Pawilon przy Kuflewskiej (z Saturnem i dawną Remą) będzie wyburzony | targowek.info

Pawilon przy Kuflewskiej (z Saturnem i dawną Remą) będzie wyburzony

A jednak to prawda. Spółdzielnia Mieszkaniowa Praga przygotowuje się do wyburzenia kolejnego po Kanwie pawilonu handlowego na osiedlu. Co w zamian? Jak to co… blok mieszkalny. 

 

Temat rozbiórki pawilonu przy Kuflewskiej 6 pojawia się i znika od lat. Pierwsze sygnały o wyburzeniu pojawiły się pięć lat temuDwa lata temu wydawało się, że nie zanosi się na szybką rozbiórkę. Ale sprawy nabierają tempa.

RSM Praga ogłosiła przetarg na opracowanie dla tego terenu koncepcji architektoniczno – przestrzennej budynku mieszkaniowego z usługami i garażem podziemnym. Architekci mają czas na składanie ofert do 21 lutego.

To dobra i zła wiadomość jednocześnie. Zła, bo oznacza, że Spółdzielnia Praga na poważnie myśli o rozbiórce pawilonu. Nowego miejsca będą musiały szukać tak ważne instytucje i usługi jak biblioteka, fitness klub Saturn, sklep spożywczy, apteka i wiele innych mniejszych punktów.

Dobra wiadomość jest taka, że spółdzielnia chce zamówić nową koncepcję. To dobrze, bo stara wyglądała jak typowa, toporna architektura z lat 90-tych.

 

Projekt budynku przy ul. Kuflewskiej 6 / fot. www.rsmpraga.pl

 

Miejmy nadzieję, że nowy projekt będzie bardziej przystawał do potrzeb mieszkańców. Oraz że w budynku znajdzie się miejsce nie tylko na mieszkania, ale też na usługi potrzebne dla nas wszystkich.

Stare osiedla były projektowane tak, że wszystkie potrzebne usługi zapewnione były własnie w tych pawilonach. Bez nich Targówek może stać się usługową pustynią. Tak jak ostatnio okolice Kanwy (Gold Boxu). Top Market otworzył się wprawdzie w parterze nowego budynku, ale wielu punktów usługowych wciąż brakuje.

 

na zdjęciu: Pawilon Kuflewska 6 / fot. Google Street View

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “Pawilon przy Kuflewskiej (z Saturnem i dawną Remą) będzie wyburzony

 • 17 lutego 2017 o godz. 09:42

  „Nowego miejsca będą musiały szukać tak ważne instytucje i usługi jak biblioteka, fitness klub Saturn, sklep spożywczy, apteka i wiele innych mniejszych punktów” – fitness klub Saturn? Litości… Bez obaw spożywczaki i apteki zawsze znajdą lokalizację, jak nie w tych budynkach to niedaleko. Nie wiem tylko czy przytaczanie przykładu GoldBoxu jest trafione, bo na jego miejscu będzie nowy budynek z parterem usługowym, a po przeciwnej stronie ulicy ma być parking również zawierający przestrzeń usługową. W efekcie lokalnych sklepów będzie nawet więcej. Czy na tym portalu można choć raz napisać, ze idą zmiany i się z nich cieszymy? Czy my jesteśmy jakimiś totalnymi drewniakami, którzy boją się każdej nawet najmniejszej zmiany?

 • 17 lutego 2017 o godz. 10:20

  Ten nowy blok będzie wyglądał jak jakieś toporne pudło, skopiowane prosto z Charkowa czy Dniepropietrowska, taki internat dla traktorzystów z sowchozu. A na parterze tak potrzebne lokalnie usługi: gotówka dla każdego, żabka, alkohole 24h, stomatolog, weterynarz, parobas bank, studio paznokci. Na co czekają widoczni na zdjęciach, skonsternowani acz szczęśliwi ludzie z Targówka.

 • 17 lutego 2017 o godz. 10:43

  Tak. Zmiana polega na tym, że nawet po mleko trzeba będzie jeździć do centrum handlowego.

 • 17 lutego 2017 o godz. 10:47

  RSM PRAGA nowym developerem

 • 17 lutego 2017 o godz. 11:28

  NIE dla nowego bloku mieszkalnego na Targówku Mieszkaniowym! TM powinno być koncepcją architektonicznie zamkniętą bez możliwości zabudowywania każdego wolnego skrawka terenu nowym blokiem mieszkalnym.

 • 17 lutego 2017 o godz. 12:21

  „NIE dla nowego bloku mieszkalnego na Targówku Mieszkaniowym! ” – inaczej NIE dla mieszkań, na Targówku Mieszkaniowym :D Jeśli to ironia to świetnia, jeśli serio, to współczuję betonowego myślenia…

 • 17 lutego 2017 o godz. 16:08

  Co do Saturna to co prawda ja akurat wolę sobie popływać, jednak mam paru znajomych co Targówek kojarzyli sobie właśnie z tym klubem fitness, oby znaleźli gdzieś sobie u Nas nowy lokal… A co do nowych mieszkań to powstawać będą, nic na to nie poradzimy, mimo wszystko jesteśmy sypialnią, nie spodziewajmy się cudów. Poza tym więcej mieszkańców = wzrost rangi naszego osiedla na tle pieniędzy do podziału w budżecie miasta.

