„Tajemniczy ogród” tuż obok nas. Gdzie on jest?

17
Share

Nie potrzeba nam artystów za grube pieniądze, żeby w środku Parku Bródnowskiego powstało obozowisko bezdomnych. Zobaczcie, co się dzieje pod naszym nosem. 

 

W ostatnich dniach głośno jest o bezdomnych w Lasku Bródnowskim, niedaleko centrum handlowego M1. Ale pozbawieni środków do życia ludzie koczują też znacznie bliżej – praktycznie w samym środku naszej dzielnicy.

Tego odkrycia dokonał nasz czytelnik Maciej i opisał je w gorzko-ironicznym liście do naszej redakcji. Trudno w to uwierzyć, ale sfotografowany przez niego „tajemniczy ogród” znajduje się w Parku Bródnowskim. I to od lat!

 

List Macieja:

W załączniku przesyłam komiks zagadkę dla włodarzy gminy, ale również na przykład dla dzielnych policyjnych jeźdźców, lustrujących otoczenie spod chmur. Gdzie to jest?

Sytuacja trwa już od kilku lat. Obecnie obozowisko czasowo puste, ale gdy cieplej, tętni życiem.
Swoją drogą „artystka” nagrodzona Paszportem Polityki (tylko nominowana, nie nagrodzona – redakcja), to w tym kontekście marna imitacja rzeczywistości. Jak widać gmina mogłaby wydać pieniądze z jej honorarium na prawdziwych bezdomnych. A bezdomni w parku, jak widać mieszkają, kąpią się w jeziorku, piorą, suszą rzeczy na ławkach. A ci bezdomni do kwadratu – niewpuszczani do „tajemniczego ogrodu” – polegują indywidualnie pod krzakami. Mowa oczywiście o cieplejszych porach roku.

 

 

Generalnie jak widać wieść o budowie metra przyciąga nowych mieszkańców…

Mam nadzieję, że bezdomni nie są z dalekiego Szczecina, bo jak pamiętamy bezdomnemu spod mostu nad Kanałkiem Bródnowskim radni-kajakarze zaoferowali bilet do Mławy czy Siedlec i to był szczyt ich możliwości finansowych, pomysłowości, empatii.

O tym, że ta sytuacja ma miejsce na terenie jakiejś parafii, a tuż obok kończy się diecezjalny Marsz Trzech Króli, nawet nie wspominam, bo po co zestawiać piękne deklaracje z brzydką rzeczywistością…?

 

Wszystkie zdjęcia od czytelnika targowek.info

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx