Maję Bohosiewicz wkurza to co nas

10
Share

Winda jest, ale wózek z dzieckiem trzeba targać po schodach – skarży się znana aktorka. Skąd my to znamy! Matki z Targówka mają tak od lat i nikt z tym nic nie robi.

 

Rzadko (a raczej prawie nigdy) piszemy o celebrytach, ale tym razem wpis Mai Bohosiewicz na Instagramie zabrzmiał znajomo. Aktorka jest właśnie na feriach w Zakopanem i musiała wdrapywać się z wózkiem po oblodzonych schodach do kolejki na Kasprowy Wierch, choć winda była tuż obok. „Pan Stasiek” wyjaśnił, że to tylko dla niepełnosprawnych, więc używać nie można.

Aktorka się wściekła i my to doskonale rozumiemy. Dokładnie tak samo od lat jest w ośrodku pomocy społecznej przy ul. św. Wincentego 87 na Targówku. Mieści się tu m.in. Referat Świadczeń Rodzinnych, więc matki z małymi dziećmi pojawiają się tam regularnie i muszą wspinać się z wózkami po schodach, bo ochroniarz nie pozwala korzystać z windy przeznaczonej dla niepełnosprawnych.

Przypomnijmy, że budynek przeszedł kilka lat temu generalny remont za 19 mln zł – efekt tego taki, że windy, ani choćby podjazdu dla wózków, nie zrobiono.

OPS na św. Wincentego 87 / fot. targowek.info

Najgorsze jest to, że my o tej sprawie pisaliśmy już cztery lata temu, pisaliśmy też dwa lata temu, interpelacje składali radni dzielnicy, ostatnio sprawą zajął się TVN Warszawa, a sytuacja się nie zmienia. Od tylu lat nieporadne władze dzielnicy nie mogą zmusić dyrektora ośrodka, żeby udostępnił windę dla mieszkanek Targówka.

– Winda jest przeznaczona tylko dla osób niepełnosprawnych i wózek dziecięcy nie może w niej jechać. Poprosiliśmy nawet o opinię prawną, która potwierdziła, że osoby inne niż niepełnosprawne nie mogą z niej korzystać – tłumaczył ostatnio Rafał Lasota, rzecznik dzielnicy, w rozmowie z TVN Warszawa.

I tu już ręce opadają. Przez tyle lat, można było już tę windę wymienić. Albo zbudować choćby podjazd, taki jak powstają do każdej klatki na Targówku. A urzędnicy w tym czasie zdołali zamówić ekspertyzę, z której wynika że „nie da się”.

zdjęcie główne: fot. Maja Bohosiewicz na Instagram i targowek.info

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx