Radni Targówka popierają skrócenie linii 176 | targowek.info

Radni Targówka popierają skrócenie linii 176?

Ciąg dalszy batali na temat komunikacji na Bródnie.

 

Wygląda na to, że trzecie podejście ZTM do skrócenia trasy autobusu 176 (niemal niezmiennie od 45 lat łączącego Białołękę i Bródno z placem Hallera na Pradze) w końcu się powiedzie.

O powrocie koncepcji skrócenia tej linii tylko do odcinka Choszczówka – Budowlana pisaliśmy w listopadzie. Czytelnicy targowek.info masowo pytali się pod tamtym artykułem „Co w tej sprawie robią radni?”. Teraz mamy wreszcie odpowiedź: na najbliższej sesji rady Targówka (w środę 8.02.) radni będą głosować nad stanowiskiem dotyczącym propozycji skrócenia linii 176. Projekt uchwały zaczyna się od słów: „Opiniuje się pozytywnie przedstawioną przez ZTM propozycję…”

Jak planują uzasadnić to radni? W projekcie podpisanym przez przewodniczącego rady dzielnicy Krzysztofa Miszewskiego czytamy:

„Proponowana zmiana trasy linii 176 nie spowoduje niedogodności w układzie komunikacyjnym dla mieszkańców Dzielnicy Targówek korzystających z komunikacji miejskiej, gdyż linia ta nie dojeżdża do żadnego ważnego węzła przesiadkowego, a stanowić ma jedynie połączenie dowożące do kolejnego środka transportu.

Mieszkańcy Osiedla Nowe Bródno korzystają głównie z transportu realizowanego komunikacją szynową, który jest zdecydowanie wydajniejszy oraz bardziej pojemny. Ponadto na odcinku BUDOWLANA-PL. HALLERA linią tą podróżują nieliczne osoby w kierunku krańca zlokalizowanego na PL.HALLERA”.

 

W tym samym stanowisku (które, przypominamy, jeszcze nie jest obowiązujące – głosowanie będzie w środę) radni pozytywnie opiniują projekt wycofania z Bródna linii 134 i pojawienie się w jej miejsce linii 214.

Wg planów ZTM 134 (dziś kończące trasę na Żeraniu) pojedzie bezpośrednio aż do stacji metra Marymont – ale mieszkańcy Bródna nie skorzystają z tego wygodnego połączenia, bo autobusy nie będą już zjeżdżały z Trasy Toruńskiej na Łabiszyńską, Kondratowicza, Bazyliańską itd.

W zamian ZTM ma zamiar stworzyć nową linię 214 – kursującą pomiędzy wielkimi białołęckimi osiedlami Derby i Tarchomin, a po drodze „zahaczającą” o Bródno tak, jak dziś to robi 134.

„Dzięki nowej linii autobusowej 214 mieszkańcy Dzielnicy Targówek-Osiedla Toruńska oraz Kondratowicza zyskają dodatkowe bezpośrednie połączenie z Dzielnicą Białołęka-Osiedlem Tarchomin”.

– czytamy w stanowisku rady dzielnicy Targówek popierającym tę propozycję.

Czy połączenie Bródna z Tarchominem naprawdę będzie bardziej popularne od połączenia Bródna z Pragą? Wkrótce się tego zapewne dowiemy.

 

AKTUALIZACJA godz. 14:30

 

Zdjęcie na górze: Autobus 176 jedzie na Białołękę / fot. Mikiapole3/Warszawikia

PRZECZYTAJ TEŻ:

42 komentarzy na temat “Radni Targówka popierają skrócenie linii 176?

 • 6 lutego 2017 o godz. 08:10

  U mnie korzystało się ze 176 i w stronę Białołęki, i w stronę Hallera. Nie przypominam sobie pustek, często było wręcz ciasnawo. No ale radni nie reprezentują przecież ludzi. Dla nich marzeniem jest pzejście do ligii krajowej i tworzenie bubli w większej skali. Stąd brak zaangażowania i wiedzy w skali lokalnej. Co leczycie kompleksy i na złość zniszczycie coś co funcjonuje od lat? Wy nie możecie jeździć rządowymi limuzynami, to my nie możemy jeździć autobusem?

 • 6 lutego 2017 o godz. 08:12

  To nie radni, to Burmistrz Antonik podpisuje takie gnioty.

  Radni na Komisji stanowisko zaopiniowali negatywnie. Mimo tego Burmistrz pcha to dalej.

  Pamiętajcie, że Antonik jest Burmistrzem dzięki Radnym z Klubu Mieszkańców Bródna, Targówka i Zacisza. Jeśli nadal chcecie demolki komunikacji komunikacji w Dzielnicy to głosujcie na nich. Nic nie robią, aby to zatrzymać.

 • 6 lutego 2017 o godz. 08:46

  Dojazd 176 do Żaby to podstawa!!!

 • 6 lutego 2017 o godz. 09:04

  Transport szynowy jest rzeczywiscie bardziej pojemny, a nawet z gumy. Kto jezdzi rano to wie, a jak jeszcze nie to wkrotce sie przekona po zasiedleniu nowo budowanych blokow przy parku

 • 6 lutego 2017 o godz. 09:05

  Bezposrednie polaczenie z Bialoleka i Tarchominem? Matko Boska jakie szczescie

 • 6 lutego 2017 o godz. 09:07

  176 jest alternatywa dla dojazdu z ronda zaba w strone choszczowki, kiedy pociagi w te strone sa opoznione lub poza godzinami szczytu kursuja zdecydowanie rzadziej. nie wyobrazam sobie wleczenia sie z centrum do budowlanej i dopiero przesiadanie sie do 176.

 • 6 lutego 2017 o godz. 09:10

  176 powinno być pilnie przedłużone na Wileński, gdzie możliwe są przesiadki do II linii metra.

 • 6 lutego 2017 o godz. 09:33

  176 powinno być pilnie przedłużone na Centralny.

 • 6 lutego 2017 o godz. 09:40

  co za problem jak cię wożą samochodem ,to jest jedyne połączenie Bródna z Pragą autobusem!!!!!!

 • 6 lutego 2017 o godz. 10:12

  Ludzie litości – gdzie wy mieszkacie? Na Bródnie/Targówku? Naprawdę lepiej czekać na autobus po 20-30 minut, żeby się nie przesiadać w tramwaj?

  Do tego gdzie on niby dojeżdża… na Hallera. Przecież to śmieszne. Nic tam nie ma, a 80% pasażerów autobusu i tak wysiada na budowlanej rano i wsiada w tramwaj, żeby nie stać w korku do żaby 20 minut.

  176 to linia łącząca Choszczówkę, Białołękę Dworską, Płudy i Osiedle na Marywilskiej z resztą świata, a nie objazdówka po Targówku. Może to wreszcie do kogoś dotrze.

 • 6 lutego 2017 o godz. 10:53

  176 na Okęcie

 • 6 lutego 2017 o godz. 10:58

  TAAAK!! SKRÓĆCIE JESZCZE 517. A UKOCHANĄ 500 TO CO 15 MINUT BO PRZECIEŻ PRAWIE PUSTY JEŹDZI!!

 • 6 lutego 2017 o godz. 11:02

  Radni chyba oszaleli żeby popierać jakie 214. Po co nam kolejna dziadowska linia co pół godziny?

 • 6 lutego 2017 o godz. 12:01

  Zawsze mi się marzył taki zapis w statucie miasta/dzielnicy, który zobowiązywał by wszystkich pracowników i radnych/burmistrzów do korzystania wyłącznie z komunikacji publicznej. Żadnych służbowych samochodów, żadnych parkingów. Dojazd do pracy i wszystkie wyjazdy służbowe tylko i wyłącznie komunikacją.

 • 6 lutego 2017 o godz. 13:57

  czy na fotce jest kierowca autobusu beztrosko prowadzący sobie pojazd jedną ręką, a w drugiej telefonik przy uchu ?

 • 6 lutego 2017 o godz. 14:33

  No przecież kierowca musi zadzwonić do domu, co na obiad?. Daj spokój. Policja Ci powie, że nie było zagrożone życie ludzkie, że nie mogą numeru odczytać, że kierowca niewyraźnie wyszedł na focie, że nie wiadomo kiedy jechał, że…, że…, że…

  A tu na komisariacie pizza stygnie

  A Ty d..PE zawracasz.

 • 6 lutego 2017 o godz. 14:37

  Komisja Infrastruktury, Inwestycji i Ochrony Środowiska przegłosowała projekt negatywnie. I taką propozycję przedstawimy do głosowania pozostałym radnym. Prosimy redakcję o sprawdzanie prac komisji, nie tylko tego co dzieje się na sesji.

 • 6 lutego 2017 o godz. 14:42

  Właśnie Schetyna w TVN powiedział, że to Kaczyński kazał linie 176 skrócić. Bo wszystko co złe w tym kraju to Marka robota

  Albo jego kota

 • 6 lutego 2017 o godz. 14:43

  Jarka, nie Marka… Wina edytora

 • 6 lutego 2017 o godz. 14:48

  @Pani Katarzyna Górska-Manczenko

  a co z innymi sprawami? Białołęka ma co i raz nowe autobusy pospieszne, z których nie korzystają mieszkańcy Targówka. Poprawia się dojazd od Marymontu i rozapcza nad liniami z Derby na Tarchomin (ciekawe ile ludzi tak potrzebuje jechac). A w tym samym czasie z Brodna pogarsza się 112 i 114, nie ma żadnego cżestego autobusu Bródno – Marymont. No jak żyć?

 • 6 lutego 2017 o godz. 14:58

  Dziś ZTM ogłosił wyniki konsultacji tak więc 176 zostaje na starej trasie. Radni mogą sobie dać spokój z głosowaniem bo już wszystko i tak jest ustalone…

 • 6 lutego 2017 o godz. 15:21

  Radny powinni głosować o jasno napisać całą litanie o tym co jest złe. Wystarczy kopiować wpisy pod artykułami. Żadnej innej aktywności nie trzeba.

  Inna sprawa jakim prawem Burmistrz akceptuje takie chamskie zmiany i je popiera i podrywa radnym do akceptacji .

 • 6 lutego 2017 o godz. 15:36

  Oby zmienili chociaż rozkład jazdy bo stać na mrozie 30 minut to jest chore.

 • 6 lutego 2017 o godz. 16:35

  Wychodzi na to, ze radni kolaborują z ztm w psuciu komunikacji, tylko co oni z tego maja?

 • 6 lutego 2017 o godz. 16:36

  E 7 pojedzie od jesieni przez cały tydzień. (również w sobotę i niedzielę) Białołęccy Radni mają moc

 • 6 lutego 2017 o godz. 16:37

  Chcemy przegłosować jasne stanowisko w sprawie zmian w komunikacji. Mam nadzieję że na lutowej komisji. Stanowisko jest już przygotowane. Miało być procedowane na poprzedniej komisji.

 • 6 lutego 2017 o godz. 16:59

  KGM – chcecie coś dobrego zrobić? Wejdźcie w koalicje z PIS i usuńcie Burmistrza. Nawet świnię się czasem odstawia od koryta, żeby nie padła z przeżarcia.

 • 6 lutego 2017 o godz. 17:04

  Może by tak redaktor w artykule zamieszczał cała chronologie zdarzeń. Komisja Infrastruktury Inwestycji i Ochrony Środowiska na mój wniosek przyjęła negatywną opinię odnosząca się do proponowanych zmian. Wraz z Radna Katarzyna Górska Manczenko staramy sie od dwóch komisji przegłosować uchwale w sprawie potrzeb komunikacyjnych mieszkańców Targówka, która uwzględnia szereg uwag od mieszkańców dzielnicy, ale niestety Radni Klubu PiS cały czas jątrzą i blokują jej uchwalenie. Chce jeszcze raz jasno podkreślić, że radni PO są przeciwni zmianom w komunikacji zaproponowanym przez ztm.

  Pozdrawiam
  Michał Jamiński
  Szef Klubu PO
  Przewodniczący Komisji
  Inwestycji Infrastruktury i
  Ochrony Środowiska

 • 6 lutego 2017 o godz. 17:21

  Panie Radny Jamiński,

  to świadczy o tym, że nie jesteście skuteczni jako PO.

  Macie większość w Radzie Dzielnicy. Zamiast bawić się na Komisji możecie na czwartek dorzucić punkt do sesji Rady Dzielnicy. Jeśli macie gotową „uchwale w sprawie potrzeb komunikacyjnych mieszkańców Targówka” to wystarczy ją przegłosować. Macie większość, PIS nie jest potrzebny.

 • 6 lutego 2017 o godz. 18:23

  Zaczyna się bajka o złym PISIE. PO chce ale PIS jątrzy . Problem w tym że lud tej bajki już nie kupuje.

