Odkrycie NASA w Lesie Bródnowskim ;)

17
Share

NASA jeszcze o tym nie wie, ale ich astronauta odkrył tajną wojskową inwestycję w naszej dzielnicy.

 

Pod koniec stycznia NASA opublikowała nocne zdjęcie Warszawy wykonane z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez francuskiego astronauta Thomas Pasqueta. Fajnie widać na niej rozświetlony Targówek.

Wydarzenie nie jest jednak jakieś wyjątkowe, już cztery lata temu pokazywaliśmy wam podobną fotografię wykonaną z tej samej stacji, tyle że przez innego astronautę.

Coś się jednak zmieniło. Spójrzcie jeszcze raz na zdjęcie na górze artykułu i powiedzcie, jaki jest najjaśniejszy punkt w całej prawobrzeżnej Warszawie?

.

.

.

.

No właśnie…

 

Lasek Bródnowski widziany z kosmosu / fot. Thomas Pasquet / NASA/ESA

 

Kółkiem zaznaczyliśmy oczywiście jednostkę wojskową na końcu ulicy Skierskiego, w środku Lasku Bródnowskiego, w której formalnie stacjonuje Oddział Zabezpieczenia Garnizonu Warszawa. Na nocnym zdjęciu z 2012 roku to ledwie zauważalna mdła plama. Najjaśniejszymi punktami były wtedy centra handlowe przy Głębockiej i Trasie Toruńskiej.

Natomiast dziś jednostka w Lasku jest oświetlona jak lądowisko. W ostatnich latach trwały tam intensywne prace ziemne, przebudowywano wał, pojawiło się nowe oświetlenie. Czy zmieniło się też przeznaczenie jednostki? Tym oficjalnie wojsko się nie chwali…

 

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx