Wniosek o aresztowanie postrzelonej bezdomnej

4
Share

Policja wyjaśnia zasadność użycia broni podczas interwencji w Lesie Bródnowskim obok M1. A prokuratura kieruje do sądu wniosek o areszt.

 

Przypomnijmy: w sobotę przed południem agresywna 63-letnia kobieta z nożem zaczepiała ludzi na parkingu pod centrum handlowym M1. Na miejsce wezwano policję, ale kobieta uciekła do lasu – tam policjanci odnaleźli ją w szałasie, w którym koczują bezdomni. Policjanci użyli paralizatora, a gdy ten nie zadziałał, oddali strzały, raniąc kobietę w nogi. Bezdomna trafiła do szpitala.

Jak już pisaliśmy na targowek.info, bezdomni od lat koczują w Lesie Bródnowskim – w najmniej uczęszczanej części lasku za jednostką wojskową, a w pobliżu centrum handlowego. Już wcześniej docierały do nas sygnały, że bywają agresywni.

Dziś portal Tvn Warszawa podał, że Krystynie Ł. zostały przedstawione zarzuty czynnej napaści na interweniujących policjantów, znieważenia ich oraz kierowania gróźb. Ponieważ Krystyna Ł. nie ma stałego miejsca pobytu, prokuratura skierowała do sądu wniosek o aresztowanie jej na trzy miesiące. Jak informuje prokuratura przebywającej w szpitalu kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

Trwa też wyjaśnianie zasadności użycia przez policjantów broni.

 

zdjęcie: archiwum/Policja

 

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx