Pawilon przy Kuflewskiej (z Saturnem i dawną Remą) będzie wyburzony

22
Share

A jednak to prawda. Spółdzielnia Mieszkaniowa Praga przygotowuje się do wyburzenia kolejnego po Kanwie pawilonu handlowego na osiedlu. Co w zamian? Jak to co… blok mieszkalny. 

 

Temat rozbiórki pawilonu przy Kuflewskiej 6 pojawia się i znika od lat. Pierwsze sygnały o wyburzeniu pojawiły się pięć lat temuDwa lata temu wydawało się, że nie zanosi się na szybką rozbiórkę. Ale sprawy nabierają tempa.

RSM Praga ogłosiła przetarg na opracowanie dla tego terenu koncepcji architektoniczno – przestrzennej budynku mieszkaniowego z usługami i garażem podziemnym. Architekci mają czas na składanie ofert do 21 lutego.

To dobra i zła wiadomość jednocześnie. Zła, bo oznacza, że Spółdzielnia Praga na poważnie myśli o rozbiórce pawilonu. Nowego miejsca będą musiały szukać tak ważne instytucje i usługi jak biblioteka, fitness klub Saturn, sklep spożywczy, apteka i wiele innych mniejszych punktów.

Dobra wiadomość jest taka, że spółdzielnia chce zamówić nową koncepcję. To dobrze, bo stara wyglądała jak typowa, toporna architektura z lat 90-tych.

 

Projekt budynku przy ul. Kuflewskiej 6 / fot. www.rsmpraga.pl

 

Miejmy nadzieję, że nowy projekt będzie bardziej przystawał do potrzeb mieszkańców. Oraz że w budynku znajdzie się miejsce nie tylko na mieszkania, ale też na usługi potrzebne dla nas wszystkich.

Stare osiedla były projektowane tak, że wszystkie potrzebne usługi zapewnione były własnie w tych pawilonach. Bez nich Targówek może stać się usługową pustynią. Tak jak ostatnio okolice Kanwy (Gold Boxu). Top Market otworzył się wprawdzie w parterze nowego budynku, ale wielu punktów usługowych wciąż brakuje.

 

na zdjęciu: Pawilon Kuflewska 6 / fot. Google Street View

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx