Plac zabaw przy Trockiej jednak dostępny dla wszystkich

4
Share

Dobra wiadomość dla dzieci z Targówka: plac zabaw w przedszkolu przy Trockiej w weekendy będzie dostępny dla wszystkich!

 

Apelowaliśmy o to już w listopadzie. Nowoczesny plac przy przedszkolu nr 106 przy ul. Trockiej 4 został zmodernizowany w ramach budżetu partycypacyjnego. Kosztował 350 tys. zł. A regulamin budżetu wymagał, żeby projekty z niego sfinansowane były dostępne dla wszystkich.

Władze dzielnicy i przedszkola początkowo myślały, że da się oszukać obejść ten zapis. Zrobiono jakiś Dzień Ziemniaka, który teoretycznie był otwarty dla wszystkich, ale nikt spoza przedszkola o nim nie wiedział.

Teraz ma się to zmienić. Rodzice przedszkolaków z Trockiej dostali niedawno mailami odpowiedź burmistrza Sławomira Antonika na pytanie radnej Katarzyna Górskiej-Manczenko.

Burmistrz Targówka oficjalnie zapowiada, że plac zabaw na ul. Trockiej 4 będzie otwarty dla wszystkich chętnych od kwietnia do października w weekendy w godz. 10-18! A dodatkowo zorganizowanych będzie jeszcze pięć imprez otwartych: 

  • 21.03 Witamy wiosnę, zabawy integracyjne
  • 24.04 Dzień Ziemi
  • 10.05 Dzień Optymizmu
  • 1.06 Piknik Rodzinny
  • 21.06 Lato w ogrodzie, plener malarski

To świetna wiadomość. Cieszymy się, że jak się chce, to można to zorganizować tak, żeby nie  było zagrożone bezpieczeństwo przedszkolaków, a i wszyscy inni byli zadowoleni.

Pozostają już tylko dwa pytania: Czy na płocie placu pojawi się jakieś ogłoszenie o godzinach otwarcia (czytelnicy targowek.info już wiedzą, ale co z resztą?).

I co ze świętami i dniami wolnymi, w które przedszkole nie pracuje (np. majówka, święta, a przede wszystkim wakacje). Czy tak jak w weekend plac będzie wtedy otwarty?

 

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx