Warsztat samochodowy spala olej silnikowy | targowek.info

Warsztat samochodowy spala olej silnikowy

Właściciel warsztatu na Zaciszu już drugi raz wpadł na tym, że ogrzewa swój zakład zużytym olejem silnikowym. Straż miejska dała mu mandat i tym razem… zapowiedziała kolejną wizytę. Tak ze smogiem nie wygramy. 

 

To się wydaje niemożliwe tak blisko centrum cywilizowanego miasta. A jednak. Straż miejska skontrolowała w listopadzie warsztat samochodowy w pobliżu ulicy Młodzieńczej. Był w nim piec na zużyty olej silnikowy i nieprawidłowo gromadzone odpady. Właściciela dostał mandat i pouczenie, że paląc olej w piecu zatruwa siebie i całą okolicę.

 

Straż Miejska podczas kontroli w warsztacie

 

W ostatni czwartek strażnicy znowu zawitali do kreatywnego mechanika. Okazało się, że z mandatu nic sobie nie robi i jak spalał olej samochodowy tak spala go nadal. Śmieci także nie zostały uporządkowane.

Co na to strażnicy? Zdawałoby się, że tym razem to już przynajmniej skierowanie sprawy do sądu i solidna grzywna. Ale nie. Strażnicy dali mu dwa kolejne, tym razem wyższe mandaty oraz nakazali natychmiastowe zaprzestanie korzystania z zabronionego paliwa. Mężczyzna tłumaczył się chorobą i brakiem czasu na zmianę sposobu ogrzewania pomieszczenia.

Strażnicy wyznaczyli kolejny termin kontroli jednocześnie informując mężczyznę, że warsztat będzie pod szczególnym nadzorem. Ile toksycznego syfu wypuści w komin do tego czasu?

 

Wszystkie zdjęcia Straż Miejska

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Warsztat samochodowy spala olej silnikowy

 • 27 lutego 2017 o godz. 08:26

  NIE DZIWIE SIĘ. DROGI OPAŁ, NIE KAŻDEGO STAĆ NA WĘGIEL

 • 27 lutego 2017 o godz. 09:13

  Który to warsztat taki ekologiczny? Żebym tam przypadkiem nie trafił…

 • 27 lutego 2017 o godz. 20:50

  Może to ten sam ekologiczny który wylewal szambo do studzienki.

 • 10 marca 2017 o godz. 15:45

  za takie cos to czapa na 5 lat. posiedzi przynajmniej w wiezieniu 3 lata to moze oleju nabierze w lepetynie.

  dodatkowo kara nie 500zł a 500 000zł idziekuje. recydywa? konfiskata majatku i 10 lat

 • 10 marca 2017 o godz. 15:46

  i niech ktos napisze w komentarzu ktory to – reklame bedzie mial. nie chce truciciela i zlodzieja finansowac naprawa swojego auta

 • 4 listopada 2017 o godz. 07:05

  Przecież piece na olej przepracowany są w sprzedaży. Mają atesty, używają takie piece w całej europie Londyn Berlin. Tylko w Polsce Polak nie czyta instrukcji i nie wie jak to działa, ale wypowiada się jak by zjadł wszystkie rozumy. Kupony pięć z atestem daje czyszcziejsze spaliny od gazu. Dlatego w krajach cywilizowanych warsztaty samochodowe opala się olejem przepracowany. Np. Londyn tylko w ten sposób.

 • 4 listopada 2017 o godz. 07:19

  Zamiast pisać bzdury, na temat rzekomych nie ekologicznych piecach na olej przepracowany poczytajcie najpierw jak to działa. I ile taki pięć kosztuje, jakie ma atesty i normy spalania. Lepiej sprawdźcie swoje diesle, i stare autka, jak myślicie dlaczego za wjazd do Berlina Jest opłata 3x wieksza za stare auto. Które Polak kupuje jako nowe 10 letnie auto z Niemiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.