 • 17 lutego 2017 o godz. 16:17

  BTW najbardziej z tego wszystkiego mi biblioteki szkoda, jeszcze za dzieciaka do niej latałem posiedzieć na internecie za grosze, albo i za darmo czasem, ach te wspomnienia..

 • 17 lutego 2017 o godz. 16:35

  Goldbox zlikwidowany, kanwa przeniesiona (choć jej poziom upadl wraz z dawna lokalizacją), Wincentego wysłupkowane, handel wykończony doszczętnie. Obecnie po zakupy trzeba jechać niemal do sąsiednich dzielnic. Jak widać wzięto się za wykańczanie kolejnej dziedziny życia. Porażka.

 • 17 lutego 2017 o godz. 17:28

  Co do bibliotek to na Wincentego począwszy od Kołowej a kończąc na Smoleńskiej mamy 2 (dwie) tego rodzaju instytucje.To na odcinku 300 metrów,jest pytanie:PO CO? Na Wincentego w rejonie smoleńskiej powinny być sklepy spożywcze bo mamy pustynie handlowe w tym rejonie,trzeba latać dość daleko żeby za rozsadną cenę kupić coś do jedzenia.

 • 17 lutego 2017 o godz. 17:35

  osiedle zostanie bez Bibliotek super ale widocznie nasze władze uznały że Biblioteki nie są potrzebne

 • 17 lutego 2017 o godz. 17:43

  dla uściślenia kieruję to do ,,To ja ,, na Kołowej jest multibilioteka gdzie są tylko płyty nie ma tradycyjnych książek
  Jeśli zlikwidują nasza bibliotekę na Kuflewskiej jedyną biblioteką z tradycyjną książką na Targówku będzie ta na Smoleńskiej cały rejon od ul Radzymińskiej będzie miał do niej kawał drogi

 • 17 lutego 2017 o godz. 19:06

  Było tam już z 5 sklepów po remie a dalej mówią dawna rema

 • 17 lutego 2017 o godz. 22:47

  Tragedia z tym, po pawilonie z kanwą została tylko kanwa, upchnięta do małej przestrzeni w nowym bloku. To samo czeka kolejne miejsce. Ktoś powinien wymuszać na tych developerach więcej miejsca do przestrzeni handlowej w swoich blokach (skoro nie da się uniknąć ich budowania), przynajmniej 2-3 piętra na dole, a nie tylko jedną klitkę na parterze.

 • 19 lutego 2017 o godz. 20:08

  Do końca września mam wykupiony karnet na siłownię w Saturnie . Czy są tutaj ludkowie którzy orientują się jaka będzie nowa lokalizacja tego klubu?
  Jeśli Targówek …ten prawdziwy a nie Zacisze lub Bródno -to spoko…

 • 21 lutego 2017 o godz. 15:20

  Władze Spółdzielni i Władze Dzielnicy powinny zabezpieczyć w nowym budynku miejsce na Bibliotekę, żeby wróciła w to samo miejsce. Projekt powinien zawierać lokal przeznaczony na Bibliotekę. Ciekawe….czy Władze – nasi reprezentanci – o tym pomyślały, czy się cieszą, że biblioteka zniknie.
  A wiedzą Burmistrzowie dobrze, że nie ma w Dzielnicy lokali odpowiednich do przeniesienia Biblioteki, a na Mieszkalnym jest tylko ta jedna. Za kilka miesięcy zniknie też filia z siedzibą w budynku Szkoły Podstawowej 58.
  TAK, zróbmy tam pustynię intelektualną i kulturalną.

 • 22 lutego 2017 o godz. 07:53

  Tragedia co teraz się dzieje na Targówku kiedy każdy wolny metr kwadratowy trawnika idzie pod budowę nowych bloków. Targówek jako osiedle było zaprojektowane dobrze – dużo przestrzeni i zielonych terenów. Teraz wszystkie wolne miejsca są betonowane. Po PGR’ze, Kanwie to jest kolejny przykład bezmyślności władz dzielnicy i RSM Praga.

 • 22 lutego 2017 o godz. 15:23

  Apteki to tam nie ma już od miesięcy :/

 • 23 lutego 2017 o godz. 21:15

  Zniknie biblioteka i jeden z lepszych w tej okolicy klubów fitness ;/ słabe to wszystko

 • 9 marca 2017 o godz. 23:18

  ten nowy projekt bedzie dziadostwem do kwadratu i dodatkowo bedzie wiekszy bałagan tłok i inni beda mieli problem dojsc do vloku kuflewska 2 i 4 przychodnia i inne to jest hore

 • 9 marca 2017 o godz. 23:21

  jaka rema 1 sklepem był linhof czy cos takiego

 • 9 marca 2017 o godz. 23:23

  widziałem inny projekt i miał byc blok 8 pienter i 6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.