 • 6 lutego 2017 o godz. 19:27

  To już nawet nie jest śmieszne. Zaraz dowiemy się, że to Kaczyński nie chce, żeby mu autobusy z Targówka na Żoliborz jeździły. Macie większość, macie ponoć projekt stanwoisko broniący mieszkańców przed ZTM – to głosujcie i przyjmujcie. Jaki jest PIS każy widzi, ale od czegoś jest ta większość w radzie…

 • 6 lutego 2017 o godz. 19:34

  Naszych Radnych nikt nie szanuje!!! Jak chcą skrócic linie autobusową to tego ZTM nawet nie chce zrobić!

 • 6 lutego 2017 o godz. 19:44

  @KIm – dobre, może radni powinni zacząć wnioskować o likwidowanie autobusów i gorąco popierać działania ZTM to zrobią na odwrót!

 • 6 lutego 2017 o godz. 19:50

  Kocie prezesa i Anonimie.
  Nie mamy większości bo rada liczy 25 osób a Radnych PO jest 9 a PiS 11. Jeszcze raz zaproponuje uchwale w tej sprawie na Komisji jesli bedzie obstrukcja to zaproponuje ten pkt. na Sesje żeby mieszkańcy zobaczyli kto jakie ma intencje.

 • 6 lutego 2017 o godz. 20:50

  O to chodzi Panie Jamiński. A radni PiS pokażą czy zależy im na mieszkańcach .

 • 6 lutego 2017 o godz. 21:32

  PANIE Michale – zapomniał Pan o koalicjantach!!! PIS jest w mniejszości i nie ma wpływu na rządzenie.

 • 7 lutego 2017 o godz. 22:46

  o proszę na nowe połączenia i wzmocnienie istniejących na białołęce wozy się znalazły, a na wzmocnienie zapchanej pod dach 500-tki i oddanie normalnego rozkładu 114 (przypominam że od wakacji nie wrócił normalny rozkład!) to nie ma szans, bo brak wozów? Jak zwykle Bródno dostaje po tyłku, no przecież JUŻ za 6 lat będzie metro, więc po co nam autobusy? Żenująca nieskuteczność radnych.

 • 8 lutego 2017 o godz. 11:48

  176 to jedna z nielicznych linii, która obsługując Bródno nie została jeszcze z kikutowana, ale jak widać malutkie kompleksiki dalej przeważają w słoiczarnii .
  Po tej dewastacji, ZTM pozostanie jeszcze tylko skrócić 169 do ronda żaba.

 • 8 lutego 2017 o godz. 20:15

  No i co tam dziś wyglosowali nasi radni? Macie material?

 • 9 lutego 2017 o godz. 22:53

  radni PO Górska-Manczenko Jamiński co innego robią a co innego mówią i piszą na forach jak ktoś słusznie zauważył rządzą razem ze spółdzielnią na Targówku .

 • 10 lutego 2017 o godz. 07:55

  Pytanie jest proste – co przyjęła Rada Dzielnicy? Pojechac po radnych redkacja potrafiła – to teraz napiszcie artykuł o tym, czym się to skończyło. Bo ja nie wiem, a chcę wiedzieć czy klepneli szkodliwe zmiany ZTM.

 • 14 lutego 2017 o godz. 11:48

  Po pierwsze to nie PO i radni tej partii rządzą Targówkiem ( to ironia) tylko Antonik z 4 członkami SM Bródno i swoimi układami jak HGW w Wawie, tak ON na Targówku. Młodzi Gniewni z PO nie wiadomo na co liczą chyba na eksmisje z dzielnicy do koryta w Centrum, bo nie wszyscy z tej opcji dostaną zieloną karteczkę poparcia od mieszkańców za swoje umizgi. Szkoda że tak łatwo Was kupić:(.
  Żebyście razem PO i PIS na Targówku wywalili Antonika i zaczęli razem budować tą Dzielnice a nie przepychali się kto mu szybciej buty wypicuje.
  W następnych wyborach każdy kandydat zostanie przez nas mieszkańców sprawdzony od kiedy mieszka na Targówku. Jeśli krócej niż 5 lat to będzie zhejtowany.
  A co do 176 to jak świat jest wielki zawsze była ta linia po to by połączyć ( jak taki jeden most planowany:)) Żerań i obecnie Białołękę z Warszawą czyli Pragą i do póki na Żeraniu nie będzie metra, to wara wszystkim od tej linii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.