, po drodze niektórzy lokalni politycy już kilka razy ogłaszali, że dzięki ich staraniom zacznie się „już w tym roku” – ale tak blisko jak teraz nie byliśmy jeszcze nigdy.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił dzisiaj oficjalny przetarg na przebudowę ul. Łodygowej od skrzyżowania z ul. Radzymińską do granicy z Ząbkami.

Ulica zostanie przebudowana na odcinku ok. 1700 m – powstaną dwie jezdnie główne z dwoma pasami ruchu każda, jezdnie serwisowe, chodniki, ścieżki rowerowe, wybudowana zostanie kanalizacja sanitarna. Przebudowie ulegnie także skrzyżowanie ulic Radzymińskiej, Łodygowej i Młodzieńczej oraz wprowadzona zostanie koordynacja z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniach Radzymińskiej z ul. Krynoliny i z ul. Bystrą.

Więcej o planach przebudowy Łodygowej – i związanych z tym kontrowersjach – piszemy tutaj.

Podczas oceny ofert zastosowane będą dwa kryteria: cena (60%) i okres rękojmi (40%). Otwarcie ofert zaplanowano na 5 kwietnia 2017 r, a władze miasta podtrzymują, że rozpoczęcie remontu Łodygowej będzie jeszcze w tym roku. Gdy to się stanie, wybrany w ogłoszonym dziś przetargu wykonawca będzie miał 66 tygodni (ok. 16 miesięcy) od dnia podpisania umowy na wykonanie całości prac.

Wyremontowana Łodygowa powinna więc być otwarta na początku 2019 roku. O ile nie będzie żadnych opóźnień – ale, jak wiemy, w warszawskich inwestycjach opóźnienia nie są wyjątkiem, lecz standardem…

 

zdjęcie na górze: ul. Łodygowa w całej okazałości / fot. archiwum targowek.info

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx